Daymon

Użytkownicy
  • Content count

    877
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Posts posted by Daymon


  1. Ściółkowałem truskawki po lancecie i nie było różnicy. U nas nawet chodziły opinie że słomą po lancecie nie ściółkować pod cielne jałówki bo strują.


  2. Wybaczcie za pomyłkę, dobrze że nikt mnie nie zlinczował;) Ja jesienny iprysk odpuściłe ze względu na owies głuchy i kostrzewę i już podczas siewu wiedziałem że wiosną pójdzie Atlantis.   (i teraz zostanę zlinczowany że to środek sulfonylomocznikowy) wiem ale jak czyści.


  3. I posłuchałem rady Pałuka dupą dało rade wysiedzieć na ziemi ;) 150 kg ultra i 150 mocznik ale siew 170kg/ha Zobaczymy co z tego wyjdzie,najgorsze że deszczu ani widu ani słychu.


  4.  Coś tam puszcza. No według mnie taki rzepak nie może dać przyzwoitego plonu niektóry dopiero puszcza z ziemi a pąki już widać nawet nie ma w co z zupą wjechać,na chwilę obecną dostał 230kgN. Moim zdaniem to nie zima go wykończyła tylko nadmiar wody. Korzeń palowy ma nawet po 40cm nawet ten mały. Co może być przyczyną?


  5. Ładne te wasze rzepaki jak na ten rok. U mnie ogólnie jest zle ( niestety zero śniegu),o dziwo rzepak który zginął teraz zaczyna puszczać z korzenia,ale to już raczej nie czas i pora.Za to pszenica ma potencjał.Sami oceńcie.20180408_184708.jpg20180408_184601.jpg20180408_184717.jpg20180408_183646.jpg20180408_183702.jpg20180408_184700.jpg20180408_183855.jpgPszenica Hondja koleiny jeszcze widać ;)20180408_185306.jpg20180408_190051.jpg


  6. Ja wyboru dużego nie mniałem jak to mówią "wóz albo przewóz" pózniej nie wiadomo kiedy bym wjechał. Postanowiłem jednak rozbić 1 dawkę na 2 mniejsze. Czy dobrze... Czas pokarze


  7. Tajemniczo się zrobiło jak w archiwum X też posiałem N Mg i S tyle co miałem zamiar. Jakoś nikt nie wrzuca fotek z pola. W mojej okolicy słabo(na polach) to już to wyglądało jesienią,czyżby u Was było podobnie.


  8. Moja ulubiena to skagen oczywiści,może i ciężko ją utrzymać w pionie ole za to plon zawsze naj wyższy. Kiedyś nr1 to Zyta w całej wsi tylko 1 odmiana. A i tak większo$ć zbóż jarych się siało nawet pszenżyto(dziś tylko ozime) a jara nie zapomiana Henika dziś już takich nie ma.


  9. Tygodnia nie mam bo potem to samolotem przyjdzie siać ale jeszcze po czekam chwile. Na razie wczoraj był bardzo wiotki a dziś nabrał jędrności do testu rozpuszczam też parę ziaren saletry.