Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

1. Dzisiaj
  2. @miwigos normalna na 15 metrów - do 21 spokojnie dorzucisz(grube granulki) W tym roku Kazar już siałem tylko ze w dawce 60 kg + 150 kg siarczanu amonu wystarczy 200kg żeby nie przekroczyć 50 kg S która w większej dawce jest szkodliwa. Siarkę mam na średnio wysokim poziomie więc wystarczy. Ceny jeszcze nie mam, ale już zamówione. W zeszłym roku w grudniu kosztował Kazar 1080 brutto a siarczan amonu 950 brutto
  3. @putin Jaka to gnojowica? Ogólnie to bede się starał ograniczać koszty przez stosowanie gnojowicy na wiosnę ( moze wogole nie sypne azotu), do tej pory bylo jedynie 20-30 przed siewem. Plus wogole chce zejsc z nawozow npk i moze mgs. Mam zasobnosc, plodozmian i duze poklady gnojowicy ktore mam nadzieje podtrzymaja mi zasobnosc
  4. @lokizom :P Jasne że ciągła sypie zbyt mało :( Co powiecie o dawkach zalecanych przez producenta 180-200kg/ha http://www.zchsiarkopol.pl/produkty/nawozy-rolnicze/siarczan-magnezu Trzeba pamiętać że ponad 10S mam z ruskich apatytów :) Czy się gdzieś dowiesz o zawartości siarki w gnojowicy ? Z tego co swego czasu czułem w chlewni to raczej był tam SO2 Ja przez dłuższy czas szukałem info ile siary zawierają grochowiny i nic Może jeszcze spróbujmy pogadać o wigorze s ?
  5. W zeszłym tygodniu dałem do badania gnojowicę ale na siarkę niestety nie , poklikam w sieci może coś jest . Chociaż nie sądzę że siarka w gnojowicy ma jakiś znaczący udział i wpływ na siarko lubne rośliny .
  6. ...i przynajmniej zarobiłeś na C2- desamo byś nie sprzedał.. zresztą jak szybko w CN-ach się pojawiła,tak zniknęła z oferty wielu(efekt zimy 2016?)
  7. @jarki Na pierwszej stronie w 2014 roku sypales tylko 250 kg teraz 500 kg, chyba dobre czasy w rolnictwie nastaly
  8. Na pierwszej stronie tego tematu jest tabela współczynników do przeliczania składników pokarmowych
  9. W jakim terminie siałeś ? Desamo to ciekawa pszenica obserwowałem ją później myślałem o hondii Ostatecznie wpadłem w owczy pęd i... :P :D
  10. Odmiana desamo 96kg
  11. Dobrze dobrze. Moze na wiosne bede lal gnojowice i moje pytanie ile tam moze byc siarki? Czy wogole tam jest. Reszte pierwiastkow latwo znalezc ale czy w skladzie gnojowicy jest siarka?
  12. Jak pisze Kolega wcześniej Siarczan magnezu z Siarkopolu 21-30 MgSO4 czyli 12,6 Mg i 12S A kizeryt to też MgSO4 25-50 czyli 15Mg + 20S Jeśli liczymy siarkę w ilości powiedzmy 60S to : 60 x 100 / 12 = 500kg siarczanu 60 x 100 / 20 = 300 kg kizerytu Poprawcie mnie jeśli się mylę @R-w jesteś tu ??
  13. Ten z siarkopolu ma 30 SO3, wiec 12 S
  14. Obydwa mają po 20 S,skąd ci wyszła taka różnica,czyli 250-300 żeby było dobre 50S/ha
  15. Podsumowując dla poczciwego rzepaku trzeba podać 500kg siarczanu magnezu z Siarkopolu lub odpowiednio 300kg kizerytu To jeśli chodzi o siarkę a magnez będzie odpowiednio 63kg i 45kg
  16. I na jaką szerokość to rozsiejesz ,250 kg to minimum,jaka cena
  17. Wczoraj
  18. http://www.zchsiarkopol.pl/produkty/nawozy-rolnicze Wygląda na to że są dwa 23-30+B,Zn i ten co był 21-30
  19. Czy mi sie wydaje czy ten siarczan magnezu z Siarkopolu zmienił sie z 21-30 na 23-33 i dodatkowo B +Zn ? Czy to dwa rozne nawozy?
  20. zawsze siałem siarczan amonu w połowie lutego w dawce około 170-200 kg w tym roku rezygnuję na rzecz SIARCZAN MAGNEZU KAZAR 25% MgO / 50% SO3 w dawce około 190 kg
  21. Spokojnie moje jest niezłe te 30 balotów sprzedam do maja
  22. No tak ale wszystko rozbija się o kasę i kupujemy taniej czy aby na pewno ? Ja biorę pod uwagę niezmiennie dwie opcje i chyba jednak wiosną Siarczan magnezu z Siarkopolu lub kizeryt i tu mamy chyba problem z pochodzeniem
  23. ... siarka - bardzo ważny składnik również w uprawie malin czy truskawek, do zwalczania rdzy maliny Siarkol czy Microthiol bardzo dobrze się sprawdzają, poza tym w lata kiedy sypałem wiosną siarczan potasu na truskawki to plantacja zdecydowanie lepiej wyglądała i owocowała...
  24. U mnie fest przymrozek -2st.,może woda z pola buraków wyparuje? @miwigosmnie tym pociesza. @jarki-uczę się zwracać uwagę,ale zastąpić nie mam zamiaru :) (DZIĘKUJĘ,że jestem przydatny)
  25. @miwigos sytuacja była w drugą stronę. Zabiorę jeśli $ pójdą do mnie Dogadaj się na następny rok aby ktoś za free zebrał To naprawdę nie jest wartościowy towar
  26. Ostatni tydzień
  27. Może jednak to MODERATORZY będą decydowali kto jest przydatny dla forum A kto się zarejestrował tylko po to aby spamować i reklamować
  28. @sapek-stwierdzam fakty,mnie nowi nie przeszkadzają nawet szpinak jadam u teściowej w kotletach "babulay". Zima jednak ne nadchodzi ma być +13..i tak trzymać(do 15.12.2017?) -póki buraki na polu!
  1. Załaduj więcej aktywności