Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

  1. Dzisiaj
  2. On już wiedzial ze trzeba wypychac od razu bo widział ile przyjeżdżało z UA. Co do ceny rzepaku to jeszcze wierzę w dobra cenę. Historycznie po szczytach po około 2 latach przychodziło znaczne odbicie, około 70% maksa, to wskazywałoby na cenę 2500-3000 w zależności od kursu euro. Dlatego sporo jeszcze zostawilem
  3. Czyli musiał wypchnąć w żniwa , bo póżniej było tylko taniej, wtedy nie było pewności jak się potoczy , teraz też nikt nie jest pewny co będzie w maju/ czerwcu
  4. Mój kupujący to jeden z największych w Polsce i jak były drogie rzepaki i zboza to wypchnął wszystko a ludzie trzymali na magazynach u Niego licząc na cenę. Sam mi mówił sprzedawaj (spierd... z towarem bo będzie tylko taniej). Później duzo kupował z UA. Podobno zarobił 150 mln na tym sposobie
  5. Nie wszyscy, na takim sposobie jak piszesz to szybko można zbankrutować
  6. Ok 25% sprzedalem. Z depozytów to już mają dawno posprzedawane właściciele magazynow, jedynie fikcyjnie trzymali a już dawno wywiezione
  7. Wczoraj
  8. To jeszcze nie sprzedałeś ?, na co czekałeś , teraz tyle nakupili z depozytów że maja dosyć do żniw
  9. Było trzeba wczoraj rano sprzedać rzepak. Dzis i jutro pewnie obniża około 70-100 zl
  10. Ostatni tydzień
  11. Wtedy będzie już za późno, ludzie obudzą się z ręką w nocniku i potulnie spełnią wszystkie polecenia. Już podczas kowidu był test zachowań społeczeństwa. P.S. Nie cytuj poprzednich postów.
  12. Będziesz miał społeczeństwo po swojej stronie, trzeba jeszcze chwilę poczekać - np. wcisną wszystkim pompy ciepła a potem podniosą energię elektryczną razy 10 albo razy 100... Wymuszą ocieplenie budynków styropianem o grubości 50cm albo jakies inne kosztowne pomysły... np. zakaz remontu samochodów starszych niz 10lat itd itd... Problem w tym, że im właśnie chodzi o wzniecenie wielkiego zamętu i postępować należy mądrze... Poczytajcie co cynik pisze na temat nadchodzącej rzeczywistości ... https://dwagrosze.com/2024/03/zaslona-dymna-protestow-rolniczych/
  13. Wolski wie co mówi siedział w tym goownie po uszy przez długie lata Ostatnimi laty na szczęście zmienił zdanie i zaczął mówić prawdę Głosowanie przełożyli bo RUDY się osrał ze strachu Nie może w jedną bo niemcy a w drugą wybory Tylko nasz sprzeciw może nas uratować Oni już wszystko dawno ustalili
  14. No właśnie bardzo liczyliśmy na to, że jednak będą głosować. Nie głosowali, bo większość była przeciw i zielony ład by chylił się ku upadkowi a tak "zagrzęźli my, a czort karty rozdaje".
  15. Zbliżają się wybory do PE, po wyborach nawet im powieka nie drgnie ...
  16. Z ciekawości też się zalogowałem. Nie ma już pozycji "ugór z uprawą" jest tylko "ugór z miododajnymi" albo "trawa na ugorze". Ten z miododajnymi mi nie pasuje bo trzeba trzymać do 30 września. Noż w mordę, mój plan z facelią pomału upada. Może faktycznie lepiej to przetalerzować co raz i zostawić w diabły.
  17. A na swoim koncie w agencji też nie masz decyzji?
  18. Ale zauważ, że nasze działania przynoszą oczekiwane rezultaty. Małymi kroczkami do przodu obalimy ten zielony ład. https://filarybiznesu.pl/gospodarka/zielony-lad-ue-przesuwa-glosowanie/a24066 Odroczyli głosowanie bo bali się, że gdy upadnie główny filar to cały ten dokument nie miałby sensu. Nie tego jednak oczekiwaliśmy bo gdyby doszło do głosowania to sprawa by się rypła. Chcemy żeby całe społeczeństwo nas popierało i takich filmów jak wyżej było na youtube jak najmniej. Społeczeństwo oczekuje od nas abyśmy uderzyli bezpośrednio w polityków a nie utrudniali życie zwykłym ludziom a więc tak się stanie. 20 marca mieliśmy największy w Europie protest jeśli chodzi o liczbę punktów i społeczeństwo już zostało wystarczająco poinformowane. 20 marca zaczęliśmy już akcję informacyjną wspólnie z sąsiednim powiatem. W mieście powiatowym rozdaliśmy 200 ulotek, może to niedużo w porównaniu z ponad 1000 u kolegów zza Buga ale należy zwrócić uwagę, że nasze miejsce łatwo było objechać objazdami. Niestety nieświadomie krecią robotę robili u nas w powiecie blokując most, puszczali tylko 3 minuty na 2 godziny blokady w związku z czym ludzie stali po 6+ godzin. W mieście zeszliśmy po 38 godzinach, to aż nadto było ale okazaliśmy akt miłosierdzia dla lokalnej społeczności i to się liczy. Zgłoszone było na 6 dni i wszyscy o tym wiedzieli ale jak zeszliśmy wcześniej niż planowane to stanowi o szacunku dla innych i zwiększa poparcie. W jedności siła. Motto Cesarstwa Rzymskiego "divide et impera" jakże aktualne. Protesty na drogach były potrzebne do ogłoszenia tematu, gdybyśmy zaczęli od biur poselskich to stalibyśmy do usranej śmierci i nic by z tego nie było. Teraz ważna jest jeszcze większa siła, musimy zbudować większe poparcie. Blokując drogi tego nie zrobimy tylko utracimy to co zostało już wykonane. BTW Dorohusk nadal zaprasza na granicę.
  19. No właśnie dlatego Ci młodzi takie farmazony opowiadają - bo równieśnicy to łykają niestety, dobrze że młodzi farmerzy działają cała nadzieja w młodych. Natomiast prawda jest taka że co roku ze szkół co roku wychodzi około 0,5mln młodych ludzi i zdecydowana większość ma już tak mózgi sformatowane zieloną ideologią, że niestety kolejne wybory mogą być decydujące... Jak to powiedziął DT nie ma opcji aby Fit for 55 nie wszedł a to oznacza że na pierwszym miejscu będzie klimat i każdy człowiek nawet jak będzie nagusieńki jak go Pan Bóg stworzył będzie wrogiem klimatu choćby oddychając (bo wydziela CO2) albo wypuszczając inne gazy... Generalnie człowiek nie będzie miał prawa do życia. Niestety młodzi wychowani przez takich patoliderów będą głosować obiema rekami za zielonym ładem.
  20. A sfinansujesz taką akcję? Bo ja nie. Na początek odwiedzimy biura poselskie 4 kwietnia od 10:00 do 14:00. Jeżeli parlamentarzysta nie wyjdzie tego dnia do rolników wtedy zaplanowane są dalsze działania na 16 kwietnia w formie 24-godzinnych protestów pod takim biurem. Idąc dalej jak się zrobi cieplej to planowane są akcje informacyjno-promocyjne w formie pikników dla mieszkańców miast.
  21. Ja mam kase juz z dwa tyg. decyzji brak
  22. Tak, pierwsze co przychodzi mi na mysl to proboszcz sasiada, czyli można powiedziec że głównie takie sytuacje związane z wiarą?
  23. Dzisiaj dostałem kwity więc niedługo wypłaca. Wszystko się zgadzało w ekoschematach i wyszło dość ladnie
  24. Znam sytuację starego głęboko wierzącego rolnika z okolicy grudziądza Mężczyzna był wielokrotnie wiele razy manipulowany że pójdzie do piekła Napastowała go negocjatorka od firmy wiatrakowej bo się buntował Wcześniej byli u niego w domu i zauważyli jego głęboką pobożność
  25. Dziś CZTERY i znów pola się świecą jak na Boże Narodzenie
  26. Byle nie przegiąć z ilością azotu Ten z NPK jest amidowy to też lepiej dla działania
  1. Załaduj więcej aktywności