Daymon

Użytkownicy
  • Content count

    877
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Posts posted by Daymon


  1. Każdy sieje to,na co jest zbyt w danym regionie i by mógł odwieść to sam na oddalone o10km elewatory i by nie dorabiać pośredników.Od pszyszłego roku to się zmieni,bo limity znoszą a cukrownia woli 100 rolników co mają po 2ha buraka ale blisko niż 1 z 50ha ale oddalonego o 100km. Już w tym roku 70% kontraktów podpisali w okręgu 40km bo odchodzą im olbrzymie koszty transportu. W mojej okolicy dominująca uprawa to i tak truskawka,grochu nie znajdziesz bo co z nim robić,trody już nie ma krów też coraz mniej bo mleko po 60gr a obory na chłodnie poprzerabiane.Rolnik też już nauczył się liczyć.


  2. Szczerze to przy takim nawożeniu to troche nie realne te 4tony. Więcej to ja pod pszenicę daje. A przy takiej ochronie fungicytowej to rogactwo by Cię zjadło razem z rzepakiem,no chyba że u Ciebie mają mniejszy apetyt.

    U mnie przy takiej uprawie,wyciągają MAX 2,5t a ziemnia 3a. I materiał kwalifikowany.


  3. Takie oszczędności,zawsze muszą odbić się na późniejszym plonie.

    Mam słaby rzepak to co mam dać 100kg azotu mniej fosforu,potasu? Nie pryskać nai opadanie,lub wodą z mydłem,a może nie wymienić filtrów i oleju w ciągnikach,nie płacić podatku? O jakim my cięciu kosztów piszemy.Ile zyskam..? A ile strace..?

    Chyba nikt nie wydaje kasy na próżno i liczy każdą złowówkę.

    W ubiegłym roku rzepak kwitł tak nierówno i długo że na pryszczarka pryskałem 2 razy i patrząc później na rzepaki sąsiadów bardzo dużo na tym zyskałem.


  4. Czy to bezpieczna dawka?(ja dałem 12kg siarczanu magnezu+2l bormaxu) Zamierzam prysnąć po niedzieli znów dolistnie ale myślałem o roztworze mocznik 6%( +to co poprzednio) tak żeby pąków nie uszkodzić,co myślicie?


  5. Do 200 trzeba dołożyć jeszcze 40zł ;)

    Ale to chyba i tak najlepsze rozwiązanie,bo mieszanki metazanexu i comandu nigdy nie zastosuje(dziękuje za takie oszczędności)

    Chabra już dawno nie widziałem,szczerze to ostatnio w koniczynie go miałem,ale to było z 10 lat temu.

    U mnie największy problem to maki i przytulia >:(


  6. Na jednoliścienne pójdzie leopard, jednak powschodowo.

     

     

    Na 2 liścienne Butisan już kupiony. Tylko pytanie, rzepak siany w poniedziałek i czy pryskać? czy czekać na deszcz? Bo wiadomo że najlepiej pryskać na wilgotną glebę.

    Co myślicie?


  7. Patrząc na stan tych przemarzniętych ozimin,to jednak myślę że najlepszym rozwiązaniem było przesianie tego.

    Pszenice i rzepaki bardzo słaby przyrost i nie równe stadia rozwoju (oj będą problemy z ochroną tych plantacji) walka z robactwem w rzepaku to będzie istne piekło.


  8.  

    Kiedyś po wymrożeniach większość nie zastanawiała sie tylko sadziła ziemniaki,nieraz nawet kilka ha,ale ceny ziemniaka w ostatnich latach wszystkim wybiła głupoty z głowy,tym bardziej że bydła coraz mniej i nie ma co z tym zrobić.

     


  9. Któregoś roku miałem słaby bardzo mały rzepak i odpuściłem sobie skracanie.Poszły 3 zabiegi fungicydowe(zawsze stosuje 2) efekt; rzepak ponad 2 metry i cienka łodyga,plon też dużo gorszy.Co rano wstawałem z myślą czy już leży. Od tamtej pory skracam nawet najgorszy,n1a wiosne pierwszy zabieg zawsze Toprex