Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 12/14/2018 in all areas

  1. 3 likes
    @miwigos Tak jeszcze nie było źle z trzoda uwierz mi. Była niska cena też latami ale wiesz co jest teraz: nie można jej sprzedać, świnie przerastają a jak świnia przerośnie o 0,1 kg powyżej 115 WBC to potrącają o około 2 zl/kg czyli dostajesz tyle co za warchlaka. A jak nie brali przez 3 tygodnie prawie w ogóle świń i teraz biorą też ich bardzo mało i trzeba się zapisywać w kolejki miesięczne, gdzie niektórzy już mają do końca stycznia zapisane to to się musi źle skończyć a zboże drogie. Już nie ma -6 eurocentow od niemieckiej, teraz to już jak w Niemczech jest gdzie 5,85 zl/kg wbc to u nas 5,10 zl/kg wbc. To niech mi ktoś powie co za mięso do nas przyjeżdża skoro nie opłaca się naszym bić naszego tucznika po 5,20
  2. 1 like
    Po pierwsze to nie z ostatniej chwili bo to było pewne już wcześniej, po drugie główny nie poleci bo z jedynej słusznej opcji jest a po trzecie to nie jest rozwiązanie problemu. Głównym problemem jest ASF dzików. Minister środowiska jest za to odpowiedzialny i plany łowieckie. Poza tym kwestia odszkodowań. Wiecie skąd się wzięła ta niechęć do wetów? Bo Ci chodzili po gospodarstwach i nakazywali prewencyjne wybicie zdrowych świń jak leci w strefach zapowietrzonych. Oczywiście choroba zwalczana z urzędu i tak nakazuje prawo, a więc i przysługuje prawo do odszkodowania za wybite stado. Ale rzeczywistość jest brutalna, bo teraz zamiast wypłacać kasę to prowadzą postępowania. Słyszałem o odmowie wypłaty odszkodowań bo zarzucają nie spełnienianie zasad bioasekuracji. Ale zaraz zaraz, weci wybijali świnie z urzędu a teraz szukają kruczków na obejście prawa?
  3. 1 like
    Będziemy zaprawiać nalistnymi bez farby nawet nie będzie widać w razie co. Wyjdzie nawet taniej. A że mieszkam blisko ua to jeszcze taniej.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00