-
Content count
877 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
14
Posts posted by Daymon
-
-
Co wy potem z tą dynią robicie,weki na zimę?;) A tak poważnie jest u was na to popyt?
-
-
-
-
Almy posadzone odmiana Owacja. Dwa tygodnie pózniej od poprzedniego rokuDzięki za podpowiedz,wyszło 350kg na 0.15ha to tak dla wiadomości jak by ktoś planował podobny areał.
-
Wczoraj 5mm napadało spokojnego deszczu,ale było ostro piprun za piorunem.
-
-
Ha ha a to się uśmiałem. Nie przelicze sobie na te moje 15 arów. Bo wirusa dostały w tamtym roku i znów muszę do sadzenia kupić.
-
Panowie ile sadzeniaka wychodzi na 1ha? Wielkość 3.5-5
-
Ja to chyba talerzówka i łubin na poplon i odpuszce to przesiewanie rzepaku.
-
I posłuchałem rady Pałuka dupą dało rade wysiedzieć na ziemi ;) 150 kg ultra i 150 mocznik ale siew 170kg/ha Zobaczymy co z tego wyjdzie,najgorsze że deszczu ani widu ani słychu.
-
Panowie napisze ktoś o uprawie jęczmienie jarego nawożeniu i ochronie bo wypadłem trochę z obiegu.
-
in Zboża
Coś tam puszcza. No według mnie taki rzepak nie może dać przyzwoitego plonu niektóry dopiero puszcza z ziemi a pąki już widać nawet nie ma w co z zupą wjechać,na chwilę obecną dostał 230kgN. Moim zdaniem to nie zima go wykończyła tylko nadmiar wody. Korzeń palowy ma nawet po 40cm nawet ten mały. Co może być przyczyną?
-
in Zboża
Ładne te wasze rzepaki jak na ten rok. U mnie ogólnie jest zle ( niestety zero śniegu),o dziwo rzepak który zginął teraz zaczyna puszczać z korzenia,ale to już raczej nie czas i pora.Za to pszenica ma potencjał.Sami oceńcie.






Pszenica Hondja koleiny jeszcze widać ;)

-
Oczywiście że nie ma. Też ją siałem i siał bym nadal.
-
Rano -8 i wieje jak by się ktoś powiesił a sniegu nie spadł nawet 1 płatek. Z rzepakami można się już pożegnać
-
1 person likes this -
Ja wyboru dużego nie mniałem jak to mówią "wóz albo przewóz" pózniej nie wiadomo kiedy bym wjechał. Postanowiłem jednak rozbić 1 dawkę na 2 mniejsze. Czy dobrze... Czas pokarze
-
Pietwsza dawka wysiana niestety pogoda nie pozwoliła wczwśniej,a dziś na dołkach kolejny 15cm
-
2 dni po 8 na plusie i rzepak ładnie ruszył,dobre że azot wysiany bo dziś już 15cm błota. W tym roku nawet zielono na polu,człowiek od zwyczaił się już od takiego widoku po zimie.
-
Tajemniczo się zrobiło jak w archiwum X też posiałem N Mg i S tyle co miałem zamiar. Jakoś nikt nie wrzuca fotek z pola. W mojej okolicy słabo(na polach) to już to wyglądało jesienią,czyżby u Was było podobnie.
-
in Zboża
U mnie wczoraj dostał 1 dawkę N,nie mogłem czekać dłużej dziś lekko siąpi. Co ma być to będzie,czas pokaże koszta już poszły.
-
Moja ulubiena to skagen oczywiści,może i ciężko ją utrzymać w pionie ole za to plon zawsze naj wyższy. Kiedyś nr1 to Zyta w całej wsi tylko 1 odmiana. A i tak większo$ć zbóż jarych się siało nawet pszenżyto(dziś tylko ozime) a jara nie zapomiana Henika dziś już takich nie ma.
-
in Zboża
Tygodnia nie mam bo potem to samolotem przyjdzie siać ale jeszcze po czekam chwile. Na razie wczoraj był bardzo wiotki a dziś nabrał jędrności do testu rozpuszczam też parę ziaren saletry.


in Zboża
Posted · Edited by Daymon · Report post
Ściółkowałem truskawki po lancecie i nie było różnicy. U nas nawet chodziły opinie że słomą po lancecie nie ściółkować pod cielne jałówki bo strują.