All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. Today
  3. Tak mówi się że to najdroższy mocznik świata Mnie to nie rusza zobaczcie ile firm to podrabia przypadek ?!?
  4. Pod warunkiem że triazolem nie jedziesz
  5. No nie wiem czy będą takie super rzepaki, w maju musiałoby padać po 20 litrów co 7 dni to może wtedy on przeżyje jak 30 cm pod ziemią jest piasek już przesuszony praktycznie
  6. Rano od 7:30-9. I wieczór od 19 do 22. Według mnie to idealne godziny na zabiegi w tej pogodzie
  7. Wygodny mocznik w bańkach kupuje :P
  8. Przydałby się czujnik temperatury łanu na podczerwień, wtedy mamy pewność czy dobrze wejdzie, przy słonecznej pogodzie temperatura łanu będzie wyższa od powietrza, dlatego przy koło 12 stopniach i wzrostowi łoogień na tłoki w johanderach
  9. przekładnia

Czym to się różni od trola
  10. @miwigos dokładnie jak pisze @barts Już w ubiegłą niedzielę przerwałem zabiegi z powodu wilgotności Są tacy co od rana do nocy jadą dla mnie to marnowanie kasy Jeszcze szkody se człowiek narobi a triazole to znów zimno
  11. A ja Wiem już kilka razy pisałem że często daję 36 extra w późnych fazach Wierzcie mi nawet po dwa razy i ponad 6 litrów w jednym zabiegu To bomba na parametry w suszy zamiast trzeciej dawki N Generalnie to zawsze lepiej częściej a w mniejszych dawkach
  12. Ja daje wcześnie jak tylko idzie miedż i mangan ,T-1 bor,T-2 bor i cynk z ogólnych sie wyleczyłem
  13. Rano zimno, zaraz po południu 30% wilgotności Okienko dwu trzy godzinne na zabiegi jest
  14. Nie odpuszczaj płatka choćby nie wiem co się działo i rozum podpowiadał co innego. Zobaczysz będą u nas super rzepaki. Korzenie głęboko, dadzą radę - tylko po nich nie zaorzemy...
  15. Idzie pryskać od świtu bo niema rosy
  16. Witam szukam pomocy zakupiłem łądowacz skrzat. Niestety podczas remontu okazało sie że przekładnia i pompa jest do wymiany. Nie mogę nigdzie znalezć tych częsci... Czy ktoś z Was może wie z czego zakładane były pompy i przekłądnie do tych ładowaczy? Moze wtedy cos znajde.... Dziękii prosze o pomoc .
  17. Dokładnie @barts, zawsze najlepiej 1-3 litry jakiegoś wieloskladnika. Na jesieni mało kto podaje. Zwykle dawałem cu i mn po dwa razy i wieloskladnik. Od zeszłego roku bor
  18. No to wychodzi że najlepiej do każdego wjazdu dodawać jakiś dobry koncentrat mikro składnikowy bo trafienie solo lub wstrzelenie się dodatkowym zabiegiem to wyższa szkoła
  19. To u mnie dalej na wschod i faza zielonego paka dalej. Wczoraj psozedl tilmor, dursban i bor. Jeszcze jeden wjazd na roboaka w tym roku i do jesieni koniec opryskow. W zboza w ogole nie wjezdzalem.
  20. ...u mnie malina jesienna coraz gorzej, letnia też jakoś pomału te listki wypuszcza... pszenice dają radę chociaż na jednym kawałku gdzie glina to trochę rzadka się zrobiła... truskawki jak na razie normalnie...w długoterminowej deszcz za 10 dni, ale pewnie się to jeszcze zmieni.... owies się trzyma, jęczmień wschodzi...
  21. bo 29/30 to jest burza hormonów w roślinie, więc dlatego nieefektywne
  22. Bor ładuję luksusowo w buraku i rzepaku myślę, że dla pszenicy coś zostanie. Bardziej o miedzi myślałem 3-5 liści zacząć jesienią walczyć.
  23. @ansu Chyba pomyliły Ci sie fazy, nie chodzi o 3-5 liści. Nie wszystkie pszenicę są wrazliwe na niedobór boru, większość nawet nie jest
  24. To, że stosować można nie oznacza że wpływa na plon. Jesienią 3-5 liści mało popularne, a skuteczne i można połączyć ze zwalczaniem robali. Trochę dziwne to w 29/30 a 31/32
  25. Chyba nie widziałeś uszkodzeń po słodyszku. U mnie drugi nalot słodyszka, chowacza nie było. Rzepak cały się rusza i "słychać" go. Jadę dzisiaj, faza BBCH 51
  26. bor

To może być ostatni czas na bor i pozostałe mikro Należy go wykorzystać
  27. Na miedzi manganie cynku z Olkusza piszą do BBCH 39 Natomiast basfoliar 36 extra ADOB zaleca praktycznie do końca wegetacji
  1. Load more activity