Marecki

Użytkownicy
 • Content count

  3,935
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  221

Posts posted by Marecki


 1. Nie, z mojej nie będzie. W przyszłym tygodniu zaczynam żniwa, ale facelii nie będę zbierać, no chyba że aż tak bardzo będzie mi się nudziło i chciało łapać te troszkę ziaren. Szkoda, bo miała iść na poplon pod owies. 


 2. Sprawdziłem przed chwilą moją. Jest na tyle sucha, że mógłbym spokojnie dziś zbierać, mimo porannej burzy. Do tego cała zaschła parę tygodni temu i nie ma żadnych kwiatów, ani zielonych części, czyli zbiór byłby bez problemu. Tylko że jest tak rzadka i niska, że nie warto w nią wjeżdżać. 


 3. Dokładnie tak. Zboże drogie, ale opał nie tańszy. A lasu za mało mam, żeby starczyło. Przede wszystkim owies, w tym roku liczyłem na większy plon, ale szału nie będzie. Jak brakuje, to i żyto idzie. 


 4. Idzie fala deszczu, dwie godziny ma padać. Potem na wieczór zapowiadają cztery godziny burz. Według prognozy ma u mnie dzisiaj spaść 20-50mm wody. Chciałbym chociaż te 20. 


 5. Tylko miejscami, gdzie jest najwyższa. Są też place całkiem puste. Na drugim końcu wsi wczoraj widziałem prawie identyczną. A 15km ode mnie całe pole równe, rośliny powyżej kolan. 

  Sprawdzałem wieczorem nostrzyk, był lekko zanieczyszczony nasionami facelii. I tu rośnie dobrze, ma ok 40cm i jeszcze w fazie pąków, tylko że nie o nią tu chodziło i jest jak sadzona. Różnica od tamtej, że siana 1,5 miesiąca później, ok 20 maja. Było cieplej i dostała w krótkim czasie deszcz. Tamta się męczyła w suszy i chłodzie.