All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. Today
  3. Yesterday
  4. Profil+tebu dziś poszło Trochę wody i znów uśmiech na traktorze
  5. Wczoraj 10 dzisiaj 2
  6. Nie odskakiwac ale patrzy sie na to jak wraca w poprzednie(standardowe) polozenie po przeciagnieciu reki, tak mnie kiedys ktos z duzym autorytem nauczyl. Ozime zboza zawsze robie w bbch 31 i nigdy mi nie wyleglo. Czasami robie druga regulacje w lisc flagowy-widoczne osci, jesli jest wilgotno, jak np. w tym roku. W jarych(jeczmien) rzadko robie jakakolwiek regulacje, w tym roku oczywiscie tak. Trzeba miec jakies swoje rozeznanie i wyczucie. Jakbym zje... regulacje to Ojciec by sie wq.... na kombajnie i jak mialbym wtedy zyc.... Ogolnie tak samo jak przy pracy z zwierzetami trzeba sie poprostu wczuc w te stworzenia(rosliny), tak jakby wejsc w ich skore a wtedy bedziemy wiedzieli co robic. Kazdy rok jest inny i nie mozna leciec gotowcami. Gotowce sa uniwersalne ale nie idealne. Pytanie czy chcemy zaryzykowac i zrobic idealnie albo nawet zle czy pojsc na latwizne i zrobic srednio. Ja wybieram zwykle to pierwsze ale jak nie jestem az tak pewny to jade standardowo, mowimy tutaj nie tylko o skracaniu ale ogolnie o uprawie, ochronie, itd.
  7. Też lujło 3mm przed 23 godz. na 10 minut.
  8. ... zboże jak się przeciągnie ręką powinno odskakiwać jak ten dzyndzelek w kole fortuny... :) fungi jest też ważne ale pogrubienie i obniżenie środka ciężkości to podstawa ...
  9. Jeszcze 4mm w nocy ale przez 2-3 minuty tylko padalo
  10. Last week
  11. Moja hurtownia już nie miała czystego epoksykonazolu Bez triazoli jakoś trudno mi sobie wyobrazić w dobrej cenie ochronę zbóż i rzepaku
  12. Nawożenie zakończyłem RSM 17 marca Po kwitnieniu przysiadł i nie będzie jednak miał 2m ...
  13. Mialem wczoraj szacowanie ostateczne na rzepaku. Ogolnie ponad 30% luszczyn jest w rozny sposob uszkodzonych ale po przelicznikach to zrobilo 16%. 7% mialem z lodyg. To jest 23% lacznie. Dzisiaj sms ze pieniadze juz na koncie, nastepnego dnia po szacowaniu, nie spia tam przez tego wirusa chyba. Tak sobie mysle o plonie to i nie wiadomo co o nim myslec, niby jest ladny i tona juz w domu jakby ale 4 to nie ma szans nakosic, zbyt duzo tych szkod, a szkoda bo mogloby byc moze rekordowo Za pszenzyto wcale nie liczylismy, slabe przeliczniki maja, musi byc minimum 50% blaszki lisciowej zniszczonej, kazdy lisc ma taka sama wage jakby.
  14. Już się podszkoliłem-wyrywałem,łamałem,kroiłem.. i powyżej korzenia I NIC.Może za bardzo się rozkrzewił. Choć siałem rzadko.
  15. 14mm. Pieknie, naprawde pieknie
  16. TU 13mm-widać inna kalibracja deszczomierza. Bywało,że we Fordonie lało.A na Szwederowie sucho.
  17. I u mnie do 15 mm dobiło ,tydzień rozkoszy dla roślinek ,ale raczej przez tydzień coś dopada
  18. @przem Ja tez kupilem epoksy solo, Rubric bodajze. Faktury akurat u ksiegowej, pomylilem sie przy jego cenie? Duzo razy tutaj pisalem ze ten Priaxor jest wart swojej ceny, ostanie 2-3 lata dosc czesto go stosuje na T2 w oziminach, lub T1/T2 w jeczmieniu jarym
  19. Późne żniwa w rzepaku to dość częste zjawisko czasem z wyboru bo lipa jest Kilkanaście lat temu walili tonami mocznik do tego ochrona na maxa Nadeszły czasy spadku ceny w żniwa i się odmieniło
  20. Wiele razy oglądałem takie jak mówicie wiotkie wyległe Tam trzeba spojrzeć na podstawę źdźbła
  21. Dokładnie już o tym kiedyś pisaliśmy miasta są nad rzekami Do tego dochodzi betonowe złudzenie :d
  22. Jeśli chodzi o przemieszczanie się w roślinie to chyba tebu jest naj szybsze Wnioskuję to po częstych poparzeniach liści zwłaszcza z azotem
  23. Tam,gdzie nie potrzeba-zawsze pada.
  24. Jo mam grono moherowych wielbicielek Jest dobra wiadomość od rana ładny deszczyk i 15 mm W Bydgoszczy dwie godziny temu lało jak z cebra tam jest dużo więcej
  25. A ja kupiłem Safir i niech znajdę fakturę
  26. Atlas chorób rolniczych wydanie z 2015 roku
  27. być może i przepłacone ale ma własnie w sobie epoksykonzol który jest nie dostępny solo, mnie jak uczyli z grupy triazoli działa najszybciej tzn. najszybciej przemieszcza się w roślinie.
  28. 11mm. @jarki-też niewiasty Cię wspierają?
  1. Load more activity