All Activity

This stream auto-updates   

  1. Past hour
  2. Today
  3. Skad wiecie na co poszly??!! Gmina Zn jak zawsze...
  4. Yesterday
  5. Jade od zawsze tylko na premiksach, nigdy na koncentratach.Zwykle dawalem do 7%, w okresie tuczu od 60kg. Ale zwiekszalem stopniowo, od okolo 2%. Ale w tym roku sprzedalem groch w zniwa. Po burakach to chyba troche szkoda stanowiska na groch
  6. Na inwestycje to jest 500+,TU cisza,jak po śmierci organisty.Piszą,że przed wyborami ARiMR przelała sporo na konta-teraz to pewnie ustanie.Chyba,że nagrodzą wieś za poparcie?
  7. @lokizom-żywisz tym "blondynki"?ile można dać+śruty rzepakowej- 10%+5%???Premiks+groch(po cenie golpaszowskiej)to jakieś 70% ceny sojowego koncentratu. Ucieszyłem się na te kalkulację,bo mnie 2500 wychodziło,jak przy zbożu.Posieję po burakach z braku pola na ten sezon.
  8. Ciekawe czemu kolega handlując na bazarze-każe "swoim" przychodzić po miód do chałupy? @Marecki-też jestem ciekaw.. @jarki-po kurczaki w Bekanówce byłeś? :)
  9. A jak odróżnić ten z domieszką cukru?
  10. I tu właśnie dobrze, że go znasz. Bo wiesz, jakie jaja odwala i nie kupisz u niego. Kiedyś miałem podobnie, jak wiosną kupowałem warzywa. Teraz mam trzech, od których mogę kupić, ale np od jednego tylko pomidory, bo z papryką kantuje, od drugiego odwrotnie. A trzeci dobry tylko do kapustnych. Z miodem też tak było. Jak się nie wiedziało, co i jak, to "o jena, ale ładny miód, ale tanio kupiłem". Potem byłem u wujka pomagać w żniwach (zanim miałem swoje), wujek pomagał pszczelarzowi (moją ręką) i w zamian miał miód. Za to ja się dowiedziałem, co to jest miód, jak powstaje i jak go odróżnić od od lukru cukrowego. Teraz mam gościa od pszczółek, od którego kupuję pięć wiader i musi mi starczyć na rok.
  11. Różnie to bywa z uczciwością znam takich co kupują kurczaki na fermie Trzymają tydzień i miastowym sprzedają jako swoje znaczy niby od pisklęcia
  12. Odpowiedź jest bardzo prosta za dużo rzepaków w okolicy Teraz jeszcze co drugi bałwan uprawiający rzepak sieje poplon z gorczycą Powtórzę czy pole nowe czy w bardzo dobrej kulturze czy nawet zaniedbane różnica 5q Kiedyś takie skrajności dawały 2-3 tony
  13. Ja nie Twierdzę, że ktoś robi źle, ani, że ja robię najlepiej. Ot napisałem ilosc wjazdów w rzepak jesienią. Jarki wiem wiem, czytam forum na bieżąco i czasami zastanawiam się co musi się zadziać, że tak słabo sypie rzepak. A to dlatego, że sam dopiero 4 rok będę uprawiał ta roślinkę i jeszcze mało widziałem... W tym roku rzepak i kukurydza dała zarobić. Pszenica najslabiej.
  14. wapno-100 talerzowanie-50 orka-100 nasiona- 250zl swoje, kwalifikat -400 siew-50 chwasty-150 NPK i Mg -500 odzywka +grzyb+robak=150-200 (tutaj czasami moze sie udac na 0) koszenie+zwozka- 300 Razem:100+50+100+250(400)+50+150+500+150(200)+300=1450(1650). To w nawiasie to mysle ze ful wypas. Doplata 750 wiec przy malych kosztach koszt calkowity 600 zl/ha. Dostajesz srednio 3,5-4tx800 - 600 tj.okolo 2500. Czyli naprawde przywzwoity wynik. No i zmianowanie itd...
  15. ...ja tam nie wiem z jakiej pszenicy jest mąka w supermarketach... natomiast w handlu detalicznym na bazarku mąka ze swojej jak najbardziej w takiej cenie...
  16. Lepiej 3,5 tony rzepaku niż 7 pszenicy,no jakiś plodozmian jest To jaki koszt uprawy hektara rzepaku,bo mi wychodzi kalkulacja blisko 2 tyś,
  17. Jano przed olimpiadą krakaj na złoto ;) Ten cały turniej to jakaś pomyłka oni zabijają ten sport Podobnie piłka nożna mundial w Katarze czy Euro ch.j wie gdzie Radocha że już mamy kwalifikację przecież trzeba się postarać żeby nie jechać
  18. @men2face dobrze zrobił teraz jest wilgoć i mogą się popsuć A całkiem poważnie pieniądze lubią dobre wydawanie ja jeszcze poczekam Tam gdzie nieco mi się należy jeszcze protokoły od wojewody nie wróciły
  19. Tu chodzi o słabe plony co wiąże się z opłacalnością tej uprawy Co Ci zmieni jeden dodatkowy nawet niepotrzebny zabieg insektycydem Cała uprawa stała się mocno dyskusyjna pod względem jej sensu w moim rejonie
  20. Wielu truje bo niepotrzebnie interwencyjnie pryska na robale,ja rok temu na mszyce ,poza tym na jesieni ani razu na robale ,bo nie było takiej potrzeby
  21. Rozrzutny jesteś ,to był bonus na inwestycje ,nie na życie
  22. Kto ci daje tyle za mąke,a czy mąka z mojej pszenicy zdrowsza ,napewno nie bo chemie dostała ,co innego swoje warzywa ,choć ziemniaki muszą być opryskane na stonke i zaraze,a otreby doliczyłem jak byś kupił więc cena mąki według mojego wyliczenia mniejsza ,nie licząc otrąb dobre 0,30 zł droższa,dle mnie niema sensu bo ta mąka nic inna niż ta w sklepie,ja kupuje na młynie w workach po 25 kg
  23. ... no i jest srebro Pucharu Świata... wykrakałem :)
  24. ...wy z tych lubujących się w miodzie... no ja niestety nie za bardzo, wiem że jest bardzo zdrowy ale jakoś nigdy mi nie smakował... dziadek miał pasiekę kiedyś, ale jakoś przejęcie tego mnie nie kręciło nigdy, zresztą już i tak mam tych różnych dupereli nasadzone, także chyba by mi się nie chciało nawet pracować przy tych pszczołach...
  25. Ty szczęściarzu ja mam takie marzenie i miejsce nawet jest Może kiedyś :)
  26. @ejcz ja już przestałem się modlić nad rzepakiem Właśnie z powodu tej ilości trucia siebie zrezygnowałem Człowiek WALCZY przez okrągły rok a efekty mizerne Pisałem to już ale powtórzę mnie nie zadowala TRZY tony Znajomi na kawałkach gdzie nigdy nie było 3+ też za mało
  27. Pieniadze dostalem w piatek wydalem w sobote decyzja przyszla wczoraj.
  28. Mi sie wydaje ze robie to dobrze, moze czasami za malo rzeczy mieszam ale patrzac na Twoje mieszaniny to jakbym chcial robic u siebie takie mikstury srodkami ktore ja stosuje to one nawet nie sa ze soba mieszalne (zawsze patrze na tabele mieszania), no i nie dorzucam na sztywno insektycydu a tylko wtedy kiedy on jest potrzebny, w tym roku obylo sie bez na jesieni poki co
  1. Load more activity