All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. Zero deszczu ani 13, ani teraz nie padało, tylko słońce pali. Jedyny + woda w basenie ciepła przez co dzieci mają zajęcie.
  3. Podsumowując ostanie 10 dni naciągane 2 mm , wszystko się wypala
  4. Today
  5. Yesterday
  6. Przyszło po 22, było ostro ale troche brakowalo do pamiętnego sierpnia, jeszcze pada. Pewnie jęczmień będzie leżał plackiem po tej wichurze ze ścianą wody
  7. U mnie dzis podobno bylo 37 masakra
  8. LOKIZOM pzamykaj okna idzie w twoją strone nawałnica, umnie pali dzis nie idze wytrzymać na dworze
  9. Co dawleś na płatek
  10. Tak
  11. a tak się zarzekał że nie będzie zakładał partii
  12. @jarki, chyba coś kiedyś mówiłeś na ten temat https://www.farmer.pl/fakty/polska/lider-agrounii-zaklada-partie-polityczna,86560.html
  13. Last week
  14. Pierwsze straki bardzo długie założył ale tak jak piszesz i tutaj plonu nie będzie, bardzo krótko kwitl
  15. I jeszcze mi powiedz że wyśle do wojewody od jednego rolnika :d
  16. Mój dostał już drugą ochronę fungi tym razem chlorotalonil+strobi Jeśli chodzi o mszycę to trzeba wytoczyć konkretne działa Ona siedzi schowana w liściach choć często też na strąkach Kiedyś dzwoniłem do jednego z piorinu i... "kiedyś był owadofos" Po tych wiatrach w te upały góra padła i kończy kwitnąć :( A już myślałem że będzie ładny plon
  17. Co ma wójt i rada? Jak on jest tylko biurem podawczym
  18. Coś gdzieś kiedyś była dyskusja ale chyba o kile kapusty raczej. Chlorotalonil mi chodzi po głowie
  19. Jak masz w gminie WÓJTA to ile może pomoże Gorzej jak masz mendę i radę po jego stronie
  20. Ansu podanie do gminy!
  21. Eksperci bayera coś maja bardzo drogiego, kiedyś o tym pisaliśmy tutaj ale uciekła mi nazwa
  22. Panowie, otóż twardzikowa mi weszła jednak. Pierwszy raz na polu u mnie to widzę, wcześniej tylko na poletkach spotykałem. To na pewno efekt zwiększonego areału rzepaku w okolicy oraz brak T4 u mnie. Ale jak widzę te powałowane rzepaki, które zaczynają kwitnąć to sam nie wiem jak lepiej. Na pewno trzeba jeszcze raz w to wjeżdżać z desykacją, znowu koszt, znowu straty. Chyba żeby zostawić ścieżki i kosić w sierpniu, no ale rzepak włazi na te ścieżki, znowu straty. Wiem, usprawiedliwiam się, teraz nic nie zrobię ale czy po żniwach ściernisko idzie jakoś zabezpieczyć? Głęboka orka może się nie udać bo jak z półtora metra wyciągnął mi wodę będzie bardzo, bardzo wesoło, szczególnie na glinach
  23. Forumowe grono eksperckie chyba dość dosadnie już określiło tegoroczne zbiory więc bajki krawacików można odłożyć na półki
  24. Tak tylko ze ten samosiew dojrzewa o wiele szybciej . Już jest żółty gdzie rzepak zielony. Kwitły równo a teraz widać różnice. To samo miałem 3 lata temu tylko było mniej tego na polu, nie poznałem ze to inna roślina czy odmiana tylko myślałem ze to w wyniku choroby. Rzepak wilgotność 9 a to było zeschnięte już na wiór i po lekkim dotknięciu wysypywalo
  25. Czyli plony masz uratowane,wczoraj i dziś troche było wyjazdów ,na polach się pali ,biale place coraz większe,plony nie będą takie jak twierdzą eksperci
  26. 16mm za wczoraj, raczej spokojny opad tylko chwila bardziej gwałtowny
  27. Zdrowy rzepak sam się nie osypie choćby stał i do września, warto sobie zostawić przy słupach, studniach dla kontroli
  28. Przesadzacie z tym osypywaniem. Moj wytrzymal ta wichure sierpniowa 2 lata temu a to był już sierpień i dużych strat nie było wg fachowców z ubezpieczalni
  1. Load more activity