zoot

Użytkownicy
 • Content count

  60
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by zoot


 1. z tym nożem to się zgodzę, ale pod warunkiem, że racice są zadbane i regularnie podlegają korekcji, ale w wielu przypadkach gdzie racice są mocno wyrośnięte, to z samym nożem wiele się nie powojuje


 2. Potrzebuję podpowiedzi, żeby rozwiać wątpliwości. Mianowicie poszukuję prasy do 30-35 tys. brutto. Prasowane będzie rocznie ok. 400 balotów sianokiszonki, 800 słomy i trochę siana. Nie chce polskich gniotów typu Sipma, ma być coś zachodniego.

  Zastanawiałem się nad John Deerem walcowym (575, 578) lub pasówką (JD 580, 590). Wolałbym, żeby to była prasa z rotorem i nożami. Będzie z nią pracował Fendt Farmer 312 (120 KM).

  Słyszałem, że w JD pasowych pojawia się problem oblepiania wałków przy wilgotniejszej kiszonce, napina się wtedy 1-2 pasy i baloty wychodzą nierówne, ale na oczy tego nie widziałem.

  Co byście mi doradzili?

  Może jakieś inne sugestie?


 3. żeby uniknąć mastitis najlepiej jest łączyć różne zabiegi, tj. jak kolega pisał, sucha dezyfekcja + dipping + monitorowanie mleka i szybkie leczenie w razie pojawienia się zapalenia + prawidłowe żywienie (także mineralno - witaminowe), czy jednym słowem trzeba pilnować wszystkiego :P


 4. to prawda nasze dobre mięso....które trafia na eksport, a do sklepów trafiają ochłapy za które trzeba płacić drakońskie ceny....i co tu sie dziwić, że w Polsce spożycie wołowiny ledwo przekracza 1,5 kg/osobe/rok??? ??? gdyby to było 10 kg nie trzeba by się było oglądać na jakąś Japonie.... 8)


 5. znieśli system, który po prostu się nie udał....kwoty miały z założenia ograniczać podaż mleka i w związku z tym stabilizować jego cenę. W tym miejscu trzeba przypomnieć kryzys z 2009 roku! W ostatnich latach system też nie zadziałał, cena rosła i podaż też.

  Szkoda tylko, że w działaniach Przewspaniałej Współnoty brak konsekwencji......