Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

  1. Ostatnia godzina
  2. Jeszcze idzie kupić boogie ile kosztuje 15 litrów
  3. Dzisiaj
  4. Różne opcje ale najwięcej Boogie i Duet na Start. Trochę protio+pr....
  5. Bo obcięli ostro, zmienili OWU na sezon tylko. Wrócili już do starej wersji ale dostałbym sporo więcej odszkodowania bo przecież ja i Skarb Państwa zapłaciliśmy składkę za wyzsza sume
  6. Tak, jest oczywiście nawadniana.
  7. A truskawka na takim piachu urośnie , chyba podlewają
  8. T3 tebukonazol z metkonazolem zawsze daje
  9. Ależ oczywiście, że dostał polecenie a doświadczenie już ma. Wcześniej 11 grudnia 2023 roku rozwiązał zgromadzenie przewoźników, następnego dnia zostało zgłoszone ponownie i 13 grudnia odmówił. https://ugdorohusk.e-bip.eu/index.php?id=10000006# Do tej pory nie ma informacji na stronie BIP-u o rozwiązaniu zgromadzenia. Tam są zgłoszone dwa zgromadzenia, nie wiem czy organizatorzy nawet mają taką świadomość. Jedno jest na drodze krajowej 12 co wiąże się z blokadą ruchu na granicę i drugie na drodze gminnej prowadzącej na bocznice kolejowe. Jeśli wójt rozwiązał tylko jedno to rolnicy mają prawo nadal tam być ale tej drodze do torów.
  10. Od północnej strony Warszawy jest dużo truskawek bo zbyt bezpośredni blisko. Tam są takie łachy piachu, że tylko żyto i truskawki. Żyto to chyba sieją tylko po to aby słomę mieć do tych truskawek bo raczej na ziarno to coś to nie jest.
  11. To zajrzyj jeszcze raz, ugorów nie ma. Coraz coś innego wchodzi ale bez przesady, czasem trzeba zakombinować ale jeszcze nie musiałem nikomu zlecać. Zdarza się, że jakieś błędy pokazuje przy polach składających się z kilku działek ewidencyjnych. Linie granic działek im w systemie się nakładają i wali ostrzeżeniem że jedna działka na drugiej ale wystarczy potwierdzić, że jest ok. Nie jest błąd merytoryczny tylko formalny który pojawia się tylko w ostrzeżeniach. Kolega z ARiMR mówi, że ostrzeżenia nie mają dla nich znaczenia, patrzą tylko na błędy we wniosku.
  12. Wypłacą jeśli faktycznie coś będzie, w tamtym roku sprawiedliwie wypłacili i żadnej korupcji tam się nie doszukałem. Ubezpieczone miałem na 8 ton po 1750 czyli 14k. Z PZU też nie miałem nigdy problemów ale dla @lokizom pamiętam, że obcięli BTW - odpuściłeś? Poczta to już całkiem wyklucza korupcję bo to niemożliwe, likwidator na polu a protokół robi ktoś kogo nawet nie widzisz.
  13. @sapek2 pisał o starym Wirtuozie a więc ten z prochlorazem. Od bardzo dawna mój T1 oparty był właśnie na prochlorazie i tebukonazolu, potem tebukonazol zamieniłem na fenpropidynę bo tebukonazol zostawiałem sobie na ewentualne T3. Teraz T3 to tylko tebukonazol bo niby co innego? Topsin (tiofanat metylowy) wycofany. Proponuję zabrać jeszcze tebukonazol, fenpropidynę, propikonazol, metkonazol...
  14. Wczoraj
  15. Na T1 dawałeś Boogie?
  16. Ja nie narzekam , sądze że w tym będzie odszkodowanie
  17. Bez problemu , to samo co rok temu, od samego początku sam wypełniam , obecnie 5 wniosków wypełniam , wcześniej 7, był darmowy w ODR to kazałem tam iść bo więcej ha , a to był pierwszy rok po tej większej zmianie
  18. U mnie po niedzieli pójdzi T2, dziś 4 tyg. po T1
  19. Do tej pory robiłem to sam. Ale teraz jeszcze nie wiem. Bo ponad miesiąc temu zajrzałem z ciekawości i wstępnie wypełniłem, ale trafiłem na schody. Np po ozimym nie mogę zaznaczyć międzyplonu, pole pod jare. Za to po jarym mogę zaznaczyć, chociaż nie będę go miał, bo będzie ozime. Ale może coś nie tak kliknąłem, a od wtedy nie miałem czasu spojrzeć ponownie.
  20. To że zboża robią się rude , stawiam na zimne noce . U mnie trzy noce z przymrozkami wczoraj -6. Dzisiaj już mocno widać jak się robi na polach rudo
  21. U nas to są obszary truskawek ale to spory kawałek ode mnie, tam w okolicach Puław...
  22. Ja patrzę i od wielu lat widzę korupcję
  23. To niby ostatnią kadencję lecz czy na pewno oni to mogą zmienić Wracając do tematu dostał wytyczne z góry
  24. Da się samodzielnie jakoś ogarnąć nowy wniosek?
  25. Tu kiedyś były OBSZARY truskawek dziś tylko w ogródkach
  26. Zgadza się i nawet bym powiedział że nieco słabo ten pak ale z DODATKIEM ok Wirtuoz to też już nie to bez prochlorazu choć triazol raczej lepszy ale droższy U mnie wiele lat sprawdzało się morfolina tebukonazol i właśnie prochloraz Jak widzicie skuteczność proquinazidu w porównaniu do morfolin ? Odnośnie presji chorób to bym się nie łudził że zimno zatrzymuje Natomiast mokro wspomagania grzyby i osłabia rośliny
  27. U mnie jeszcze nie robione i zielono ale to zasługa późnego siewu, zmianowania i zimna. U sąsiadów zboża po zbożu, wcześniejsze siewy, nigdy nie pryskane od grzyba, nasiona dawno nie wymieniane to zboża kosmicznie rude. Przyczyną brązowienia roślin może być też nadmierne uwilgocenie gleby. U mnie jak się ociepli to pójdzie Turbo Pak w obniżonej dawce bo dodaję propikonazol.
  28. I o przymrozek pierwsze kwiaty wykasował, nawet nie nie rozwinięte, które nie były głębiej pod liściami schowane... Kilka procent strat już jest
  1. Załaduj więcej aktywności