All Activity

This stream auto-updates   

  1. Past hour
  2. To jaki koszt uprawy hektara rzepaku,bo mi wychodzi kalkulacja blisko 2 tyś,
  3. Lepiej 3,5 tony rzepaku niż 7 pszenicy,no jakiś plodozmian jest
  4. Today
  5. Jano przed olimpiadą krakaj na złoto ;) Ten cały turniej to jakaś pomyłka oni zabijają ten sport Podobnie piłka nożna mundial w Katarze czy Euro ch.j wie gdzie Radocha że już mamy kwalifikację przecież trzeba się postarać żeby nie jechać
  6. @men2face dobrze zrobił teraz jest wilgoć i mogą się popsuć A całkiem poważnie pieniądze lubią dobre wydawanie ja jeszcze poczekam Tam gdzie nieco mi się należy jeszcze protokoły od wojewody nie wróciły
  7. Tu chodzi o słabe plony co wiąże się z opłacalnością tej uprawy Co Ci zmieni jeden dodatkowy nawet niepotrzebny zabieg insektycydem Cała uprawa stała się mocno dyskusyjna pod względem jej sensu w moim rejonie
  8. Wielu truje bo niepotrzebnie interwencyjnie pryska na robale,ja rok temu na mszyce ,poza tym na jesieni ani razu na robale ,bo nie było takiej potrzeby
  9. Rozrzutny jesteś ,to był bonus na inwestycje ,nie na życie
  10. Kto ci daje tyle za mąke,a czy mąka z mojej pszenicy zdrowsza ,napewno nie bo chemie dostała ,co innego swoje warzywa ,choć ziemniaki muszą być opryskane na stonke i zaraze,a otreby doliczyłem jak byś kupił więc cena mąki według mojego wyliczenia mniejsza ,nie licząc otrąb dobre 0,30 zł droższa,dle mnie niema sensu bo ta mąka nic inna niż ta w sklepie,ja kupuje na młynie w workach po 25 kg
  11. ... no i jest srebro Pucharu Świata... wykrakałem :)
  12. ...wy z tych lubujących się w miodzie... no ja niestety nie za bardzo, wiem że jest bardzo zdrowy ale jakoś nigdy mi nie smakował... dziadek miał pasiekę kiedyś, ale jakoś przejęcie tego mnie nie kręciło nigdy, zresztą już i tak mam tych różnych dupereli nasadzone, także chyba by mi się nie chciało nawet pracować przy tych pszczołach...
  13. Ty szczęściarzu ja mam takie marzenie i miejsce nawet jest Może kiedyś :)
  14. @ejcz ja już przestałem się modlić nad rzepakiem Właśnie z powodu tej ilości trucia siebie zrezygnowałem Człowiek WALCZY przez okrągły rok a efekty mizerne Pisałem to już ale powtórzę mnie nie zadowala TRZY tony Znajomi na kawałkach gdzie nigdy nie było 3+ też za mało
  15. Pieniadze dostalem w piatek wydalem w sobote decyzja przyszla wczoraj.
  16. Mi sie wydaje ze robie to dobrze, moze czasami za malo rzeczy mieszam ale patrzac na Twoje mieszaniny to jakbym chcial robic u siebie takie mikstury srodkami ktore ja stosuje to one nawet nie sa ze soba mieszalne (zawsze patrze na tabele mieszania), no i nie dorzucam na sztywno insektycydu a tylko wtedy kiedy on jest potrzebny, w tym roku obylo sie bez na jesieni poki co
  17. Yesterday
  18. OMG... Panie, gdzie tyle jeździć po polu :P 1. Dwuliścienne przedwschodowo 2. Jednoliścienne+Caryx1l+Bor+Mikro+Kwasek cytrynowy :D +Insektycyd 3. Metkonazol+CCC+Bor+Mikro+Kwas+Insektycyd(jeśli trzeba) I tyle, niech sobie radzi ;)
  19. W zasadzie mieszkam w lesie przy łące i na wiosnę mam ciekawy miód
  20. Co z tym linkiem popraw próbowałem i lipca
  21. Tej cudownej substancji to akurat w miodzie nie będzie co innego w oleju Tak właśnie facet mieszka wśród łąk i lasów sieje facelię dla pszczół
  22. @arszczecin-jasne,że nie wygra zachodniopomorskie za PiS-em,jego za KOalicją. W ubiegłym roku dali za szuszę,później kazali składać za grad 2017 i decyzja odmowna,bo dali za huragan 2017.
  23. ...z glifosatem.Kolega ma z facelii.
  24. Przecież rzepakowy jest najzdrowszy, zaraz po oleju ;)
  25. Tak jak w załącznikach wajcha chodzi luźno mam wrażenie że wolno podnosi i że jak się rozgrzeje to jeszcze wolniej może wymaga jakiejś regulacji nie mam pojęcia jak to i gdzie to zrobić jak go obsługiwać proszę o pomoc Z góry dziękuję tura podnosi video-1571081750.mp4video-1571081750.mp4 prawidłowo
  26. Jak zaczniemy tak liczyć to niczego własnego nie będziemy jeść Po co nam własne ziemniaki marchew pietruszka jaja czy kurczaki Dziwne że miastowy przyjeżdża i chętnie słono płaci nie idzie do stonki Ostatnio szukałem miodu nie tu gdzie wokół pełno rzepaków
  27. ... no poza tym tej mąki część sprzedajemy po 3 zł... :) poza tym ta kalkulacja nie jest obiektywna bo jak dam kurom otręby to zjedzą mniej pszenicy którą mogę sprzedać... zresztą ogólnie bez sensu takie liczenie, rozumiem kalkulować jakie koszty się poniosło na jakąś uprawę, ale na pytel 4 metrów pszenicy... to już przesada :)
  28. Czyli w biedronce mąka jest tańsza. Jak wiele innych rzeczy. Ale o to właśnie chodzi, że tańsze nie zawsze jest lepsze. Za to swoje, chociaż czasem droższe, jest nieporównywalnie lepsze. Jak jem swoje, to wiem, co jem.
  1. Load more activity