All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. łysy w podstawie ma większość co reszta za dopłata np. amortyzowaną przednia oś itd. po przez aneks zawsze możesz zwiększyć moc ciągnika w wniosku
  3. Ja dawałem to na rzepak ale wraz z 18 innymi aminokwasami. Żebyście nie szukali to podam nazwę handlową - Kaishi. Ale dawka chyba dużo większa, bo jak 12 procent w litrze wszystkich to średnio ok. 6 g czystego każdego składnika osobno; tylko producent nie podaje ile dokładnie którego a jedynie, że nie przekracza 20 % całości. Ja dawałem 1 litr/ha (producent zaleca 1,5-2) i wyszło mnie 36 zł/ha. Nie robiłem kontroli ale rzepak niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle tych z okolicy. Tylko trudno oceniać rzepak po wyglądzie, zobaczymy co na to kombajn. Kontrolę robiłem z Asahi, na pierwszy rzut oka wydawał się ciemniejszy w łanie a po wyrwaniu roślin i położeniu obok korzystniej wyglądał ten bez Asahi :-D. Jednak trudno tutaj coś oceniać bo mamy różne rośliny w łanie, w zbożu się da, w rzepaku tylko heder weryfikuje.
  4. Today
  5. Na allegro 100g kosztuje 50zł :/
  6. Już wcześnie go stosowalem, kiedyś rozprowadzal go Procam dzisiaj jakaś firma krzak. Jest to czysta prolina, można wyguglowac sobie na co wplywa, a nazwa handlowa Prolis. Robione bodajże na Łotwie. Ten aminokwas jest w innych środkach też ale wtedy są bardzo drogie (powyżej 100 zl) a tutaj solo wychodzi jeszcze w miare przystępnie przy dawce 2g/ha
  7. To podaj nazwę tego wynalazku, albo chociaż skład to sobie wygooglujemy. Wiem, że nie chcesz reklamować ale jeśli coś działa aż tak bardzo to warto spróbować i nie ma tutaj reklamy. W rzeczywistości pewnie jeszcze bardziej to widać. No chyba, że to taki lokalny dystrybutor jak u mnie to nie ma sensu.
  8. Ale w tej cenie nie ma szans chyba na Fendta, a jeśli już to jakiś łysy w podstawie, A jak się ma Kubota serii M5001 do serii MGX? A M115GX odpada, bo za mocny. Mam ograniczenia we wniosku. Jak już coś to M95GX. A jakieś opinie o JD albo MF?
  9. Yesterday
  10. Wszystko dziś padło, jare najmocniej. Groch dostał żółtych miejsc, kapituluje
  11. Ale tak to wygląda tylko na 1/3 powierzchni. Najgorsza 1/3 to szkoda gadac, plon do 2t, maks 150 klosow na metrze. Żałuję że nie posiałem żyta Trochę podciągam zawartosc prochnicy ale jak podłoże jest piaszczyste to to są daremne starania, coraz suchsze lata
  12. Ładne pszenżyto nie narzekaj jak na Twoje klasy i te opady Musisz mieć napakowaną ziemię :)
  13. Gdzieś mam klatkę jeszcze jest 26 a wokół w promieniu 25-30 km burze Jak mówisz to jest czerwiec co przed nami?!?
  14. Jęczmień jary. Kontrola pewnego aminokwasu który ma pomóc zalagodzic deficyt wody. Dziś widać gołym okiem ze działa
  15. Wrzucam fotki z tego pszenzyta co mówiłem że wygląda w tych miejscach na 8+ Pisałem ze takie mam na 30% powierzchni. Dzisiaj na 80% z tych 30% zrobilo się białe co już widać na zdjęciach. Byłby plon gdyby wszystko to była IVa
  16. 38, ale skwar byl
  17. Nie masz termometru w specjalnej klatce, wynik niemiarodajny. Jak na razie to 38,2 w Radzyniu w województwie lubuskim w gminie Sława o godzinie 15:20. Będzie trzeba edytować wikipedię ale to i tak dopiero 23 pozycja i to ex aequo z 4 aktualnymi więc szału nie robi. Niby to rekord temperatury czerwca bo tego z 1833 roku w Krakowie nie uznają ponieważ inaczej pomiar był robiony.
  18. ...nie wiem co tam było wtedy modne, ale musiało być dobre skoro im takie pomysły przychodziły do głowy... w sumie ma to sens ...:)
  19. A wiesz ile zioła musieli ci filozofowie wypalić żeby mieć takie jazdy?
  20. ... nie no ja nic nie mówię, przypomniały mi się czasy studiów i taki przedmiot "Historia filozofii"... mam nawet materiały jeszcze i znalazłem np. z Kartezjusza (tego od "myślę więc jestem" ) ciekawą teorię... "Istnienie Boga wynika z samej idei, jaką mamy o Bogu. Jest to idea doskonała, ponieważ zaś skutek nie może być doskonalszy od przyczyny, więc - jaźń ludzka nie może być przyczyną tej idei. Nie człowiek wymyślił ideę Boga, lecz została ona wytworzona w jego umyśle przez istotę doskonałą, czyli przez samego Boga. Jeśli więc posiadamy ideę Boga to istnieje Bóg, który ją w naszym umyśle wytworzył". ... czyli po prostu człowiek jest zbyt niedoskonały żeby samemu wymyślić ideę Boga, więc musiała ona nam być dana od bytu idealnego czyli od Boga właśnie... ogólnie to niezłe rozkminy mieli ci filozofowie, ale mnie to nudziło, wolę historię Polski XVI-XVII wieku...
  21. jeśli masz zamiar wydać za ciągnik 100 KM i 250 tys netto to lepiej pomyśl od razu o Fendt serii 200 Vario. a Przy wersji ekonomicznej Kubota wydaję się ciekawym rozwiązaniem ale przy modelu M115GX masz tam silnik o pojemności 6,1 L i w przyszłości masz możliwość podkręcenia mocy jeśli pojawią się dodatkowe ha i rozwój w gospodarstwie bo nie wiesz co się wydarzy za 5 czy 10 lat. Zawsze się kupuję z małym zapasem myśląc co może się wydarzyć. ów model wyjdzie Cie na full wypasie coś około 230 netto.
  22. 39°C Bez komentarza :(
  23. Na początku miał to być temat tylko dla zarejestrowanych Ja byłem przeciwny na otwarty ale byli chętni i okazuje się że mieli rację :d :p @sapek ten chat to dobry pomysł przynajmniej gdzie indziej jest jako taki porządek
  24. Witam serdecznie, Forum śledzę od dawna, jednak dopiero założyłem sobie konto. Dotychczas skorzystałem z wielu Waszych rad. Tym razem będę potrzebował Waszej pomocy w bardziej precyzyjnym pytaniu. Na początku chciałbym zaznaczyć, że podobnych tematów jest kilka, jednak niemal wszystkie są przestarzałe, nieaktualizowane, przez kilka ostatnich lat wyszły nowe modele ciągników. Do sedna. Przyznano mi wniosek PROW. Na pierwszy rzut idzie kupno ciągnika w przedziale mocy 90-105 KM. Będzie to główny traktor. Gospodarstwo na ten moment 15ha. Do tej pory używałem Ursusa 3512 i Zetora 4430. Hodowla bydła głównie. Ciągnik powinien być dość kompaktowy, będzie pracować również z ładowaczem. Z chęcią rozważę każdą propozycję po dogłębnej analizie. Jeśli chodzi o mój "risercz" to na ten moment najbardziej przypadły mi do gustu JD 5100R, MF 5710 (czym się różni S od SL?), oraz Kubota M5095 albo M95GX. Czy ktoś z Was ma taki ciągnik i mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Orientujecie się jaki jest koszt takiego ciągnika? Domyślam się, że JD najdroższy i z w miarę wyposażeniem to i 250tys netto wyjdzie. Brałem pod uwagę jeszcze NH, Case, DF, Zetora, Steyr. Może jest jeszcze coś innego wartego uwagi? Proszę Was o opinie i sugestie. Pozdrawiam
  25. W tym dziale rozmowy o wszystkim i o niczym niekoniecznie związane z rolnictwem. Ja tu nawet błędów nie poprawiam ;-)
  26. ... nie było mnie kilka dni, chyba nie na to forum wszedłem co chciałem... zaraz tu cała filozofia świata się objawi od Sokratesa do Karola Wojtyły...
  27. Po chuj to wszystko zamknąć rolnictwo zamknąć parlamenty, UE Wystarczą markety makdonaldy kfc My na mirabelki i szczaw
  28. No Wielka Brytania dobrze zrobiła że spier.....a. Produkuj zajebista żywność a przywieziemy syf, już tak sie dzieje, ale nie taką skalę. Za cenę pewnie łapówki dla tych wyższych urzedasow
  1. Load more activity