Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  4,132
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  240

Posts posted by Marecki


 1. Teraz mają liścienie i po jednym liściu. Rok temu sadziłem chyba z dwoma liśćmi i dały radę, ale też wolę wcześniej, jeśli to możliwe. Dwa tygodnie temu kupiłem do tunelu długie sałatkowe, miały cztery liście, to nie było im łatwo. 


 2. Tak, bo jest lepsze podsiąkanie wody. Ale to się sprawdza, jak się mechanicznie nie zwalcza chwastów. Posadzić, obsypać, zwałować, opryskać i nie ruszać. Ale z drugiej strony wałowanie trochę opóźnia wschody, bo tu każdy bronuje, żeby zniszczyć chwasty, ale też żeby kiełki ziemniaka miały bliżej do powierzchni gleby, po prostu żeby szybciej wzeszły. Dopiero przed zakryciem międzyrzędzi się obsypuje na głęboko.     Ja akurat jeszcze inaczej robię. Teraz trzeci sezon mam prawie na płasko, byle tylko zakryć sadzonki, potem tylko za kołami i środkiem gęsiostopka, bez formowania wysokich redlin. Moim zdaniem w tej wersji gleba lepiej przyjmuje wodę, bo nie ma dołków, ale też dłużej ją trzyma, bo redliny szybciej wysychają od płaskiej powierzchni. 


 3. U mnie już też było braki widać. Łąki wcześniej zalane, już prawie wyschły. Spadło dobre 10, ale mogłoby więcej. Była burza niestety, krótko i ostro. Przydałby się normalny deszcz. 


 4. Miałem dwa razy. Potrzebuje dużo czasu, łatwo się spóźnić. Bo dynia będzie rosła do końca, do października. Arbuz musi dorosnąć do sierpnia. W pierwszym roku owoce były jeszcze małe, we wrześniu dorosły, ale nie miały koloru, ani cukru. W środku były zielone i bez smaku. Za drugim razem dojrzały w sierpniu i były ok. Ale już mi się nie chce w to bawić.