Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

  1. Ostatnia godzina
  2. To że zboża robią się rude , stawiam na zimne noce . U mnie trzy noce z przymrozkami w czoraj -6. Dzisiaj jóż mocno widać jak się robi na polach rudo
  3. U nas to są obszary truskawek ale to spory kawałek ode mnie, tam w okolicach Puław...
  4. Ja patrzę i od wielu lat widzę korupcję
  5. To niby ostatnią kadencję lecz czy na pewno oni to mogą zmienić Wracając do tematu dostał wytyczne z góry
  6. Da się samodzielnie jakoś ogarnąć nowy wniosek?
  7. Tu kiedyś były OBSZARY truskawek dziś tylko w ogródkach
  8. Zgadza się i nawet bym powiedział że nieco słabo ten pak ale z DODATKIEM ok Wirtuoz to też już nie to bez prochlorazu choć triazol raczej lepszy ale droższy U mnie wiele lat sprawdzało się morfolina tebukonazol i właśnie prochloraz Jak widzicie skuteczność proquinazidu w porównaniu do morfolin ? Odnośnie presji chorób to bym się nie łudził że zimno zatrzymuje Natomiast mokro wspomagania grzyby i osłabia rośliny
  9. Dzisiaj
  10. U mnie jeszcze nie robione i zielono ale to zasługa późnego siewu, zmianowania i zimna. U sąsiadów zboża po zbożu, wcześniejsze siewy, nigdy nie pryskane od grzyba, nasiona dawno nie wymieniane to zboża kosmicznie rude. Przyczyną brązowienia roślin może być też nadmierne uwilgocenie gleby. U mnie jak się ociepli to pójdzie Turbo Pak w obniżonej dawce bo dodaję propikonazol.
  11. I o przymrozek pierwsze kwiaty wykasował, nawet nie nie rozwinięte, które nie były głębiej pod liściami schowane... Kilka procent strat już jest
  12. Na 1 ha pszenicy jeszcze stary Wirtuoz, ostatni litr. A na resztę pszenicy i na jęczmień ozimy 160g protio+40g proquinazidu+300g fenpropidyny. Czyli 0,8 Wirtuoz pro +0,4 Umbreta. To tak oszczędnie bo plan był że zamiast fenpropidyny, cyprodynil ale musiały cięcia nastąpić. A i jak robiłem to T1 to było ciepło stąd się dałem namówić na ten protiokonazol. A zboża jak zboża. Blade bo zimno. A to czemu rude u was?
  13. Panowie co szło na T1 i jak trzyma bo widzę rude pola Ja dopiero tydzień po więc trudno cokolwiek powiedzieć
  14. Chyba faktycznie zrezygnuję z dopłat jak to wejdzie. Jak na razie to luzują te warunkowości. Zniknęło z e-wniosku ugorowanie ale teraz to już po zawodach bo tylko kukurydza wchodzi w grę. Jest dobrowolne ugorowanie ale zachęcam wszystkich aby nie sprzedawać się za te judaszowe srebrniki. Posiejcie facelię, grykę cokolwiek, albo chociażby wspomnianą qq bo potem będą mówić, że wprowadzili dobrowolne ugorowanie i rolnicy są zadowoleni bo skorzystali z możliwości dopłat do gruntów nieprodukcyjnych (tak to fachowo się nazywa). Zające ćwierkają, że w maju mają być kolejne zmiany odnośnie dywersyfikacji. Była we wniosku kiedyś "pszenica ozima" oraz "pszenica zwyczajna ozima" i to system łykał jako dwie różne uprawy. Teraz trzeba mieć jarą jak dwie główne uprawy zajmują więcej niż 90 procent. Na razie wstrzymuję się z wypełnianiem wniosku, liczę że coś się zmieni. Znowu zmieniają reguły w trakcie gry, państwo z kartonu. Już wstępnie wiadomo, że termin składania wniosków będzie przedłużony.
  15. Ja mam ubezpieczony na 12 tys. - 6 ton po 2000. W tamtym roku na przymrozkach wygrałem w tym zobaczymy czy coś wyjdzie.
  16. W Dorohusku zostaje ten sam, będzie piątą kadencję od 2006 roku. Człowiek PO, wybrany w pierwszej turze.
  17. A po wyborach wójt sie zmieni, jaśli tak to ostatnia jego decyzja z desperacji
  18. W tym roku nie jeden pożałuje że nie ubezpieczył rzepaku, alb że ubezpieczył nisko
  19. Wczoraj
  20. Przecież Ci tłumaczą że nie musisz brać dopłat to tak pod miastowych Oni wszystko łykną byle zabrali bambrom
  21. Ja nie ubezpieczam bo nie będę się składał na wyłudzicieli Do tego ubezpieczalnie co roku podnoszą stawki Tu jest potrzebne CBA
  22. Ciśnienie się na usta " ja wam wójta nie wybierałem" Człowiek kolejny raz się sprzedał
  23. Raczej chodziło mi o dobre rozsypanie wapnia
  24. Nasz jary z francuskiego marketu też już mocno podnosi agrowłóklinę Teraz wszystko dostaje w kość ale po niedzieli będzie się działo
  25. Eee przy 80°C to wiadomo że będzie wszędzie czyściutko ale tak bez buforu trudno Ja pałac śmieciuchem w sezonie grzewczym zawsze utrzymuję trochę ponad 60° Jak ciepło i głównie na wodę to podnoszę do około 80°C generalnie też czysto Większość pali mokrawym drewnem i na niskich temperaturach Z Twojej wypowiedzi wynika że taki kocioł połknie każde drewno byle suche
  26. Palę głównie wierzbą i topolą trochę jabłoni i leszczyny. Świerk sosna też się trafia. Idzie wszystko, byle ponad 80C na kotle utrzymać i żeby się nie dusiło tylko paliło. Jak jest sam żar to można w podtrzymaniu trochę utrzymać. Tam gdzie się pali i w wymienniku oraz kominie zero smoły tylko pyłek
  27. Ostatni tydzień
  28. chyba cos u nas z tych, wyczekiwanych, przymrozków sie wycofuja....
  29. Tak się zrobi kierowniku, wedle wszelkich danych na niebie i ziemi przymrozek będzie jutro nad ranem czyli 23.04
  1. Załaduj więcej aktywności