All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. Miała być trawa siana na początku maja. Z drugiej strony trawy na zbiór też póki co nie widać.
  3. Today
  4. Na żyto i pszenżyto długosłome trzeba jednak coś dać we wczesnych fazach bo nie wiadomo co dalej, może jakaś burza się przypląta i trochę odmieni sytuację Ja jednak dam w pszenicy medax najwyżej będą miał pszenica trochę lepszą jak @jarki :P
  5. Jak tak dalej pójdzie to będziesz musiał je zostawić bo co zasiejesz po nim
  6. bor

O mój tok myślenia bądź spokojny :) Dwadzieścia lat temu nawet mniej kiedy rzepaki wchodziły do płodozmianu Wiosną dawało się 200-300 g często mniej wielu wcale a plony były wyższe Zalecenia ! wiosną zwykle mamy inną sytuację i jest po czym lać Jest też lepsze wchłanianie
  7. No żyto to co innego one jednak sobie radzą Mówiąc o pszenicy i skracaniu w takich warunkach to dobicie Jak się coś w pogodzie zmieni to będę miał inny ból głowy Tego sobie życzę
  8. bor

Tyle zalecają ,on nie jest drogi,a co przy mniejszej obsadzie potrzeba więcej,idąc twoim tokiem myślenia 20 lat temu nie był wogóle potrzebny
  9. Będzie bida. Susza już od wiosny. Łąki stoją w miejscu, a powinno zielono być. Zasiałem żyto na kichę, powinno zejść pod koniec miesiąca, ale będzie musiało poczekać do połowy maja, może dłużej.
  10. Deszcz w przyszlym tygodniu z prognoz już znikl, co to bedzie, oj co to będzie
  11. @jarki Poważnie mówisz że lepiej odpuścić, nawet w życie? Ja miałem sporo opadów w marcu, do 20 marca i teraz wilgoć się już kończy ale jak nie dam chociaż na to żyto to będzie placek. Tyle dylematów w tym roku, jeszcze lekki przymrozek dziś
  12. Yesterday
  13. Ten jak zwykle panikuję co Ci śmierdzi Łukaszenka bąka puścił
  14. Moja ma drugie pół centymetra nad pierwszym i mowy o skracaniu nie ma
  15. bor

No właśnie sporo tego boru dajecie wiosną
  16. @mieto35 Piękny. Mój taki ładny jak osiągnie tą fazę co Twój nie będzie, to będzie już Maj pewnie. Dzisiaj znów było -3, masakra. Kolega widział -7 trzy dni temu
  17. bor

Przy Twojej obsadzie roslin/m2 to by starczyła polowa tego boru. Powinienem mieć w tym tygodniu wyniki z liści, jestem ciekaw
  18. Te co pryskałem 10 dni temu już mają drugie kolanko 1 cm nad pierwszym ,więc bliżej już drugiego
  19. bor

Mój dostał 3 razy po 210 gram ,więc musi mu starczyc
  20. Jest cieplo za tydzień zacznie kwitnąć ,skąd choroby nawet rosy niema ,rzepak jeszcze dwa tygodnie bez deszczu wytrzyma ,gorzej pszenica brak wody i N
  21. U mnie tak wygląda , dzisiaj poszły chyba ostatnie odżywki , w przyszłym tygodniu planuję grzybówkę, jeszcze nie wiem co dać.
  22. Ja dzisiaj opryskałem samym medax max , kolanko w pszenicy mi już trochę uciekło , tak wygląda na dzień dzisiejszy , \
  23. oj nie wiem, mi modusowaty w tamtym roku dojechał pszenicę. Jęczmień teoretycznie powinien zacząć się kłosić za 3 tygodnie, więc skracanie to na mus ale w rzeczywistości gdzie mu jeszcze do kłoszenia. Może i faza na skracanie jest teraz w punkt lub ciut po ale strach. Nic nie rośnie, blady się robi.
  24. Znowu rano mróz, rzepak zaczyna śmierdzieć...
  25. Ja jadę na dniach z t1 + mikro okrojona dawka, mam nadzieję że będzie dobrze, w zeszłym roku w jęczmieniu jarym dałem regulacje i t1 razem i przyjarało niezłe, zabieg z rana później słonecznie
  26. T1 w tym okresie bez opadów raczej nic zlego nie zrobi? Bo w pszenzycie zrobiłbym T1 a z regulacja wzrostu bym sie wstrzymał do deszczu
  27. Witam Mam pytanie będę starał się o premie dla młodego rolnika. Czy jeśli otrzymam ją mogę podjąć jakieś dodatkowe zatrudnienie np. umowa zlecenie lub inna smieciówka tak żeby nie stracić KRUSu Mam prawo jazdy C+E i chciałbym sobie dorobić i czy jeśli podejmę pracę to ARiMR może cofnąć dotacje? Z góry dziękuje za odpowiedzi
  28. Prognozowany najbliższy deszcz za 8 dni, jest chociaż nadzieja ale ten opad jak juz będzie to będzie odrazu skonsumowany
  1. Load more activity