All Activity

This stream auto-updates   

1. Today
  2. To na pewno nie ten
  3. Jest tabliczka znamionowa w dobrym stanie to puszczę fotkę.Rok 1963.Po żniwach odstawia ją na złomowanie.
  4. No właśnie tu bym się nie zgodzil. One były wzdłuż kombajnu, a zbiornik jest w poprzek. Do tego brak kilku kół napędowych do workownicy. No i piszesz, że poprzednio był romb. Czyli nie 3A z workownicą, a 3B ze zbiornikiem.
  5. Ta pszenica wygląda bardzo ładnie ale mimo to podobno słabo sypią
  6. @Marecki to jest workownica.Ten zbiornik w całości był robiony.W poprzedni kształt rombu nie mieściło się dużo ziarna i kolega powiększył,jak ją kupił. Objechał mi morgę dla sprawdzenia plonu.Resztę w czwartek mam mieć jakąś nówkę z NH,czy Claasa.
  7. Skubany jak sobie zbiornik powiększył.
  8. "Najbardziej suchy szczyt Kilimandżaro..." i 7 ton/ha
  9. wczoraj wjazd w rzepak ale 12,5 %
  10. Ciągle pada ..
  11. Yesterday
  12. u mnie od 10 czerwca spadlo lacznie kolo 15 litrow... A i aplikacja nadal nie dziala
  13. Przynajmniej skruszeje. TU mają 14-15% w pszenicy,a jadą wokół ino furczy. Pszenżyto suche i 7ton plantacje dają. Ale ten piątek dał rolnikom do myślenia nad siłą ogniowego żywiołu.Pola po rozpoczęciu oborane i kufy z wodą się przy kombajnach pojawiły.
  14. @jarki Lepiej tej suszy nie miec niz ja miec i ,,moze" dostac 500 albo 1000. Ja jak mam zwierzeta to i tak nic nie dostane pewnie, to jest chore bo wedlug nich mam chyba sprzedac zwierzeta i z tego przezyc do nastepnego roku.
  15. Pszenica Killimanjaro po rzepaku dała sąsiadowi 8,8t/ha to faktycznie suszy brak. Aż się na żniwa doczekać nie mogę.
  16. Dziś po południu dwie króciutkie ulewy zanosi się na kradzione żniwa
  17. W Kuj-pom możemy zapomnieć nawet dla strączkowych Jedna gmina zagrożona udział powierzchni zagrożonej suszą to 0,02%
  18. Tak. Od piatku ta apka dziala podobno. Ja podaje wszedzie straty 100% bo tez na iung wydaje mi sie ze mapa pokazuje 80-100% w jarych i 60-80% w oziminach i straczkowych
  19. @lokizom suszę do szacowania mamy zgłaszać on-line indywidualne przez apkę?
  20. U mnie ww wiosce piekne qq, sasiad ma zajebista, chyba takiej jeszcze nie widzialem. Natomiast dwie wioski dalej tragedia, tam w lipcu nie spadlo nawet 20 mm wody, a tutaj ponad 60. Tam gdzie te 20 mm mam tam wiekszosc pol, juz i tak bym nie pomoglo ale qq sasiadow bylyby chociaz piekne a tak takich zlych jeszcze nie bylo. W lini prostej nie bedzie wiecej niz 2 km
  21. Iran brak kapitana to chyba jakaś umowa bo mogło źle się skończyć !? Tak myślę że chyba w najlepszym momencie kubeł wody na głowy I ten Kubiak to jest prawdziwy wojownik kapitan ma największy wpływ
  22. Czyzby siatkarze mieli nawalic na Igrzyskach?
  23. Dam mu szanse jeszcze w tym roku, zasieje go w pazdzierniku razem z poplonem. Tylko czym moge go opryskac na jesieni aby nie wzial roslin towarzyszacych, tutaj mam do wyboru np.facelia, owies, saradela, lubin
  24. @barts żebyś miał kompleksy. Mnie żniwa zaskoczyły,jak drogowców zima.Na tydzień-dwa jestem bez kombajnu,obdzwoniłem kogo się dało.
  25. Pewnie ten sam co ogłasza,jako groch ozimy poplonowy z zeszłego sezonu.
  26. Last week
  27. @miwigos Nie pochwalisz się orientacyjnym plonem?
  1. Load more activity