arszczecin

Użytkownicy
 • Zawartość

  1251
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  21

Wszystko napisane przez arszczecin

 1. @Marecki bo ty zrobiłeś coś innego niż pojawiający się nowy zapis w prawie łowieckim. Ty na podstawie wyroku trybunału konstytucyjnego wyłączyłeś swój grunt spod obwodu. W nowym prawie łowieckim , ponoć likwidując wyrok trybunału, wyłączasz swoje grunty spod gospodarki łowieckiej.
 2. Mareckiemu szkody wypłaca skarb panstwa, a szacuje marszałek województwa.
 3. 7 dni przed zbiorem powiadamiają gminę i tyle ma sołtys na oszacowanie - u mnie sołtys nie wyraził zgody na udział w komisjach szacujących, sam ma żniwa i nie ma szacowan !!! W przypadku braku zgody masz 7 dni na wystąpienie do nadleśniczego o szacowania odwoławcze i nadleśniczy ma kolejne 7 na przyjazd - jak zgłosisz tego samego dnia to max 7 dni. Przy dobrych wiatrach kilka dni. I 30 dni na wypłatę od zrobienia protokołu. Co do zostawiania, nie ma reguły. Ale raczej nie. Izba dopiero na odwoławcze u nadleśniczego może byc, ale świadków rolników możesz mieć .
 4. Jak nie przyjdzie w terminie to na drugi dzień bierzesz sąsiada, członka izby rolniczej robisz protokół ( w "szkodach lowieckich" masz gotowca) i wysyłasz wezwanie do zapłaty do ubezpieczyciela. Jak nie zareagują sprawa w sądzie. Będą mieli cholerny problem udowodnić ci że nie było tak jak masz w protokole. ( No tak, ale tu się zapierd..a a nie chodzi po sądach :):) ). Jak zrobisz protokol i fotki możesz kosić.
 5. Podpisujemy punktując błędy: Nie wyrażam zgody na ustalony plon, nie wyrażam zgody na ustalona wydajność nie wyrażam zgody....
 6. Z tego korzysta odr przy klęskach. Może być przydatne do szacowania szkód łowieckich. Niestety musi być dość nowy office. Podaje się daną uprawę na podstawie fadn exell sam oblicza wydajności i straty. Dane GUS. http://www.wir.org.pl/szkody/dane/
 7. Najlepsze że za chwilę ( nie wiem dokładnie przestał śledzić będzie tak jak było a nawet gorzej, czyli znów koło szacuje ).będzie zmiana i zamiast sołtysa będzie Odr. @jarki a kiedy zgłosiłeś szkodę?
 8. A u nas po 15 nie idzie sprzedać
 9. Ale o co chodzi panie @jarki. Zgłaszasz do gminy i czekasz na sołtysa ( jeszcze parę dni).
 10. Kolega spod Gorzowa mówi że 2 nie przekroczył.
 11. @sapek Ja nie bądź samolub. :P Niech pada u Ciebie i u mnie. No i Jarkiemu po złości :P
 12. Niechcący wjechałem na pole kukurydzy. Qrwa tego się nie da odzobaczyc. Tydzień temu nie było źle
 13. Sprzedam obornik, ilości samochodowe. W wyniku działania magicznych krasnoludków , które zamieniają mi słomę w g...o mam tego obornika pod dostatkiem. Obornik jest nie bity, z dość rozsądnym przebiegiem. Nie ma cofanego licznika. Jest możliwość sprawdzenia go organoleptycznie , chociaż nie polecam. Przez te krasnoludki trochę wali. Obornik ten nadaje się do stosowania wszędzie, chociaż nie zaleca się rozrzucania go pod różnej maści agencjami rolnymi. Z uwagi na zazdrość służb mundurowych, służby te mogą dokonać innych czynności. Cena do negocjacji , lecz wyjdzie tanio. Kupującym z województwa kuj-pom oferuję darmową pomoc w rozrzucaniu ( przynajmniej niektórym )
 14. Swinioujscie -250.3 Kamien pomorski -249
 15. -228.1 Ponoć w kasie jest 900 000 000 zł, ponoć max 15 000 eur na gospodarstwo, ponoć program od 70 % strat a pomiędzy 30-70% z deminimis. Ponoć zwierzaki nie będą liczone- a jeśli będą pamiętajcie o zgłoszeniu potrzeby zakupu paszy dla nich. Tylko nie więcej niż gopsodarstwo jest w stanie wyprodukować. info : http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Szacowanie-szkod-spowodowanych-susza W przypadku szacowania szkód w łąkach należy wziąć pod uwagę okres wystąpienia zjawiska oraz ilość pokosów i termin ich przeprowadzenia. Szacując straty, maksymalny poziom ustala się dla: - łąk dwukośnych: I pokos na poziomie 60% II pokos na poziomie 40% - łąk trójkośnych: I pokos 50% II pokos 30% III pokos 20% Szacując straty w pastwiskach należy wziąć pod uwagę strukturę plonów zielonki pastwiskowej w okresie wegetacji, przyjmując, że: I rotacja (maj, czerwiec) – 50% II rotacja (lipiec, sierpień) – 30 % III rotacja (wrzesień, październik) – 20% W przypadku gospodarstw rolnych prowadzących jednocześnie produkcję roślinną i zwierzęcą w protokole należy zawrzeć informację o kosztach poniesionych z tytułu niezebrania plonów w wyniku wystąpienia szkód np. koszty związane z zakupem pasz, o ile ten zakup wynika z ujemnego bilansu paszowego w gospodarstwie rolnym spowodowanego szkodami powstałymi w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Ilość nabytych pasz nie może przekroczyć ilości pasz nie wyprodukowanych w gospodarstwie, w związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego. Ww. informacje podaje się w protokole szacowania szkód w produkcji roślinnej, którego wzór zawiera załącznik nr 1 do protokołu, w kolumnie 13 – koszty poniesione z powodu niezebrania plonów w wyniku szacowania szkód łącznie (zł). Dane te umożliwiają prawidłowe naliczenie strat w dochodach z gospodarstwa rolnego.
 16. Sprzedany! Sprzedany. Sprzedany. @grzegorzsoł ostatnio cały do miasta zabrał. Ty, @jarki ty mnie w wasze kujawsko-pomorskie układy nie mieszaj. Wasz minister wasz ziom.
 17. Co się dziwisz. Przejeżdżam przez okolice Nakła :P A tak na poważnie, korci mnie stacja z deszczomierzem. Tylko że zwykły da przedstawiciel nawozowy, zeszyt da paszowy a ja $$$ zaoszczędzę.
 18. @jarki a z tego twojego mógłbym wysyłać info do IUNGu? Bo go kupię, postawię w Twoim ogródku i będę podlewał zmniejszając ci kbw.
 19. Ty, no jedną krowę bym może sprzedał, ale 3?
 20. Pogodowe panie prezesie
 21. jakie macie stacje?
 22. http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Szacowanie-szkod-spowodowanych-susza
 23. http://weszlo.fm/audycje/krzysztof-stanowski-w-weszlo-fm-po-porazce-polski-z-kolumbia/ Przyczyny?
 24. Barts, w zeszłym na deszcze nawalne płacili tysiąca do każdego ha zniszczonego. Bardzo, bardzo żałowałem że się nie ubezpieczyłem. Fakt że przy 70% szkody w polach na koniec wyszło 30.5% że zwierzakami, a to absurd bo w łąkach miałem 90%. Ale kasa była do każdego ha zniszczonego. Pamiętajcie że protokołem można "grać" 3 lata w KRUS (nie ma okresu składkowego), w gminie, kowr. Pamiętajcie że ido wybory... Pamiętajcie że od 30-70% ma to iść z deminimis (15000 euro w 3 lata, czyli liczy się 2018,2017,2016 rok ), a powyżej 70 będzie z programu pomocowego nie wchodzącego w limit deminimis.
 25. No jo. Ikcomas wczoraj rzucił info że firmy odmawiają ubezpieczeń. Więc jedynym wyjściem jest wystąpienie do ubezpieczeń i ubezpieczenie i czekanie na odmowy na piśmie.w przypadku szacowania a potem "nierządowych" pieniędzy może takie pismo pomóc. Plan jest taki że mają płacić ok 1000 zł do ha przy ubezpieczeniu połowy gr.ornych.