Daymon

Użytkownicy
  • Content count

    877
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Posts posted by Daymon


  1. I po zabiegu. Kolego tak naprawdę to po zasianiu popadało i tydzień temu deszcz jakiego jeszcze nie było w tym roku. Także też sucho, może tylko grunt bardziej podmokły i lepiej radzi sobie z suszą.


  2. U mnie jak agencja sprzedawała 400 ha w ubiegłym roku to cena sięgneła ponad 100tys więc rolnicy tylko się oblizali i poszli do domu (jeden większy rolnik dawał nawet 80tys)

    Obiecywali że będą nowe miejsca pracy i zbyt na warzywa, rzeczywiście zbudowali olbrzymie hale i przetwarzają warzywa, które sami wyprodukują, zatrudniają też 300 Ukraińców którym płacą podobno 5zł na godzinę


  3. No to żeczywiście współczuje kolegom,wyciągnąć jakieś pieniądze z takiej ziemi,to dopiero trzeba się nagłówkować.Sam mam 15h 3a/3b i troche 4.

    I nie zgodze sie z opinią że tylko duzi to rolnicy a małym tylko dopłaty w głowie i ugur hodują,sam jastem przykładem bo rekord zbioru pszenicy w mojej okolicy należ do mnie.

    A co do gospodarstwa to przejąłem je 18lat tamu 10h 2 konie i sprzet konny. Dziś po koniach zostało tylko wspomienie, udało sie 5ha dokupić(dziś nie stać mnie by dać za 1hektar 100000zł) C330,7211 i sprzetu też nie pożyczam a na dotacje unijna się nie załapałem a zresztą nie lubie żyć na kredyt.


  4. Sąsiada Hondia też przezimowała dobrze i wygląda całkiem przyzwoicie. U mnie Skagen dopiero zaczyna się kłosic. Przy takiej samej ochronie i naworzeniu figura jednak lepiej wypada na dzień dzisiejszy.

    W tym roku pora na Kilimanjaro;)


  5. Witam nowego kolegę. Dużo sie tu nie dowiesz bo większość sieje jarą z konieczności.

    Nie mam doświadczenia w uprawie jarej,ale w tym roku mam zasianą Tybalt koniec lutego i Toridon chyba koniec marca (nie mogę teraz sprawdzić) Ale Toridon na dzień dzisiejszy rokuje o niebo lepiej.

    Sorki przeczytałem Arabella...


  6. ok tak zrobie ale wylaganie niby takie samo co arabelli.

    Arabella 7,5 KWS Torridon 8,4 Tybalt 7,5 Wyleganie [skala 9°]

    Mam też posiany torridon ale w marcu po wymarzniętym rapsie i po agregacie(nie zaszkodził mu jednak nawigator i metazanex) wygląda naprawdę pięknie tylko inna faza rozwoju,zobaczymy która da lepszy plon.


  7. Saletra też wysiana wczoraj.

    Jutro falkon i zastanawiam się nad jakimś antywylegaczem,ale czy jest sens?Na razie całkowity brak opadów a w pobliskim o 3km mieście znów dziś dolało.

    Mam jeszcze optimusa i ccc??