All Activity

This stream auto-updates   

1. Past hour
  2. Today
  3. No weź nie kracz, zbiegnie mi się z rzepakiem. Upala się przez to gorąco ale po dołkach jeszcze zielony
  4. @barts wiele lat siałem californium i około 80 % znajomych Nie przeszkadzało mi jego pochodzenie dziś chętnie bym zastąpił hybrydowy
  5. Myślę że minimum miesiąc jeszcze poczekasz na heder Ja w takim czasie młóciłem a u Was później
  6. Strategia rzadkiego siewu padła bo na górkach tam gdzie ciepłej wirusy Pszenica się jeszcze bardziej rozrzedziła i dostała suszę zaraz po krzewieniu Na dobrej ziemi jest lepiej niż dobrze bez względu na odmiany
  7. A co myślita że na Nowogrodzkiej mają tajną mennicę :d
  8. Była kiedyś u mnie taka babka co też dziwnie liczyła Zapytałem grzecznie czy mogę pomóc już było lepiej ;)
  9. Biorę w ciemno już mi kieszeń szyją Aleee właśnie jednego prezydenta zapuszkowali Platiniego Tak tak wygląda polityka na wszystkich szczeblach i wszędzie Poczynając od Watykanu
  10. Wczoraj szacowalistraty na rzepaku od przymrozkow. Od przymorzkow wyszlo im kolo 7-8%, a od robali 10-12%...
  11. I-124 II-131 III-131 ale spojrz na to ze w zeszłym roku miedzy I i II okresem ubyło 90mm, a w tym roku dostałem w II o 7 tylko mniej a napadało 13 mm, dla mnie to jest dziwne, naprawde dziwne, a też był to bardzo gorący tydzień. Mnie to wygląda na to jakby ktoś dopisał stałą wartość do wszystkiego np.+50 aby nigdzie nie było suszy i mowie tutaj całkiem poważnie
  12. Jarki na prezydenta! :D
  13. Rzadki siew i 150kgN do końca krzewienia/początku strzelania i iest OK. Są odmiany o grubej powłoce woskowej i cienkiej takie matowe. Które lepsze jakie zalety? Co daje grubsza?
  14. Zapraszam do skorzystania z oferty! telefon: 609 727 815 e-mail: kontakt@fligum.pl
  15. Nie dajmy się zwariować, rekord świata to 13,8 i zawsze liczymy średnią. Jak pisałem wcześniej mam przepały, teraz 15% leży ale tak fajnie z 15 cm nad ziemią bo nie położyła go ulewa ani wiatr tylko tak sam z siebie. Nie wypowiadam się na ile liczę bo nie chcę się rozczarować. Pytają się mnie wszyscy co ja tam posiałem, chwalą, też chcą taki, że ładny, że nie wiadomo co. Dobrze, że nie jest przy drodze tylko schowany bo wtedy już naprawdę by urzekli i mus tabliczkę wystawić a potem jedna wielka murzyńska czarna d... Tymczasem ja spokojnie czekam na heder. Wtedy zweryfikujemy.
  16. Jechałem w sobote A1 od Gdanska do Torunia i pozniej do Mogilna i do Torunia jest ok, nawet dalej ale im bliżej tego Mogilna to gorzej, sam powiat mogileński to bardzo słabo wyglądają te pszenice, susza jakby wieksza niz u mnie a mapy KBW tego nie potwierdzaja
  17. @ikcomas na 6t to i ja po cichu liczę, ale będzie ciężko. Jak ostatnio widziałem Twoj na zdjeciach to naprawdę rokował w okolicach 2 cyfr
  18. Za 2-3 tygodnie się przekonamy, będzie mozolnie to dłubanie szło bo powykręcany w różne strony ale czas nie będzie gonił. Mój dotychczasowy rekord to 6,5 tony, teraz na cuda nie liczę, maj upalił rośliny
  19. Czyli twoja srategia rzadkiego siewu + póżne N-2 ,w tym roku to porażka ,bo pszenice w tym roku piękne ,tylko na słabszych glebach zaczynają się bielić -brak wody
  20. A więc tadam tamtaradam tatatatatataradudaaaaam zaczynamy kampanię ;-)
  21. Ja jestem daleki od tego pomysłu, kto wie jak to się pokrzyżuje. Jeśli wyprodukujemy super chwasty to potem już tylko pszenica Roundup Ready
  22. Po lustracji pszenicy jest gorzej niż zakładałem, niby rzadka jest a mimo to kłosy ilością ziarna nie powalają, teraz do pełni szczęścia tylko niech przypali ziarno jeszcze
  23. Się uwziął na biedne firmy, a jak chciałem w tym roku rzepaku dekalbowskiego spróbować to spokoju nie da
  24. Nie zmyślaj suszy nie ma bedom rekordowe plony :P
  25. A Ty masz czelność jeszcze narzekać :P
  26. Yesterday
  27. Kwiecień Pane kwiecień załatwił ozime
  28. Przestańcie średnia za okresy: 1. -72 2. -88 3. -112 W 2018 odpowiednio: 80, 170 i 221 Suszy niet
  1. Load more activity