Daymon

Użytkownicy
 • Content count

  877
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Posts posted by Daymon


 1. Ogólnie odmiana podatna na choroby. A najgorsza z tego to DTR nie szło tego opanować miałem wrażenie że kupiłem to w 2-paku z tą odmianą. Ale ja nie chce nikogo namawiać czy zniechęceć po prostu takie były moje spostrzeżenia. A kontrolę miałem 4 odmiany posiada obok siebie na tym samym stanowisku i przy tym samym narodzeniu.


 2. Nie mówię że nie. Ale odmiana bardzo wdzięczna i bardzo zdrowa,nigdy nie miałem z nią żadnych niespodzianek jaj napszykład z kilimanjaro co już mi ręce opadał jedna plaga za drugą poza,tym bardzo odporna na mróz. Ale jeden woli córkę(choć zawsze jest ryzyko że pójdzie na lewizne),a drugi woli teściową ale za to śpi spokojnie(jest ryzyko jest zabawa;) A tak poważnie to tak ,dobra i w porę zrobiona regulacja i sprawdzenie jaka jest zasobność gleby i da radę to opanować.


 3. Witam. czy można stosować Adengo przez cały okres od siewu do fazy 2 liści. Czy zaraz po siewie i później  po wschodzie? Czekałem na odpowiednią pogodę a teraz ma już korzeń 2,5 cm i puszcza kieł.


 4. U mnie podobnie rzepak słaba 3 cena 1570zl z pszenica nie pamiętam kiedy ostatnio taka nędza z ledwością 6t za to pszenżyto zaskoczyło pozytywnie jak na ten rok 8 z przodu. Sapek bałdy to już bez stresu się zwiezie ;)


 5. ,Sapek...U mnie podobnie to wygląda może nawet gorzej ;)nie zapomnij że u mnie troche większa susza była, ziemiory bardze długo wschodziły no i w tym roku irga posadzona ona nie rośnie tak szybko. Ale redliny widze proste to i przewiew jest grzyby nie będą się rozwojać ;)


 6. U mnie w tym roku pszenica to jakaś fatalna pomyłka. Kłos bardzo krótki dawno nie miałem tak kiepskiej pszenicy. Dobrze że w tym roku więcej pszenżyta i rzepaku posiałem. Poważnie myślę o zaprzestaniu tej uprawy,przy takich nakładach to gra nie warta świeczki.


 7. No ja też widze że wszyscy tu już o rekordach zaczynają pisać a jeszcze tydzień temu płacz,redukcja i połowa pługi podpięte. Po takiej lekturze to pewnie i ceny na na giełdzie ostro w dół.Rekordów życzę


 8. Też tak myślałem, gorzej jak w końcu prognoza się sprawdzi i potem okaże się, że jednak na jakiekolwiek regulacje już jest za późno, tym bardziej że dawka N poszła taka sama jak co roku. W pszenżycie nie widać nawet że nie pada już 2 miesiące.