All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. bor

Chyba zostawię jak jest , dostał teraz śladowe ilości w odżywce z Caldeny (Complete NPK 20-20-20 plus mikro)
  3. Today
  4. Nie wkurwiaj nas ,u mnie nie padaod od połowy marca
  5. Ja to chętnie nawet śnieg przyjmę.
  6. Mi tam to nawet by pasowało żeby teraz ze 3 tygodnie to jednak nie padało. Rzepak by się dobrze zapylił ale co będzie to będzie.
  7. Deszcze nawet dość intensywny będzie się kręcił po kraju, jednym doleje drugi kilkanaście km dalej dalej będzie sucho, komuś na pewno się poszczęści
  8. No to 1000+ do buraków nie będzie :(
  9. Dokładnie. Chociaż tu istnieje ryzyko nawałnicy i pozamiatane. Czyli nawet las to poniekąd ślepa droga. Może kopalnię kruszyw otworzyć...
  10. Bo na pierwszej mamy lasy sadzić
  11. bor

I kupiłeś tonę :) No poważnie jak to stosujesz i jaka jest przyswajalność
  12. Ja już się przyzwyczaiłem że @ikcomas tak ma wszystko potrafi skomplikować Z tą prognozą to jak z polityką co innego mówią a co innego widzę
  13. Jakby nie mógł po ludzku powiedzieć "Idzie deszcz, ale padać nie będzie".
  14. bor

Kwas borowy. 2580złnetto/t
  15. Bo właśnie front do szkopów wtargnął i radar pokazuje, że pada intensywnie http://www.pogodynka.pl/radareuro A nad Danię nadchodzi burza z piorunami https://burze.dzis.net/?page=mapa_dania Poza tym wyż Kaśka, który blokował wszystko odsunął się na Białoruś. Komentarz synoptyka: "Zatoka wieloośrodkowego niżu znad Islandii i Wysp Brytyjskich z zafalowanym frontem chłodnym pogłębia się i obejmuje południowo zachodnie obszary kraju"
  16. Burak dalej jest objęty monitoringiem ale nie na I kategori glebowej
  17. Nie wiem czemu jakoś wszyscy wierzą w ten deszcz, każda pogoda co innego pokazuje i skończy się pewnie na wielkich nadziejach
  18. bor

Coś Ty tam alchemiku wymyślił
  19. Czyli już możesz ich szkolić z uprawy tej rośliny :) ;)
  20. Bieda to będzie jak Cię spotkam w ustronnym miejscu :(
  21. bor

Dałem na wiosnę dwa wiaderka po kspuście boru /ha. Nie wiem ile, może kiedyś zważę. Na jesieni było dużo prawie 1kg w czystym.
  22. Nie mam porównania bo pierwszy raz zasiałem z wieloma błędami. W porównaniu do sąsiadów mam obsadę 1/3 jest zielony i jeszcze nie kwitnie. Z każdego liścia jakiś pąk wygląda. Obecnie sięga do kolan.
  23. bor

W tej fazie moim zdaniem powinieneś mocno okroić dawkę Czyli robi się mało opłacalnie
  24. No właśnie takie zimno wiatry a na zdjęciach w widać szkody po oprzędziku U mnie też jest obżart może teraz go zabiła ta burza piaskowa Samosiewów zbóż nie widać
  25. Po moim ekstremalnym siewie w poplon z pszenicy jarej i oprysku po przymrozku rośnie ładnie. Jednoliścienne i robak jeszcze został do załatwienia.
  26. Burak cukrowy nie został obięty suszą przez ministerstwo. Wiec przynajmniej buraki urosną?
  27. No niestety @jarki na super plon on już nie rokuje nawet jakby padalo. Dużo szkody zrobiły te przymrozki przez cały kwiecień bo wszystko rosło powoli. Żyto zdążyło zakryć glebe ale takie pszenzyto czy rzepak to stało w miejscu i przez to było duze parowanie bo nie zakryly tego piachu a wiatr też był duzy. Groch też ma wilgoc w glebie bo ta wierzchnia warstwa jest tak zbita ze że nie ma az takiego parowania ale potrzebuje wody z góry tez
  1. Load more activity