Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

1. Dzisiaj
  2. "Środek stosować jesienią, gdy rośliny rzepaku wykształciły co najmniej pierwszą parę liści " Tyle Syngenta na fusilade forte rzeczywistość jest bardziej skomplikowana
  3. od ilu liści rzepaku można dać pełną dawkę na samosiewy?
  4. Wczoraj
  5. Jest mokro jak cholera ma się ocieplić czyli samosiewy będą szalały Przez 10 dni zboże jare naprawdę powinno się odbudować czyli masz rację
  6. Kiedyś to rozbierałem i jak dobrze pamiętam tam nie ma żadnych uszczelnień. Spasowane jest w miarę dokładnie i trzyma, u mnie po 4 latach użytkowania też zaczynają po mału puszczać. Odkręć górę 6 małych śrub i wysuń obejrzyj jak wytarte to nic nie zrobisz może wymiana samego krążka od zasuwy by pomogła.
  7. Jeśli minie więcej niż 10 dni to jakiś efekt będzie czy zwiększyć ta drugą dawkę do prawie zalecanej? Ta pierwsza położyła cześć jęczmienia ale te bardziej rozkrzewione mają sie dobrze i nie wiem czy po tylu dniach te 0,4 nie będzie za malo
  8. Zwykle mówi się o 5 dniach Jeśli dzielimy to jest powód najczęściej zbyt małe rośliny przyspieszając stres będzie podobny Opóźnić moim zdaniem można powiedzmy tydzień ?
  9. Dawka dzielona Agilu. Po ilu dniach minimum byście poprawili. Jest jakiś maksymalny czas też?
  10. U mnie wilki w kukurydzy sąsiada-trzeźwy byłem,czyli dziczeją Pałuki :)
  11. Miałbyś bydło,świnie to byś się nie nudził i WYMYŚLAŁ CZYM TU PRYSZCZYĆ! ale jest jeden +,dobijesz rzepak i na wiosnę siew grochu i przesiew rzepaku
  12. Ostatni tydzień
  13. Mnie tam nierówne wschody nie odwiozą od zastosowania regulatora Trzeba dbać o te ładne rośliny i je przystosować do zimy Natomiast dołki gdzie było i nadal jest mokro odpuszczam Zobaczę jak się sytuacja rozwinie bo mówią że idzie ciepło
  14. W piątek były nici z pryskania "pizgało jak w kieleckim" a w sobotę deszczyk 2mm, dzisiaj dopiero skończone: poszedł Toprex ale w dawce 0,2l oraz na robaka Inazuma + mikro rzepak pozny 4 - 5 lisc, W tym roku przez ta pogode to człowiek całkowicie zdurniał rownież mase takich które maja 2 mizerne listki, strasznie nie równe wschody za około tydzień planuje 0,1 Toprex, siarczan magnezu + bor @jarki odpuść sobie moze Caryx a opryskaj Toprexem "Dlatego po preparat Caryx 240 SL sięga się przy widocznym intensywnym rozwoju plantacji rzepaku jesienią. Substancją czynną regulującą jest też paklobutrazol w preparacie Toprex 375 SC, który zawiera jeszcze difenokonazol (oba z grupy triazoli). Preparat aplikuje się na plantacje o normalnym tempie wzrostu. Wpływa on na gospodarkę hormonalną, zatrzymując wzrost pędu." oraz http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/regulacja-rzepaku-jesienia-jak-stosowac-toprex,52904.html http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/przygotuj-rzepak-na-zime-tak-jak-to-robia-czesi-we-wczesnych-fazach-rozwojowych,60028.html
  15. Śpieszyć ?? Trzeba coś robić żeby ten ładniejszy przybić do ziemi przecież jest po grochu Dlatego pomysł z miejscowym pryskanie czyli teraz wyłączać gdzie słaby
  16. Takiego iłu jak nie ruszysz ,to do grudnia nie uschnie,jak na polu nic nie rośnie,tamto pole zasiałem wcześniej bo miało padać-miało
  17. A po co sie spieszyć z regulacja ,pogoda go sama reguluje ,jak tak będzie dalej to sam tebukonazol na początku pazdziernika wystarczy
  18. @jarki ten mały, granatowy po caryxie pełnej dawce to wyrok na niego wydałeś, ja bym uspokoił sytuacje tebu + cynk z intermagurootstar, małego nie przekreśli a duży nie ucieknie, późny 4, 5-6 liść pełny caryx, Pogoda ma być dopiero od ostatniego tygodnia września więc na razie wegetacja będzie i tak pełzać
  19. Ja cześć dopiero opryskałem toprexem w sobotę. Dam Caryx na części nieopryskanej pod koniec tego tygodnia a tam gdzie poszedł Toprex to zrobię to jak będzie 6 lisc
  20. Tak tam podobno jest najgorzej @ar twierdzi że u nich jeszcze bardzo dużo na polach W okolicach gdzie była ta ogromna wichura jest jeszcze problem podtopień Drzewa leżą w rzeczkach i rowach blokując odpływ wody
  21. Dwa dni po oprysku navigatorem i miłe zaskoczenie samosiewy grochu skręcone Oby rzepak tego nie odcierpiał bo coś szybki efekt w tym roku
  22. Jutro ma być ładniejsza pogoda myślę o caryx'ie tylko jest problem Rzepak nierówny w dołkach faza 2-3 liście i granatowy fioletowy Cholera jak to pryskać może miejscowo teraz mniejszą dawką Za kilka dni całość resztą dawki i z tebukonazolem ?
  23. raczej całe Pomorze. W mojej gminie oceniłbym, że pozostało do zbioru ok.15%. Wiadomo, że wydajność nie jest duża u tych rolników ale jednak troche tego areału jest. Też przedwczoraj jechałem przez Żuławy to konczyli kosić pszenicę Claasem na gasienicach bo inaczej by nie dało rady, tez pewnie miała ponad 30% wilgotnosci. Od kierowców słyszę, że najgorzej w Zachodnio Pomorskim
  24. Wasz rejon czyli całe Pomorze w tym roku ma problem ze żniwami U nas w pobliżu to jedynie okolice Sępólna Więcborka
  25. Od czwartku już po żniwach(łubin).Ale jeszcze nie wszyscy w okolicy zdążyli...
  26. Mam problem, ciągnie mi powietrze zaworami ssawnymi takimi jak na zdjęciu przy zasysaniu gnojówki, a jak naciągnę beczkę to leci tymi zaworami i mam pytanie czy da się je uszczelnić, jeśli tak to jak to zrobić? Nieszczelności są na zasuwach
  27. Z albumu Maszyny

1. Załaduj więcej aktywności