All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. Nie wiem, jak chcesz, mi tam pasuje tutaj, gdyby to był jakiś cudowny plon to tak a tutaj łatwiej się zapomni
  3. Today
  4. Yesterday
  5. @ikcomas może przenieś to do jeczmienia?
  6. @miwigos bo skończył się dziadowi rzepak ten co teraz kosimy ma ponad 40% Zaraz ludzie zaczną się domagać premii za zaolejenie to zwijamy majdan z próbami
  7. O kim piszesz???jakie firmy?
  8. Kto bogatemu @bartsowi zabroni Ja bym ubezpieczył od gradu i cierpliwie czekał Już były takie lata że wszystko wykoszone i dopiero rzepaki
  9. Umnie jedna firma ptrącała ,druga nie ,od jutra nie potrącają ,bo ucieka im towar
  10. Miałem szacowanie w jednej z gmin. Wpisują nawet i 70% (w jęczmieniu ozimym i rzepaku) ale na protokole tyle nie wyjdzie. Liczyłem jakby wszędzie dali 80 to z biedą przekroczy 70. Taki system. Trzeba by było na większości 69,99 a na jednej uprawie 90 ale taki myk nie przejdzie. Dobre i 30%, ktoś coś wie czy jakaś pomoc krajowa będzie? czy tylko tak sobie ochoczo wstawiają straty i co najwyżej kredyt preferencyjny zaproponują? albo dofinansowanie do nawadniania?
  11. W okolicy bardzo nieliczne rzepaki są desykowane i Ci którzy to zrobili popełnili ogromny błąd. Bardzo duże straty bo góra upalona a dół zielony. Większość z nas zauważyła, że tylko góra się usmażyła w tym upale. No i jak ktoś wjechał za wcześnie na pałę bo wydawał się brązowy to teraz jest mak i się osypuje bo zabite rośliny i nie mają elastyczności. Czas kosić ale pogoda szwankuje. Te zrobione w odpowiednim czasie bardzo duże straty pod ciągnikiem ale uważam, że nie było takiej potrzeby. To tylko nieumiejętność prowadzenia tej uprawy i brak myślenia, tacy którzy desykowali od zawsze będą to robić zawsze bo myślą, że inaczej się nie da, taka technologia uprawy. Nie zmienisz
  12. Od kiedy uprawiam rzepak to sprzedawałem bez badań na olej a teraz jak ziarno się upaliło to kolejna okazja na zbicie ceny, chyba 1,5% ceny za każdy 1% poniżej 40. To już gruba przesada. To ja poproszę o zwrot kasy za lata poprzednie jak było wyższe zaolejenie.
  13. @lokizom nikt mi nie wierzy ale ja się tego spodziewałem. Pisałem już, że u mnie ten deszcz zrobił najwięcej bałaganu. Był ostro zielony przed upałem i w tydzień zbielał, dużo pośladu uciekło za kombajnem. Po górkach i stokach sypał znakomicie a całe doły gdzie było trochę wody to się ugotował. Świetnie to z kombajnu było widać. Kłosy w 90% połamane, legun 30% ale taki do przyjęcia, nie zwałowany. Ale generalnie da dużo lepiej jak pszenica, wyprzedził suszę
  14. Nawet u @barts
  15. Mam cichą nadzieję że jak pochwalę się plonem rzepaku po wykoszeniu to popsuje wam humor na dłuższy czas :P
  16. I dałeś ciała nie ma rzepaku co rokuje PLON żeby była konieczność palenia Zgodzę się jeśli mamy problem chwastów czy odrostów Ale taka plantacja to chyba nie u Ciebie :P:D
  17. Akurat jak była by tez premia za wyższe zaolejenie to nie mam nic przeciwko takiemu systemowi, wyłącznie potrąceniom stanowcze nie
  18. U kogo w gorszą :D
  19. Zostawicie w spokoju ludzi co byli zmuszenie desykować bo co innego mieli zrobić ? Sam choć przeciwny tego typu zabiegom musiałem dokonać "palenia" ulubionym środkiem
  20. i o taki głos rozsądku mi chodziło ,człek w przedżniwnych nerwach może zrobić jakąś (mega kosztowną ) głupotę
  21. Last week
  22. Chcesz sklejac to było trzeba to zrobić dwa tygodnie temu a teraz nie widzę sensu wydawac kolejne 30 zl. Ogólnie to klejenie sobie odpuściłem bo zrobiłem doświadczenie niechcący jak była ta nawałnica sierpniowa i miałem rzepak jeszcze na polu i za dużo to sie go nie osypalo. Kiedyś sklejalem, ale szkoda pieniedzy
  23. Dokładnie dopiero z kombajnu widać co się szykuje w zbiorniku Ale to w obie strony niestety tym razem w tą gorszą
  24. Co nie zmienia faktu że to jeden z ładniejszych sportów drużynowych Sam przez wiele lat grałem ze znajomymi dziś młodzi tylko smartfony
  25. No w tym roku to ja nawet mam zniwa równo z Wami, mój rzepak może byłby na sobotę ale codziennie po około 2mm popaduje. Mój dobry rzepak (obeszło się bez desykacji) będzie szybciej niż ten słaby (zdesykowany). Jak patrzę na ten lepszy to widzę nawet plon ale jak przejdzie przez kombajn to może się okazać że byłem ślepy
  26. Tylko wtedy ten bez glifosatu w normalnej cenie a ten po randapie ? Z tymi potrąceniami za zaolejenie to coraz głośniej się robi Jeszcze trochę i 50% będą chcieli trzeba będzie moczyć w oleju
  27. Weteran w swoim życiu już wiele widział ;) A sklejanie o tej porze i z desykacją to głupota
  28. No koszą rzepaki.. po 13% :D Na co po co...? W przyszłym tyg się wjedzie, pszenice za 2 tyg pewnie
  29. @ikcomas Aż ciężko mi w to uwierzyć, Twój był duży lepszy przez cały okres wegetacji i w dodatku dostał dużo więcej wody. W dodatku powinienem kosić tydzien-dwa po Tobie a kosilem przed Tobą. U mnie praktycznie nie było polamanych klosow i dość duże ziarno jak na ozimy. Ten upał już mu u mnie dużo krzywdy nie zrobil
  1. Load more activity