All Activity

This stream auto-updates   

1. Today
  2. Yesterday
  3. @jarki Przeciez nie tak dawno temu tez sypales siarczan magnezu
  4. U mnie co roku ich powierzchnia się powiększa ;) Nawet gdyby nie dawały tych efektów, to mi się po prostu podobają takie krzaki :p
  5. Mysle ze to najlepszy pomysl. Przez pewien czas myslalem ze juz lepszej ceny nie bedzie niz 760 za konsumpcje w porcie ale teraz sam nie wiem czy nie bedzie drozej. Ale patrzac realnie to drozej juz nie powinno byc
  6. Pierwsze rzepaki ZAWSZE sypią. To miał być mój ostatni rzepak i sprzedałem (1333 netto)w żniwa.
  7. ASF

Nie będę czekał,co da się sprzedać to jedzie w poniedziałek. To była krótka historia "łaciatek" w moim gospodarstwie-ZWIJAM się.
  8. @suzin jak tam te Twoje rozważania? Pytam bo dziś widziałem rozsiewacz w rzepaku Zaznaczam że pojęcia nie mam co facet sypał w grudniu !?!
  9. To teraz zapytam tu jak myślicie co z ceną zbóż Wszędzie niebezpiecznie trąbią że mamy REKORD ceny od OŚMIU miesięcy Normalnie jesteśmy już jak szejkowie mnie to niepokoi myślę sprzedać około połowy
  10. 3,05 srednio (na lepszym kawalku 3,35) plus okolo 0,45 z ubezpieczalni. Dlatego az tak nie narzekam bo razem uzbieralo sie okolo 3,5t
  11. No to mnie uspokoiliście bo podobnie myślę Co będzie tego nie wiem nikt
  12. @lokizom a w tym roku jaka srednia ci wyszla? Ja zrobilem bląd, ze nie pryskalem na platek, robaki i troche grzyb zrobil swoje.
  13. To moj szosty rzepak aktualnie zasiany
  14. Czyli siejesz rzepak od niedawna
  15. ASF

Kiedys nadejdzie ten dzien ze u nich bedzie. Im pozniej tym lepiej, oni odcierpia mocno, ale my mozemy jeszcze bardziej
  16. @barkas Ja w moim pierwszym sezonie mialem rzepak na jednych z najgorszych pol(1/3 arealu az obsiana), dostalem prawie tone wiecej od Ciebie i sprzedalem jeszcze drozej i sobie wtedy pomyslalem,,ku... czemu ja wczesniej nie sialem rzepaku". A potem przyszly zle czasy dla rzepaku, a tego wyniku na tym polu nigdy nie powtorze, tego jestem pewny, oj to byl rok!!!
  17. @jarki srednia z pola klasy 3b-5 kawalek 6, wyszla 3630 kg/ha @lokizom ja tez bym czekal, ale balem sie ze rzepak naciagnie za duzo wilgosci jesli ebdzie snieg. Pierwszy raz mialem rzepak i na dodatek na pryzmie, Ale wilgotnosc utrzymal na 7.4, zanieczyszczenia 1,2;: olej 40,2. Jakbym mial pewnnosc, ze rzepak nie przekroczy 9% to bym dalej trzymalm bo cena napewno wzrosnie.
  18. @jarki Ostatnio troche interesuje sie gielda ogolnie, na rzepak patrze juz pare lat i jak na moja wiedze trzeba jeszcze poczekac, jest sporo spekulantow na rzepaku na kontrakt lutowy dlatego cena pojdzie do gory, dobije do okolo 420 euro/t w polowie stycznia(teraz jest okolo 385-390). Kto dobrze trafi to sprzeda po 1750-1800. A co zrobi potem to sie okaze czy pojdzie na dol czy do gory. Ale ja sprzedaje w polowie stycznia, dluzej nie wytrzymam, ta cena by mnie satysfakcjonowala
  19. No właśnie sprzedawać czy czekać mój ostatni rzepak oko jest pytanie @barkas wyjaśnij tą ostatnią część o tej średniej bo nie rozumiem
  20. Temat bardzo dobrze znany z młodości wszędzie było tego pełno Ale tak jak granice czy oczka wodne wszystko prawie zginęło Rosły sobie osiki brzózki jakieś krzakory bzu dzikiej róży i.... Miały wpływ na wiatr śnieg i podnosiły wody a dziś !?!
  21. ASF

Z tego się nie wykaraskamy gmina Wolsztyn Wielkopolskie Do nas już 100-200 km
  22. ASF

Lepiej żeby u nich nie było bo przynajmniej możemy tam pchać a tak wszystko u nas stanie
  23. Siema, jestem nowa. Miło tu dołączyć.
  24. ASF

Naszczęście jest już 40 km od granicy ,niektórzy twierdzą że jak będzie ASF u sąsiada .to nas zasypia pułtuszami
  25. No i soprzedalem swoj pierwszy rzepak po 1600 netto z odbiorem z podworka Srednia 3b-5 (6) wyszla 3,630 kg/ha
  26. ASF

@grzegorzsoł-dopiero przeczytałem o okolicach Wolsztyna. Spoko nauczymy się z tym żyć.Posiejemy RZEPAK ponownie,buraki-groch odpada, pszenicę kurczaki zjedzą-BĘDZIE DOBRZE! ŚWIĘTA IDĄ tanie kredyty do spłaty w lutym. Żyć nie umierać(na ASF).
  27. ASF

Pałuczanin było 168 a dzisiaj ile jest?
  1. Load more activity