Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

  1. Dzisiaj
  2. Wczoraj
  3. Drzewa kwitną, a zapylaczy brak przez to zimno. Kilka trzmieli niemrawo lata i to wszystko. Za parę dni będzie po kwiatach i po owocach.
  4. Będzie na pewno ale czy ten rzepak zakwitnie przez ten tydzień przy takich temperaturach i braku słońca bo codziennie pochmurnie
  5. Byle mrozu nie było , a raczej będzie
  6. 3-5 stopni w dzien i około 0 w nocy. I tak do nastepnego czwartku
  7. @sapek2 szczerze to na gieldzie nigdy nie bylem, wczesne, zreszta jak i pozne sprzedaje w detalu ,odiorcy z domu/rynki, czesc po stolowkach odmiany wczesne to irys/catania, pod przykryciem mam 12 ar irysa, raczej mialem... bo to cosie odnowi to moze 50% plonu bedzie i duzo pozniej
  8. @barkas to pewnie masz z przeznaczeniem na giełdę jak już o tej porze wyszły i pod włókniną. To jakieś wczesne odmiany typu Lord czy Denar?
  9. Tyle tylko raz w życiu miałem, jeszcze jak były świnie były, połowa dla nich, a połowa na przetwórnię.
  10. Kompost i troche obornika od kur, wymieszane razem idzie na wyrzywnik, ziemniaki sa zawsze gdzieś przy burakach
  11. to ja trochę więcej uprawiam bo kolo 2 ha, ale początek już nieciekawie się zapowiada, dzisiaj pod włókniną pomarzły.... a w następnym tygodniu całonocny mróz nadają
  12. Możesz zrobić nawet kompost z trawy z ogródka, z liści itp. Ja mam chyba 4 ary.
  13. Nie mam obornika , więc 6 arów zasadzone na nawozie
  14. Nawet jakbym miał 100 ha i wypasione sprzęty, to i tak bym trochę tych bedziewi/badyli różnych uprawiał. Ot tak, żeby się nie nudziło i dla kontaktu z ludźmi...
  15. No i pryska do oporu wiem. Mimo wszystko i tak nie będę mu roboty zabierał bo z czego będzie żył? Na budowę każdy nie pójdzie. @sapek2 Zapewne tak jest ale Ty jesteś badylarzem detalistą i takich właśnie trzeba bo skąd będę miał ziemniaki czy kapustę? Nigdy nie kupowałem w sklepie tylko na targowisku albo bezpośrednio od takiego producenta.
  16. Badylarz nawet dla siebie coś sypie. Tym bardziej na sprzedaż. Ja nic. Tylko obornik lub kompost.
  17. @ikcomasjak tak piszesz to ja ze swoimi 20 arami się poczułem największym plantatorem ziemniaka na forum. Planuję w następnych latach zwiększać areał jeszcze.
  18. U mnie w okolicy zaczyna być żółto ale mój to jeszcze nie ma zamiaru kwitnąć. Temptation pokazał tylko pierwsze kwiatki ale mało. W tym roku 3 wjazdy, bor za każdym razem szedł. Został tylko Propulse na płatek.
  19. Jechałem z granicy i widziałem posadzone po parę rządków. Chce się Wam bawić w ziemniaki "dla siebie" po parę arów? Nie lepiej dać zarobić branżowcowi? Raz posadziłem tylko dla siebie ale zabawy z tym za dużo a te kupione od lokalnego badylarza niczym się nie różnią. U mnie w okolicy jest taki artysta co sadzi co rok w tym samym miejscu w różnych terminach ale jeszcze nie zaczął znaczy, że za wcześnie albo zmienił branżę. W tamtym roku zaczął sadzić czosnek, wcześniej rosła tam kapusta też w monokulturze. Ziemniaków sadzi na oko jakieś 2 hektary a zbiera może 1/5 tego. Kapusta też gniła a czosnek nie pamiętam czy zbierał ale zarosło zielskiem na amen.
  20. Tylko robić nie ma komu. Na granicy było 3 lokalsów w nocy. Łącznie było nas kilkanaście osób ale w dzień też jest problem. Potrzebna jest pilna pomoc z Polski na granicę w Dorohusku.
  21. Wychodzi że w kwietniu ciężko będzie zobaczyć 10 stopni ciepła a północnej części kraju pewnie codzienne przymrozki się porobiło z tą pogoda
  22. 17 mm , na przyszość się przyda bym powiedział , bo nie wiadomo co nas czeka w maju i czerwcu, teraz ciepła potrzeba , bo z rzepaku będzie porażka, kuku chyba w maju będziemy siać
  23. Ostatni tydzień
  24. Jedno jest pewne musimy się trzymać razem Pamiętacie jak gryzłem się w język kiedy MINIster protestował Dziś też mamy różne pomysł bo to jest normalne lecz cel wspólny
  25. Kiedy Polska ziemniakiem stała to Sieradzkie było królestwem Pamiętam jak pięknie przywozili do Bydgoszczy na Kielecką
  26. Też tak myślę. Pod Słupskiem są podobne gospodarstwa. Wczoraj tam byłem i żadne jeszcze nie sadziło, nawet pola nie przygotowane.
  27. W miarę zgadzam się z tym co @jac udostepnil
  1. Załaduj więcej aktywności