All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. Powinien w tej fazie koniecznie całość zacienić ale niestety boki słabe Przez to też sporo wody ucieka
  3. Panowie grochowi jeszcze nic złego się nie dzieje Zimno było ale to dobrze dla niego Trochę mi go sąsiada piasek zasypał
  4. Uważaj bo Cię podkabluje Moje hobby ostatnio to drzewa i drewno
  5. Blondynki ? Haha
  6. Dziś zaobserwowałem już pierwsze mini brodawki na korzeniach, a kolor to pewnie kwestia światła
  7. Dlatego warto znaleźć sobie takie hobby aby całkiem się oderwać i zapomnieć o polu
  8. Jaki pioch, mój na najlepszym kawałku, prawie caly IVa. Twój jakoś zielenszy. Spójrz na moja glebe jaki beton, tak go zbiło po siewie
  9. @jarki Na mnie też żona narzeka, jestem niby marudny i zamyślony ostatnio. To mnie przytłacza wszystko ostatnio
  10. Cała gmina by Cię na ozory wzięła... ;) Widziałem dziś DESZCZ! Od popołudnia jestem na Cyckach, ok 18 przyszła ciemna chmura, całe 6 kropel mnie trafiło i po ulewie. Z dnia na dzień coraz gorzej, a deszczu nie widać.
  11. Tak dziś spadło 200 litrów/hektar,
  12. Na pocieszenie u mnie też pole kolorowe się robi, ale jeszcze nie zwiją się zboże w rurke @miwigos za duzo nie am co cwaniakować bo są rejony co roku gdzie wszystkie deszcze omijają, zawsze można trafić na takie przeciwieństwo 6 w lotka
  13. Dobrze że masz niezbyt gęsty inaczej sam by się rzepak wykończył, nie jest źle ale za tydzień już będzie żółto rzepaki przeskakują fazy w tym roku, na majówkę niektórzy będą płatka robić
  14. Jak nastała ta zasrana unia to były obiecanki cacanki do lasów Znam dokładnie temat wierz mi ludziska myśleli że się posadzi i kasa poleci Co się okazało nawet ubyło bo samosiejki wykarczowane i rośnie zytko Cały system jest zły nie promuje lasów bo dopłaty są co roku i plusy Dawno temu sadzono sporo lasów bo zwyczajnie się to opłacało Powodem był brak klas bonitacyjnych i piaski nasi dziadkowie zalesiali W latach 80 był szkodnik brudnica mniszka wycięto mnóstwo sosny Ale komuchy kazali sadzić las tylko już mieszany
  15. Wygląda jak mój miesiąc po siewie mamy podobny piach nawet :D
  16. Ledwo dyszy. Oczywiście są już miejsca uschniete. W tym roku rzepak w większości na IV klasie, gdyby nie to już dawno byłoby po nim, ale chyba i tak będzie
  17. Od siewu już prawie 2 miesiące, masakra
  18. Today
  19. Deszczu nie ma ja już tracę wiarę bo przesuwają opady @Marecki ja poważnie nad tym myślę tylko musiałbym otoczenie zmienić
  20. Pamiętajcie Panowie aby ubezpieczyć połowę chociaż od jednego ryzyka na wypadek gdyby miała być znów jakas pomoc. P.S. Zastanawiam się od ubezpieczenia na suszę, może dadzą sie nabrać, koleżanka by przyjechała zdjecia robic, myślicie że jest szansa?
  21. No i Panowie dostaliście dzisiaj jakiś opad?
  22. Jak będę miał siłę to jutro jeszcze raz wybiorę sie na pole, fatalny widok
  23. @lokizommożesz zdjęcia podesłać jak to teraz wygląda
  24. U mnie tego jeszcze nie widać ,jest nadzieja że popada z niedzieli na poniedziałek,pszenice już cierpią
  25. Ale jeśli taka sytuacja suszowa bedzie się powtarzać,a raczej będzie ,to będziesz musial zacząć siać łubin na dopłaty, na zmiane z kukurydzą innej perspektywy nie widze
  26. Dzięki @Marecki Z tym lasem to prawda, klimat idzie w zła strone. Dość duży kawałek i pośrodku sadzić las też bezsensu bo się trafia VI klasa, IV też mam tam trochę i jest naprawdę bardzo wydajna. Ale 35 dni bez deszczu piach nie uciagnie jeśli rośnie na nim dobre zboze, co innego jeśli zboze jest rzadkie i plon zakladany 1-2t to takie przetrzyma 5-10 dni dluzej
  1. Load more activity