Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

1. Wczoraj
  2. Narazie bardziej wygląda na to że zboża będą miały cene a rzepak duża niewiadoma ale stawiam na ceny w granicach 1400-1700 do żniw patrząc na prognozy zbiorów i dane. A zboża widac co robia na giełdach, ciągle do gory
  3. Ta co byla przyschnięta,na słabych ziemiach to ma do 2 cm kły
  4. Tu też codziennie pada ale mało. Jak moge narzekać jeśli rzepak sypie blisko mojego rekordu? W takim roku? Szok
  5. ...ikco przestał narzekać...ale jaja... u nas nie koszą nic, codziennie dopaduje... przynajmniej jest czas truskawki ogarnąć trochę...
  6. Żniwa, żniwa. Dzisiaj rzepak 7,6% wilgotności ale wygonił deszcz. Przeszła obok jedna chmura, druga ale trzecia już dopadła. 2 litry tylko to jutro znowu ruszamy bo właśnie ładnie przesycha. Sypie bardzo pozytywnie a nie wygląda na tyle
  7. Chyba wodne znowu pada
  8. co dzisiaj tu nikt nie pisze, czyżby żniwa na całego?
  9. Gdzie Polaków dwóch tam trzy zdania Ale OK wiadoma sprawa ja przed 2011 byłem Twojego zdania Generalnie chodzi o opłacalność dla obojga stron o przewidywalność i stabilność Ale to już nie leży w interesie handlarzy dziś to gra na zwyżki i odwrotnie Rządzi kapitał spekulacyjny
  10. Dla mnie najlepiej jak jest tanio. Ale pamiętam czasy jak za pszenicę było trzeba płacić prawie 1000 a pszenzyto 800 a świnia była nie droższa niż 3,5 zl/kg. W tej chwili nie kupisz pszenicy taniej niż 700 i to bez żadnych parametrów. Do ile dobije zboze to nie wiem, ale jak bedziemy sprowadzali to będzie drogo. Narazie masa jęczmienia wywożona jest do portu, żebyśmy później nie sprowadzali go dużo drożej
  11. Ostatni tydzień
  12. Kilka lat temu udało mi się właśnie przez deszcze przed żniwami Sprzedać jęczmień ozimy w bardzo dobrej cenie Później już było tylko gorzej Co będzie w tym sezonie jedno jest pewne wszystko kiepskiej jakości Na ceny bym zbytnio nie liczył choć Ty kupujesz pewnie sporo Ja jestem z tych co sprzedają ile by musiało kosztować aby zrekompensować plon
  13. Szczerze mówiąc to przejeżdżałem koło pszenicy i tylne Wygląda jakby niestety miała zaraz zgnić cała jest czarna Odechciewa się wszystkiego człowiek się stara a tu masz nagrodę Jesienią gniła wiosną wysychała teraz znów gnije wszystko na polach
  14. Chcialem was zapytac czy nie zaczyna wam porastac zboze?bo u mnie zaczyna
  15. ASF

Teraz czarno na białym
  16. Przez 9 dni 121 mm
  17. ASF

https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/ Lepij?
  18. ASF

Jak znasz teren to widzisz łuk ,ja nie widze mapy,tylko jakieś wypisane banialuki
  19. ASF

No i ZM Łuków nieźle posmarowały, takim klinem zachowały się w czerwonej, 300 metrów od niebieskiej https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32018D1008&from=PL
  20. W nocy plus 40
  21. Od wczoraj do teraz 30 , doborze że rzepak udało się wykośić .
  22. Leje bez końca pszenica w kłosach ma już kły 1 cm a tam gdzie leży korzenie 3cm. Do dupy z takim interesem. Bez sensu dbanie o to wszystko.
  23. U mnie w nocy było kolejne 10 niedawno jeszcze 2mm
  24. z nocy 7 mm, wszystko czarne
  25. Firmy typu Cefetra, Glencore
  26. Ta cena w obrocie prywatnym ?
  27. Jęczmień chodzi juz 660-680 netto. Póki co wygląda na to że będą drogie zboża
  1. Załaduj więcej aktywności