-
Content count
877 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
14
Posts posted by Daymon
-
-
W tym roku rzepak wszędzie wygląda jak zmutowan. Dużo wypuścił pędów bocznych a główny dopiero ruszył dziwne zjawisko,tym bardziej że caryx poszedł doiero 2 dni temu więc to nie to. Ogulnie słabo jakoś to idzie w góre.,jak tak dalej pójdzie to chyba deszczownie trzeba będzie wyciągnąć.
-
Jarki i namówiłeś w przyszłym roku sadze w lurym ;) żartuje oczywiście. Co roku tak sadze na ogrodników pod wierzchem są a nawet jeśli wyjdą to na taki areał trochę włókniny z truskawek się znajdzie. Więc śpie spokojnie.
-
A u mnie w tym roku jakoś bez pośpiechu rzepak tak jakby stanoł przez ten chłód w środe planowana grzybówka skracanie i coś na robale.
-
Panowie czemu taka cisza pewnie uprawki przed pasadzeniem. Moje już w ziemi,w tym roku całe 10 aró.
-
-
Myślisz że tego azotu już nie ma? Bo rośliny go raczej nie pobrały,słabo to rusza po takiej 1 dawce ,a już słychać o rekordowych plonach (propaganda robi zawsze największą robotę z ceną rzepaku). Ja czekam jeszcze z 2 dawką (ale sraczka już jest) najgorsze że deszczu nie zapowiadają.
-
U mnie to jary taki się w zimowym trafia, na jesieni już zaczynał kwitnąć i o dziwo nawet pąki nie zmarzły.W zimowym na razie stożek schowany tylko rozetę rozbudował. W tym tygodniu mam zamiar zakończyć nawożenie.
-
-
Szczeże to nawet przy książkowym zmianowaniu jakoś nie przemawia do mnie te 170 kg oczywiście rocznie.(oczywiście wszystko zależy w jaki plon celujemy) U mnie rzepak dostał 50 kg jesienią i 130kg na pierwszą dawkę. Myślę że to co mniał dostępne w glebie jesienią wykorzystał to w 100% .
-
No tak nakazują nam też ile maksymalnie azotu mamy stosować rocznie na ha,ale 170kgN.w rzepaku? Troche to śmieszne,poza tym u mnie nie ma OSN. 1 marca wszyscy napiszą że już posiana 1 dawka,no chyba że ma się sąsiada Janusza.
-
U mnie rano -8 pierwsza dawka N wysiana na raps i niech się dzieje wola nieba.
-
Panowie warunki są idealne tylko czy aby nie za wcześnie na azot? Nadają jeszcze mróz,a to ocieplenie podobno chwilowe.
-
U mnie również przebudzenie ze snu zimowego. Wczoraj poszła siarka i magnez,narazie nic pozatym. Nie pamiętam kiedy ostatnio był takie warunki do siania,nawet felgi czyste :)
-
U mnie któregoś roku był taki korzeń jak na drugim zdjęciu Szymona. Było to 15arów po ziemniakach a stosowałem tam afalon w podwójnej dawce więc może jakiś herbicyd
-
A u mnie 0.
-
-
U mnie też była plaga granatarza,zaintreesowało mnie czemu ptactwo tak siada w rzepaku, plantacje opanował w 2 dni, ale Nurella załatwiła sprawe.
A to stan na dzień dzisiejszy na razie dostał 300gr boru i widać że zaczął zasklepiać dziury,już prawie gotowy do zimy

Ten 2 moim zdaniem trochę za pózno dostał caryx,ale niestety trochę nierówny w tym roku 
-
Ja dawałem 1l caryxu i po 8 dniach Stabilan 0.4l +Orius 0.8l Jeśli to go nie zatrzyma to już chyba nic.
-
Dałeś już na niego caryx? Mam wrażenie że rzepak w tym roku to i na środku drogi by urósł bez nawozów i odżywek. Nawet te siane pózno rosną w oczach,przynajmiej w mojej okolicy nie wiadomo czemu bo susza większa niż w czerwcu.
-
U mnie w tym roku coś nowego.Istny wysyp gnatarza,w okolicy aż czarno na polach plantacje tego kto w porę nie za reagował wyglądają jak po gradobiciu. U mnie na razie z odżywek tylko Nurelle i bor.
-
Ja znalazłem czas by zejść na chwilę z opryskiwacza.Dwa dni ciężkiej pracy i pszenica z pszenżytem już posiane,{ ludzie patrzą trochę jak na wariata
bo co niektórzy zaczęli dopiero orać } wilgoci trochę było po piątkowej mżawce ,przynajmniej ciągnik nie zakurzony
Oczywiście wszystko zwałowane żeby zatrzymać jak najwięcej wilgoci
-
Czytam tak sobie i widzę że większoś z nas będzie miała tej jesieni ten sam problem (jak go zatrzymać) u mnie poszedł w sobotę Caryx 1l za 10 dni poprawka tebu + car.. Na razie obserwuje. Najlebsza regulacja to jednak jesienne przymrozki ale o nich narazie sza ;)
-
Leje bez końca pszenica w kłosach ma już kły 1 cm a tam gdzie leży korzenie 3cm. Do dupy z takim interesem. Bez sensu dbanie o to wszystko.
-
Dziś 100 literków od poprzedniej soboty pada co dzień.Pszenice czarne pszenżyto zaczyna rosnąć w kłosach.
in Rzepak
Posted · Report post
U mnie narazie to chyba gdzieś wywiało to całe dziadostwo,po zimie poszła tylko Nurellai i puki co czysto może kolejny rok bez słodyszka ;)