All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. Ikcomas trafila cie ta burza wczoraj?
  3. Today
  4. Mamy monopol państwowej firmy na rynku nawozowym, która jest jednym z największych producentów nawozów w europie, za chwilę będzie u nas najdroższy nawóz o ile już nie jest i jeszcze będzie jego brak poprzez ograniczenie produkcji, czas zapłacić za suszowe i inne + niech żyje partia socjalistyczo ludowa :D
  5. Yesterday
  6. Dystrybutorzy maja albo na magazynie albo biorą na magazyn, oj będą chcieli zarobic
  7. czyli dystrybutorzy albo specjalnie tną sprzedaż oczekując wyższych marż albo rzeczywiście nic nie mają na sprzedaż. Dziwne czasy nastały żeby nie można było kupić nawozu
  8. W mojej właśnie komosa i chwastnica, miejscami powój. Rok temu poszedł kultywator, teraz za dużo tego. Bez glifosatu się nie da.
  9. No ja akurat też. A Kolega z Podlasia przegłosowany ;) Chociaż prawdziwego bimbru by se człowiek smak przypomniał, nie powiem. Dziadek świetny robił, no ale pochodzenie swoje tłumaczy. Mówisz jak Prezesa wkurzyć... coś by się znalazło, np przegrana w wyborach na szefa pis i że Twój głos zdecydował o wyniku :D
  10. @miwigos masz tu rację. Rzepak jest ciut lepszy jak w zeszłym roku, jare porównywalne ale zboza ozime dużo gorsze
  11. ... no są chwasty... chwastnica jak widać ale ona rośnie w dyni i tam gdzie jest więcej wilgoci... no i komosa która rośnie wszędzie... rdest też w dyni widziałem...
  12. Już 1030 i zaczyna brakować ,mało kto sprzedaje
  13. ... widziałem dzisiaj u sąsiada, mimo że nie było jeszcze gwałtownej burzy to już ok 10% pszenżyta leży, reszta ma się dobrze...
  14. Jak nie popada jeszcze dwa tygodnie a będzie za tydzieńdo 40 stopni ,to nic nie bedzie sypało ,troche pośladu
  15. ... a fajnie by było, by się wyniosło stolik jakieś piwko machnęło za stodołą, może nawet grila zrobiło... pomyślelibyśmy jak jeszcze można jarkiego wkurzyć... tylko że ja to bardziej piwkowy niż wódkowy od razu mówię...
  16. Ja na odwrot. Za suche lata ostatnio na pszenzyto
  17. Gdzie u Ciebie chwasty? Gdybyś moją widział... ;) Po niedzieli muszę chyba z plecakiem ruszyć.
  18. No to u mnie wygląda na Twoje drugie 40%. Ze zbóż raczej najlepsze i jako jedyne po ostatniej burzy się nigdzie nie położyło. Jeszcze trochę i żyta będę mniej siał na korzyść przenżyta.
  19. Robię T3 i powiem Wam ze plon pszenzyta będzie fatalny. T3 muszę zrobić bo idzie fuzarioza ostro na tych miejscach przypalonych. 30-40% pola wygląda na 8+, kolejne 40% myślę w granicach 3-4t. A te ostatnie 20-30% to plon 0-3t. Bylem na gminie pytać o suszę czy ktoś zgłaszał to mówiła że dwa podania ale pisali że oziminy i zostaną odrzucone. Mówiła że mogę napisać na jare ale powołaja komisje i oszacują 5%. A tak naprawdę susza to w oziminach!!! Za dużo ludzi chciałoby znów zarobić powiedziała jeszcze
  20. W polu jest co robić, szczególnie jak ma się różne uprawy. Dziś nawet widziałem gościa, który kuku siał. Akurat też siać będę, ale coś innego. A jeśli o siano chodzi, to u mnie też praktycznie dopiero teraz można się za nie brać, bo trawy zaczęły dopiero pod koniec maja rosnąć po deszczach. @ikcomas, gdybyś był sąsiadem i @sapek też, to byśmy do niego wieczorem na pachtę w truskawy poszli :D
  21. czyli wzrosła od początku czerwca o te kilka zł ?
  22. ... to chyba dobrze jak była jedna duża :)... ja w tym roku gęsto posiałem to może być taki układ... a zapomniałem wziąć ze sobą kubka jak robiłem zdjęcia... cholercia...
  23. ...w swoim własnym kraju czuję się coraz bardziej jak murzyn... :)... nie no ja się tak na ciemno nie opalam, raczej tak brązowo, miło dla oka :P
  24. Pewnie czarny jak murzyn już jesteś ;-) i to nie od roboty ale tego żaru z nieba ;-)
  25. Ładna, oby nie bo moja poszła w pędy a nie w owoce, poodrzucała większość zawiązków. Z jednej sztuki była jedna duża dynia i jedna mała.
  26. ... a Marecki ja to jutro wieczorem będę truskawki na targ zbierał ... przez resztą dnia będę odpoczywał bo już k...a nie mogę...
  27. Pierwszy, nie dalej jak dzisiaj widziałem na mojej łące belki siana. Taki rok...
  28. ... siedzę kilka dni w truskawkach i już forum monotematyczne się staje - tylko rzepak i susza, dynia mi zarasta, do tego kartofle wpierdziela stonka.... mam dziwne przeczucie że w tym roku dynia zrobi mi to co rok temu ikcomasowi...
  1. Load more activity