Daymon

Użytkownicy
  • Content count

    877
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Posts posted by Daymon


  1. W tym roku rzepak wszędzie wygląda jak zmutowan. Dużo wypuścił pędów bocznych a główny dopiero ruszył dziwne zjawisko,tym bardziej że caryx poszedł doiero 2 dni temu więc to nie to. Ogulnie słabo jakoś to idzie w góre.,jak tak dalej pójdzie to chyba deszczownie trzeba będzie wyciągnąć.


  2. Jarki i namówiłeś w przyszłym roku sadze w lurym ;) żartuje oczywiście. Co roku tak sadze na ogrodników pod wierzchem są a nawet jeśli wyjdą to na taki areał trochę włókniny z truskawek się znajdzie. Więc śpie spokojnie.


  3. Myślisz że tego azotu już nie ma? Bo rośliny go raczej nie pobrały,słabo to rusza po takiej 1 dawce ,a już słychać o rekordowych plonach (propaganda robi zawsze największą robotę z ceną rzepaku). Ja czekam jeszcze z 2 dawką (ale sraczka już jest) najgorsze że deszczu nie zapowiadają.


  4. U mnie to jary taki się w zimowym trafia, na jesieni już zaczynał kwitnąć i o dziwo nawet pąki nie zmarzły.W zimowym na razie stożek schowany tylko rozetę rozbudował. W tym tygodniu mam zamiar zakończyć nawożenie.


  5. Szczeże to nawet przy książkowym zmianowaniu jakoś nie przemawia do mnie te 170 kg oczywiście rocznie.(oczywiście wszystko zależy w jaki plon celujemy) U mnie rzepak dostał 50 kg jesienią i 130kg na pierwszą dawkę. Myślę że to co mniał dostępne w glebie jesienią wykorzystał to w 100% .


  6. No tak nakazują nam też ile maksymalnie azotu mamy stosować rocznie na ha,ale 170kgN.w rzepaku? Troche to śmieszne,poza tym u mnie nie ma OSN. 1 marca wszyscy napiszą że już posiana 1 dawka,no chyba że ma się sąsiada Janusza.


  7. @Jacus09352

    U mnie też była plaga granatarza,zaintreesowało mnie czemu ptactwo tak siada w rzepaku, plantacje opanował w 2 dni, ale Nurella załatwiła sprawe.

     

    A to stan na dzień dzisiejszy na razie dostał 300gr boru i widać że zaczął zasklepiać  dziury,już prawie gotowy do zimy20180921_182135.jpg20180921_182152.jpgTen 2 moim zdaniem trochę za pózno dostał caryx,ale niestety trochę nierówny w tym roku 20180921_182235.jpg


  8. Dałeś już na niego caryx? Mam wrażenie że rzepak w tym roku to i na środku drogi by urósł bez nawozów i odżywek. Nawet te siane pózno rosną w oczach,przynajmiej w mojej okolicy nie wiadomo czemu bo susza większa niż w czerwcu.


  9. Ja znalazłem czas by zejść na chwilę z opryskiwacza.Dwa dni ciężkiej pracy i pszenica z pszenżytem już posiane,{ ludzie patrzą trochę jak na wariataglupek.gifbo co niektórzy zaczęli dopiero orać } wilgoci trochę było po piątkowej mżawce ,przynajmniej  ciągnik nie zakurzony smilie5.gif Oczywiście wszystko zwałowane żeby zatrzymać jak najwięcej wilgoci 


  10. Czytam tak sobie i widzę że większoś z nas będzie miała tej jesieni ten sam problem (jak go zatrzymać) u mnie poszedł w sobotę Caryx 1l za 10 dni poprawka tebu + car.. Na razie obserwuje. Najlebsza regulacja to jednak jesienne przymrozki ale o nich narazie sza ;)