Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

  1. Ostatnia godzina
  2. Przecież Ci tłumaczą że nie musisz brać dopłat to tak pod miastowych Oni wszystko łykną byle zabrali bambrom
  3. Ja nie ubezpieczam bo nie będę się składał na wyłudzicieli Do tego ubezpieczalnie co roku podnoszą stawki Tu jest potrzebne CBA
  4. Ciśnienie się na usta " ja wam wójta nie wybierałem" Człowiek kolejny raz się sprzedał
  5. Dzisiaj
  6. Raczej chodziło mi o dobre rozsypanie wapnia
  7. Nasz jary z francuskiego marketu też już mocno podnosi agrowłóklinę Teraz wszystko dostaje w kość ale po niedzieli będzie się działo
  8. Eee przy 80°C to wiadomo że będzie wszędzie czyściutko ale tak bez buforu trudno Ja pałac śmieciuchem w sezonie grzewczym zawsze utrzymuję trochę ponad 60° Jak ciepło i głównie na wodę to podnoszę do około 80°C generalnie też czysto Większość pali mokrawym drewnem i na niskich temperaturach Z Twojej wypowiedzi wynika że taki kocioł połknie każde drewno byle suche
  9. Palę głównie wierzbą i topolą trochę jabłoni i leszczyny. Świerk sosna też się trafia. Idzie wszystko, byle ponad 80C na kotle utrzymać i żeby się nie dusiło tylko paliło. Jak jest sam żar to można w podtrzymaniu trochę utrzymać. Tam gdzie się pali i w wymienniku oraz kominie zero smoły tylko pyłek
  10. Wczoraj
  11. chyba cos u nas z tych, wyczekiwanych, przymrozków sie wycofuja....
  12. Tak się zrobi kierowniku, wedle wszelkich danych na niebie i ziemi przymrozek będzie jutro nad ranem czyli 23.04
  13. Widać to będzie za jakiś czas, więc po co juz zgłaszać, zapamiętać tyko date przymrozku
  14. Dostałem SMS-a "Wójt rozwiązał protest w Dorohusku przed momentem. Trwa wśród nich mobilizacja, aby obronić strajk" ale już farmer się dowiedział https://www.farmer.pl/fakty/polska/wojt-dorohuska-rozwiazuje-protest-rolnikow-ale-rolnicy-nie-opuszcza-blokady,145044.html
  15. https://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/nowe-obowiazki-dla-rolnikow-zwiazane-z-ewidencja-srodkow-ochrony-roslin,145009.html Zajeżdżą nas.
  16. W sumie tak. Zauważyłem uszkodzenia - zgłaszam. Tak żeby już przy pierwszym szacowaniu było widać.
  17. Ja w sdl zawsze robie:), jutro czy pojutrze bez znaczenia, oby bylo zgloszone:)
  18. Haha jeszcze powiedz, że u Artura. No jest napisane, że od 23.04 ale sam zaczynam analizować te przepisy. To co, nie ma co się szczypać i jutro zgłaszamy?
  19. masz napisane na gorze umowy od kiedy umowa obowiazuje haha i tez 9 zglosilem sie do ubezpieczyciela, od 23 obowiazuje
  20. Karencja - "odpowiedzialność Ubezpieczyciela rozpoczyna się nie wcześniej niż z początkiem 15 dnia od daty zawarcia Umowy Ubezpieczenia" Umowa zawarta 9 kwietnia, liczymy od 9 włącznie czy zaczynamy od 10? W środę (24.04) ma być już cieplej. Jakby jutro (23.04) już działało to bym się załapał. Licząc od 9.04 włącznie 15 dzień to właśnie 23.04. Ta noc u mnie ma być kluczowa i dotrze do mnie zimno od Was. Do tej pory było pochmurno i jakoś tak mnie omijało ale uszkodzenia są, czort wie czy to od zimna, słodyszka czy niezapylenia.
  21. U mnie jeszcze nie było przymrozków chociaż w rzepaku są przepusty na pierwszych łuszczynach. U teściów wczoraj śniegu napadało tak z 5 cm.
  22. Ostatni tydzień
  23. Ten ozimy tak wygląda na dzień dzisiejszy. Sadzony jakoś w listopadzie według kalendarza biodynamicznego.
  24. Teraz takie zimy surowe, że już drugi raz posadziłem go w styczniu :)
  25. rozumiem no tak latem ogród trzeba podlewać a z wapnem woda popali rośliny
  26. U nas już nie padało ze 2 tygodnie, tylko takie przeloty. Ja widziałem czosnek słoniowy kiedyś. Trzy ząbki się na dłoni mieszczą
  27. Wapno sypie się na lód
  1. Załaduj więcej aktywności