Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

  1. Ostatnia godzina
  2. No i dobrze. Lepiej niech kupują bezpośrednio u polskiego rolnika, niż marketowy syf ściągany ch.j wie skąd.
  3. Dzisiaj
  4. Moja jest po kostki, o trzecim kolanku ani myśli. Co innego zyto, tam się zgadzam
  5. U nas już po kilka łuszczyn ,ale zakwitł tylko pęd główny , teraz rzepak czeka na ciepło , będzie kwitł z 5 tyg.
  6. Trzecie kolanko i mówicie że ma czas na N2, coś nie kumam , zawsze na pierwsze kolanko miał być dosteony azot, pomału czas na N3 bym powiedział
  7. Tu się coraz bardziej modne robi, że ludzie przy wjeździe na posesję stawiają tabliczkę "sprzedam jajka ziemniaki cebulę".
  8. https://dwagrosze.com/2024/04/unicestwiania-sie-unii-ciag-dalszy/ znowu linki, ale warto czasem poczytac opinie z czwartej strony ... ;)
  9. To spore areały. Ale opłaca się bo tutaj ziemniak 1,5-2 zł na olx. Na targu 2,5 od rolnika, 3 zł u handlarzy. A jak się wpadnie w czyjś gust z konkretną odmianą to można sporo sprzedać.
  10. Cepno jeszcze nie sadziło. Na razie widziałem lokalnie u rolników, przed Świeciem od mojej strony, np Gacki, okolice Osia itp. Ale bez skradania się, tylko całe pola po 0,5 - 1 ha.
  11. Zimno ale zanim wzejdą to może się ociepli. Zostało mi jeszcze 225 kg Denara do wysadzenia, resztę do 20 arów dosadzę Otolią. Ale to bliżej maja, będzie sadzone na wrześniowy zbiór.
  12. Wczoraj
  13. Taki jak na zdjęciu u @sapek to będzie u mnie za tydzień pewnie. P.S. Nie wygląda na rozbudowany
  14. U mnie tez miałaby jeszcze czas na N2 ale podałem dzisiaj 100 kg saletry na przeczekanie aż pójdzie gnojowica bo ma popadać
  15. O tej porze roku?
  16. Tu trochę sieją od czasu hybrydowego
  17. U mnie był JEDEN wjazd z opryskiwaczem na tym koniec
  18. Cepno? Raczej koło Chełmna/Stolna
  19. Mokro jak cholera po sąsiedzku jeszcze gorzej Coś tam mam pchnięte N1, T1 i poprawka herbicydowa Pszenica ma jeszcze czas na kolejną ostatnią dawkę azotu
  20. Miałem na myśli że ma te budynki , nie miliony , to tylko takie pozorne liczenie,w rzeczywistości byś miał mniej na lokacie, dwa lata temu jakie było oprocentowanie, zreszta odsetki obecnie też spadają , 20 milionów byś ulokował w jednym banku, zabrako by banków żeby podzielić bezpiecznie
  21. Ja na razie nie. Zimno. Teraz w ciągu dnia ma być 7-8 stopni, nocami do -2. Wczoraj koło Świecia widziałem w kilku miejscach już na konkretnie posadzone.
  22. Ktoś, coś już sadził? Ja w tamtym tygodniu na wczesny zbiór 75 kg Denara. Reszta bliżej maja.
  23. Tak ale jeśli weźmiesz wartość tej ziemi czyli np. 20 mln to z lokaty mialbys rocznie 1 mln. A tak pracujesz cały rok a tyle Ci nie zostanie. To pokazuje że cofamy się i stajemy się. To co robimy powoduje że stajemy się biedniejsi względem społeczeństwa. Ty tego narazie nie czujesz bo masz efekt skali póki co.
  24. Z takiego areału idzie dobrze żyć w miare bezproblemowo,warunek w miare dobra gleba, Już nie pamiętasz że ze świni nic nie zostawało, mam w rodzinie ma 40 loch , co to roboty , wiecznie szczepiania , przeganianie , czyszczenie , w trudnych czasach zeszedł do 15 loch, jakby nie miał swoih macior to by dokładał do interesu ,a z prosietami za dużo cackania , no i postawić teraz budynki za milony , co innego jak ktoś już je ma
  25. To nadal masz mokro, nic nie pryskałeś jeszcze ?, tu już trzecie kolanko podflagowy w większości już cały wyszedł, w tej po kuku drugie kolanko
  26. Witam mam staw z rybami może pytanie to jak pozbyć się zielonej wody ze stawu ??
  27. To zaledwie początek kwitnienia, straty poniżej progu nawet jakby wszystkie kwiaty zmarzły a wszystkie nigdy nie marzną, bo część jest zapylona.
  28. Tutaj już większość plantacji jest w tej fazie. Są też mnie zaawansowane, ale ich jest niewiele. To oczywiście nie mój, jeszcze mnie nie namówili na to. Wrzuciłem dla dobra nauki.
  1. Załaduj więcej aktywności