All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. Jak tam wasze ziemniaki? Czy ja teraz zaczynaja sie odmladzac to maja szanse jeszcze urosnac?:) bo pod krzakiem tragedia
  3. MIelisce pszenice rotax? jak ja oceniacie?
  4. Today
  5. Jutro zaczynamy na całego żniwa, pod kose najpierw pszenzyto. Żyto i rzepak też już czeka. Groch poczeka ale przed deszczem trzeba byłoby go skosic
  6. Yesterday
  7. Ty a ja myślał że na tym zdjęciu to pszenica :p Coś mi się widzi że z tej samej maszyny korzystamy ;)
  8. U nas nawet Grene sprzedawało jednostki
  9. Mój był po rzepaku. Pszenica też, ale jęczmień na pewno ją pobije w plonowaniu. Cena za jednostkę w tamtym roku to 245 brutto i ciężko dostać. Pytaj w Agricoli, jeśli nie dostaniesz to pisz do mnie na priv
  10. Witam! Firma Mechanika Pojazdowa Zbigniew Kubiak zajmuje się naprawą, serwisem i diagnostyką ciągników rolniczych. Zajmujemy się komputerową diagnostyką pojazdu, naprawę i aktualizację oprogramowania elektroniki pojazdu, przegląd i naprawę klimatyzacji. Zapewniamy dojazd do klienta na terenie całej Polski, dzięki czemu nie musi się już martwić o logistykę. Nasza firma znajduje się w miejscowości Gorszewice, w województwie wielkopolskim, powiecie Szamotulskim. Zapraszam na naszą stronę internetową, w celu zapoznania się z pełną ofertą: http://naprawa-ciagnikow.pl/diagnostyka-i-elektryka-pojazdow-rolniczych.html.
  11. Pszenica Arkadia, plon niewiele mniejszy od gęstości, jeszcze nie ważone
  12. A po ile placiles za jednostke siewna? Ja sie zastanawiam co posiac po rzepaku, czy wlasnie jeczmien ozimy czy pszenice ozima.
  13. Nie o to chodzi. Kolega wyżej pytał czy na naszych terenach (tj. z mojego regionu) spisuje się lepiej, u fryców czy u Ciebie jest inny klimat, inne ziemie, nie ma porównania. Ja porównałem co było u mnie ze zwykłym i mieszańcem. Duży plus dla mieszańca. Zwykły zakończył swoje możliwości przy 6,5, ten zaczął od 6,5, co prawda dopiero za trzecim podejściem ale raz to moja wina była, drugi raz ostrej zimy. Rok do roku nierówny, zwykły miał wtedy cudowne warunki, ten miał masakryczne.
  14. No jak tak to ok, ale usypać na płaskim pryzmę 5 metrów do góry i nie czyszczony to tylko dla odważnych. I co to znaczy izolowany? Folia? jeszcze gorzej. W silosie łatwiej w tym sensie, że możesz wrzucić czujnik temperatury i przedmuchać w każdej chwili a w ostateczności przesypać
  15. @ikcomas No czy ja wiem czy ze zwykłego jęczmienia może tyle nie dac? Myślę że gdyby te hybrydy Syngenty były takie cudowne to daliby je do doświadczeń Coboru a tak to wytworzył sie mit ze taka rewelacja co niekoniecznie jest prawda. Niemcy przebadali i sa średnie, wiele populacyjnych plonuje wyzej
  16. Hm mój leżał na płaskim 2 lata nie ruszany i nic się z nim nie działo. Fakt,że bardzo płytko sypany przyczepa obok przyczepy i nie podgarniany wyżej. Wilgotność 8-9%
  17. Przechować na płaskim izolowanym jest łatwiej niż w konserwie Mamy lepsze parowanie ciepło lepiej się ulatnia kontrola łatwiejsza Silos ma to do siebie że u góry podnosi się wilgoć blacha też się poci Rzepak musi być dość czysty i suchy należy go przewietrzyć
  18. Znajomy często przechowuje suchy czyszczony do wiosny. Inny wysypał suchy prosto z kombajnu na pryzmę i trochę go przyłapało po dwóch miesiącach
  19. Myślisz o czymś konkretnym? Pieczarka, boczniak czy tylko tak dla rozrywki? Pieczarka nie urośnie na kwaśnym.
  20. Czynniki zewnętrzne, molekuła H2O we wszystkich postaciach z każdej możliwej strony. W puszce bezpieczniejszy i łatwiej przewietrzyć.
  21. @barkas trzymaj się tematów Tak, to mieszaniec (hybryda dla mnie nie po polsku). Zdecydowanie lepiej się spisuje, gdyby nie upał, mozaiki i przepały to by zamknął dwie cyfry. Dla zwykłego jęczmienia nieosiągalne. 7 to szczyt możliwości u nas. Siałem zwykły i widać było po 6,5 tonach że nie da rady za bardzo więcej. W tym jeeeest moc. Uważaj z gęstością siewu, dwie jednostki na hektar dla mnie to przydużo, potem jest skomplikowane prowadzenie łanu. Pilnuj mszycy na jesieni.
  22. Dlaczego zly pomysł?
  23. @lokizom masz racje rzepak lzejszy. Wiec wyszolo od 3 do 4 ton. Srednio kolo wyszlo troche ponad 3,5 tony, jak na pierwszy rok, uprawe na ziemiach od 3b do 5( 20 ar 6) oraz brak oprysku na platek, mysle ze zle nie jest @ikcomas to hybryda? lepiej sie spisuje od populacji na naszych teranach?
  24. @barkas Zebrałeś rzepak ale to nie koniec. Przechowujesz? Uważaj, niełatwy temat. Bez oczyszczenia i kontroli temperatury może być źle a jak na magazynie płaskim to bardzo zły pomysł.
  25. Mój rzepak cięższy od jęczmienia. Średnia wyszła 3336kg/ha. @barkas odmiana jęczmienia Mercurioo, plon podany na poprzedniej stronie w tym temacie.
  26. Jestem po. U mnie siew siewnikiem do poplonów można udać za średnio udany, jednak gruber bez podcinaczy na 30cm był by lepszy. Druga sprawa odmiana, myślę że +20% by dał jak nie więcej. Na pozostałe rzeczy nie miałem wpływu, co mogłem to zrobiłem. Kolega który robił mi usługę stwierdził, że to najlepszy rzepak jaki kosił w tym roku, a byłem ostatnim klientem w tym sezonie. Więc chyba nie było źle.
  27. Last week
  28. Pytanie było do @miwigosa Ale ja też Ci odpowiem u nas się zachwycają plonem 2,5-3 tony To są rolnicy którzy sieją od niedawna i 5 nie widzieli na oczy pewnie nie zobaczą Jeśli przy moim zmianowaniu czyli po grochu 4 jest nie osiągalne to coś nie gra Chyba że ja stałem się osłem który zapomniał na czym polega uprawa rzepaku
  29. Każdy może sobie wybrać -problem z jesienną wegetacją, brak składników, wody, słabe wschody miejscami -zbyt szybkie i gęste siewy -zbyt duży udział rzepaku w płodozmianie -choroby i szkodniki, mszyce jesienią, chowacze pryszczarki w maju -skąpe nawożenie, gleba mało zasobna -spóźniona pierwsza dawka azotu -spóźniona druga dawka azotu, nie było już wilgoci -zły dobór odmiany do danego pola, agrotechniki -brak wody w kluczowych momentach -częste przymrozki tej wiosny -fala upałów która upaliła rzepak
  1. Load more activity