Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

  1. Dzisiaj
  2. Wczoraj
  3. chyba cos u nas z tych, wyczekiwanych, przymrozków sie wycofuja....
  4. Tak się zrobi kierowniku, wedle wszelkich danych na niebie i ziemi przymrozek będzie jutro nad ranem czyli 23.04
  5. Widać to będzie za jakiś czas, więc po co juz zgłaszać, zapamiętać tyko date przymrozku
  6. Dostałem SMS-a "Wójt rozwiązał protest w Dorohusku przed momentem. Trwa wśród nich mobilizacja, aby obronić strajk" ale już farmer się dowiedział https://www.farmer.pl/fakty/polska/wojt-dorohuska-rozwiazuje-protest-rolnikow-ale-rolnicy-nie-opuszcza-blokady,145044.html
  7. https://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/nowe-obowiazki-dla-rolnikow-zwiazane-z-ewidencja-srodkow-ochrony-roslin,145009.html Zajeżdżą nas.
  8. W sumie tak. Zauważyłem uszkodzenia - zgłaszam. Tak żeby już przy pierwszym szacowaniu było widać.
  9. Ja w sdl zawsze robie:), jutro czy pojutrze bez znaczenia, oby bylo zgloszone:)
  10. Haha jeszcze powiedz, że u Artura. No jest napisane, że od 23.04 ale sam zaczynam analizować te przepisy. To co, nie ma co się szczypać i jutro zgłaszamy?
  11. masz napisane na gorze umowy od kiedy umowa obowiazuje haha i tez 9 zglosilem sie do ubezpieczyciela, od 23 obowiazuje
  12. Karencja - "odpowiedzialność Ubezpieczyciela rozpoczyna się nie wcześniej niż z początkiem 15 dnia od daty zawarcia Umowy Ubezpieczenia" Umowa zawarta 9 kwietnia, liczymy od 9 włącznie czy zaczynamy od 10? W środę (24.04) ma być już cieplej. Jakby jutro (23.04) już działało to bym się załapał. Licząc od 9.04 włącznie 15 dzień to właśnie 23.04. Ta noc u mnie ma być kluczowa i dotrze do mnie zimno od Was. Do tej pory było pochmurno i jakoś tak mnie omijało ale uszkodzenia są, czort wie czy to od zimna, słodyszka czy niezapylenia.
  13. U mnie jeszcze nie było przymrozków chociaż w rzepaku są przepusty na pierwszych łuszczynach. U teściów wczoraj śniegu napadało tak z 5 cm.
  14. Ostatni tydzień
  15. Ten ozimy tak wygląda na dzień dzisiejszy. Sadzony jakoś w listopadzie według kalendarza biodynamicznego.
  16. Teraz takie zimy surowe, że już drugi raz posadziłem go w styczniu :)
  17. rozumiem no tak latem ogród trzeba podlewać a z wapnem woda popali rośliny
  18. U nas już nie padało ze 2 tygodnie, tylko takie przeloty. Ja widziałem czosnek słoniowy kiedyś. Trzy ząbki się na dłoni mieszczą
  19. Wapno sypie się na lód
  20. Było biało już z wieczora ale chiński termometr twierdzi że -2°C
  21. Czyli jest jary i ozimy odpowiednio mniejszy i większy Ten ozimy trzeba sadzić jesienią a jary jak nazwa mówi wiosną Da się rozpoznawać te odmiany czy tylko wielkością Dlaczego zdarza się że czosnek się nie podzieli na ząbki ? Z tych powietrznych nikt nie uprawiał ?
  22. -6 podobno. Sasiad przy kościele mowil
  23. -3 bylo , rzepak łebki zwiesił
  24. To idzie wejść w pole , nie jest mokro u was
  25. U mnie jest ozimy i jary czosnek, ten jary to już wypuszcza szczypiorki, a ozimy to już jest tak jak @Marecki pisze wyrośnięty ze 20 cm. Tylko te końce liści się żółte robią. Doszukałem się, że to z zimna niby, ale co roku tak jest. A dzisiaj może to zlustruję bo kilka dni siedziałem w innym polu przy innych uprawach.
  26. Normalnie rozdzielasz na ząbki, ale bierzesz, tylko z dużych główek i te ząbki po zewnątrz, a środkowe, przeznaczasz do spożycia. Sadzi się formalnie tzw "dupka" w dół, czyli tą stroną gdzie były korzenie ale przy większym areale idą sadzarki do czosnku, które sadzą jak popadnie. W trakcie wegetacji i wzrostu główki czosnek sam się przekręci nie będzie widać jak był posadzony. Wiec tak naprawdę to żadnego znaczenia nie ma. Czosnki zimowe tj główny harnaś - duże główki, przechowywanie do grudnia, później zaczną rosnąć czosnek jare tj jarus - średnio/małe główki, przechowywanie do wiosny
  1. Załaduj więcej aktywności