-
Content count
877 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
14
Posts posted by Daymon
-
-
Jak ziemniaki są już po wierzchem posypie troche saletrzaku obredlam i pryskam Afalonem,spokój mam do samych wykopek.
-
in Zboża
Każdy sieje to,na co jest zbyt w danym regionie i by mógł odwieść to sam na oddalone o10km elewatory i by nie dorabiać pośredników.Od pszyszłego roku to się zmieni,bo limity znoszą a cukrownia woli 100 rolników co mają po 2ha buraka ale blisko niż 1 z 50ha ale oddalonego o 100km. Już w tym roku 70% kontraktów podpisali w okręgu 40km bo odchodzą im olbrzymie koszty transportu. W mojej okolicy dominująca uprawa to i tak truskawka,grochu nie znajdziesz bo co z nim robić,trody już nie ma krów też coraz mniej bo mleko po 60gr a obory na chłodnie poprzerabiane.Rolnik też już nauczył się liczyć.
-
in Zboża
Nie no bez przesady, przy takim płodozmianie po kilku latach rzepaku nie trzeba by siać:-D Buraki też mamy,bo cukrownia o 20km oddalona i chętnie kontraktują,qq czasem koniczyna.
-
in Zboża
Szczerze to przy takim nawożeniu to troche nie realne te 4tony. Więcej to ja pod pszenicę daje. A przy takiej ochronie fungicytowej to rogactwo by Cię zjadło razem z rzepakiem,no chyba że u Ciebie mają mniejszy apetyt.
U mnie przy takiej uprawie,wyciągają MAX 2,5t a ziemnia 3a. I materiał kwalifikowany.
-
in Zboża
Tak jak pisze jarki.W tamtym roku 4 a w 2013r 8 razy wyjeżdżałem w rzepak z opryskiwaczem :o
Momentami już brakło pomysłów ???
-
in Zboża
Jak to nic? A potas,fosfor,bor,siarka,caryx? Jaki plon zakładałeś nie dajac nic?
Ja z pchełką na jesieni 2 razy walczyłem.
-
in Zboża
U mnie też jak narazie dostał wszystko jak co roku i koszty ponad 3tyś z tym że ja do cięcia rzepaku najmuje. Może to jeszcze nie 4tyś ale napewno bliżej mi do nich niż do 2
-
in Zboża
Takie oszczędności,zawsze muszą odbić się na późniejszym plonie.
Mam słaby rzepak to co mam dać 100kg azotu mniej fosforu,potasu? Nie pryskać nai opadanie,lub wodą z mydłem,a może nie wymienić filtrów i oleju w ciągnikach,nie płacić podatku? O jakim my cięciu kosztów piszemy.Ile zyskam..? A ile strace..?
Chyba nikt nie wydaje kasy na próżno i liczy każdą złowówkę.
W ubiegłym roku rzepak kwitł tak nierówno i długo że na pryszczarka pryskałem 2 razy i patrząc później na rzepaki sąsiadów bardzo dużo na tym zyskałem.
-
in Zboża
A nasiona,paliwo,kombajn,podatek,ubezpieczenie,amortyzacja sprzętu,koszty magazynowania i.t.d...
Może się okazać że to jednak kolega"lokizom" ma racje.
-
Teraz to Nurella póki nie zakwitnie i na opadanie na pewno Proteus. W tamtym roku słodyszka ciężko było spotkać,miejmy nadzieję że pod tym względem ten rok będzie taki sam.
-
Czy to bezpieczna dawka?(ja dałem 12kg siarczanu magnezu+2l bormaxu) Zamierzam prysnąć po niedzieli znów dolistnie ale myślałem o roztworze mocznik 6%( +to co poprzednio) tak żeby pąków nie uszkodzić,co myślicie?
-
Od Twoich ostatnich zdjęć z przed 10 dni ładnie poszedł,tylko trochę słabo przychamowany. 30kg na raz dawałeś?
-


U mnie wygląda to tak ??? Toprex poszedł 5 dni temu,szału ni ma...
-
"viola arvensis" to chyba bratek.
-
Do 200 trzeba dołożyć jeszcze 40zł ;)
Ale to chyba i tak najlepsze rozwiązanie,bo mieszanki metazanexu i comandu nigdy nie zastosuje(dziękuje za takie oszczędności)
Chabra już dawno nie widziałem,szczerze to ostatnio w koniczynie go miałem,ale to było z 10 lat temu.
U mnie największy problem to maki i przytulia >:(
-
in Zboża
Pałuczanin81 czytając twój post dochodzę do wniosku że mamy tych samych sąsiadów ;D
sensację mieli i w głowy pukali się jak pszenice w lutym siałem,a teraz wygląda lepiej niż ich zimowa :o
-
opryskałem w mniejszej 2,5l /h ale na ciężkiej ziemi. też bałem sie odwlekać to dłużej.
Na razie od poniedziałku 0 deszczu nasienie tylko leży,coś tam na noc nadają.
-
Butisan star 416SC
-
Na jednoliścienne pójdzie leopard, jednak powschodowo.
Na 2 liścienne Butisan już kupiony. Tylko pytanie, rzepak siany w poniedziałek i czy pryskać? czy czekać na deszcz? Bo wiadomo że najlepiej pryskać na wilgotną glebę.
Co myślicie?
-
in Zboża
Patrząc na stan tych przemarzniętych ozimin,to jednak myślę że najlepszym rozwiązaniem było przesianie tego.
Pszenice i rzepaki bardzo słaby przyrost i nie równe stadia rozwoju (oj będą problemy z ochroną tych plantacji) walka z robactwem w rzepaku to będzie istne piekło.
-
Kiedyś po wymrożeniach większość nie zastanawiała sie tylko sadziła ziemniaki,nieraz nawet kilka ha,ale ceny ziemniaka w ostatnich latach wszystkim wybiła głupoty z głowy,tym bardziej że bydła coraz mniej i nie ma co z tym zrobić.
-
Ja w poniedziałek zasadziłem 0,30h.
Nie jestem smakoszem zemniaka,ale mniałeś racje Bryza bardzo smaczna.Dzięki.
W mojej okolicy widać już że ludzie zaczynają sadzić ale tylko małe ilości.
-
Któregoś roku miałem słaby bardzo mały rzepak i odpuściłem sobie skracanie.Poszły 3 zabiegi fungicydowe(zawsze stosuje 2) efekt; rzepak ponad 2 metry i cienka łodyga,plon też dużo gorszy.Co rano wstawałem z myślą czy już leży. Od tamtej pory skracam nawet najgorszy,n1a wiosne pierwszy zabieg zawsze Toprex
-
U mnie też rozeta mała ale nie ma chyba co czekać na większą,rzepak co dzień ma dłuższy pęd główny i chyba pora skrócić ten proceder.
Tak mi się wydaje.
in Zboża
Posted · Edited by jarki · Report post
Cukrownia Glinojeck,była jeszcze Mała wieś ale z niej to już mi tylko akcje Polskiego cukru zostały.