Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  3,955
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  221

Posts posted by Marecki


 1. A ja co roku rozkopuję i wyrzucam połowę bazylii, bo rośnie bez umiaru. Miałem jeszcze parę innych ziół jak majeranek, czarnuszka, tymianek, kolendra... Ale wymagały więcej uwagi, której dla nich nie miałem. Bazylia jedyna wytrwała i radzi sobie bez problemu. 


 2. Szczególnie o te urządzenia, które są wrażliwe na skoki napięcia. Wcześniejsze wersje agregatów zalecało się obciążyć dodatkowo żarówką minimum 100w, żeby stabilizowała napięcie. Bo np lodówka przy rozruchu ma duży pobór mocy i odbijało się to na urządzeniach, które już były "w ruchu". I taka pompka obiegowa niby będzie działać ok, ale każdy skok skraca jej żywot (sam jedną prawie wykończyłem używając po nawałnicy w 2017 ups-a). Żarówka miała załagodzić te skoki. Inwertorowe mają więcej elektroniki, która jednocześnie efektywniej je wykorzystuje, są cichsze, ale niestety droższe. A pełna sinusoida... W starszych była chyba na trapezie. Teraz coraz więcej urządzeń jest delikatnych, łatwiej je spalić. Sinusoida bez strat ciągłości ma temu zapobiegać.            To tyle, co pamiętam ze szkolenia,. Już niestety wypadłem z sep, z braku czasu. 


 3. Zaczynałem od siewnika na kultywatorze, a ostatecznie właśnie rozsiewacz. Ale potem nie talerzówka, bo zbyt głęboko by przykryła. Jak dobrze uprawione, to po siewie brony wystarczą. Zaraz jadę bronować. A w zeszłym roku było sucho i pojechałem płytko kultywatorem,bo brony zbyt slabo drapały. 


 4. A ja będę dzisiaj siać. Też trochę pada i ziemia mokra, ale w siewie rzutowym to nie przeszkadza. Dwa lata temu spróbowałem kawałek, w zeszłym sezonie wszystko poszło rzutowo i widząc efekty już nie wrócę do siewu rzędowego. Pogoda deszczowa wskazana ;)