Daymon

Użytkownicy
  • Content count

    877
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Posts posted by Daymon


  1. Też się śmieje gdy widze jak zabijają sie o klijenta i każdą moto godzinę. Ja wychodzę z założenia ciasny ale własny. Z jęczmieniem też miłe wspomienia chodz nie te z 2012r :-) 


  2. Truskawki mam jeszcze od czasów ojca mniej czy więcej (obecnie1.5ha) także łatwo rozgryźć co się będzie działo na rynku, pożyjemy zobaczymy. U mnie zawsze Dursban na po zbiorze doglebowo i cięte tylko raz bo już będą zawiązywać plon na przyszły rok.


  3. U mnie już po sezonie plantacja ścięta sprasowana a wczoraj dursban i glebogryzarka warunki idealne. Cena zrekompensowała wszystkie bóle,pewnie zapłaci jeszcze w przyszłym roku a potem krach na giełdzie.


  4. No to wspułczuje sąsiada, chodz u mnie nie lepiej z opryskiem czekał na największy wiatr ale już z nawozem,jeśli coś wogóle posieje to 2m od granicy a przy drodze ręką posiewa :-) Chyba tak dla krótko widzów.


  5. Znam ten ból u mnie to samo 2m w moje pole leciało z wiatrem dopiero niedawno rzepak przestał kwitnąć ale ile można debilowi powtarzać. Jak bedę desykował to przelecę mu po pszenicy ;-) Chodz ona pewnie szybciej uschnie niż ja będę desykował.


  6. U mnie w okolicy też mocno pożółkły tylko jakoś nierówno a nawet widziałem wpadające w fiolet,pewnmie czegoś im brakuje. Strąki krótkie ogólnie nie jest dobrze a rekordy to chyba w agrogłupocie w południe.


  7. Wcześniej starałem się podlać chociaż co 2 dzień i woda w małzerze cały czas nagrzana,teraz już daje sobie rade. W tym roku rośnie jak nigdy co dzień większe może to cudowa zasługa lubofoski której rzuciłem trochę pod korzeń.


  8. U nas Hortex kiedyś tylko zęgę kontraktował a jak nie było towaru to brali co popadło do dziś moim zdaniem to najsmaczniejsza odmiana. U nas dominuje hanoi,roxsana i marmolada. Może też wrócił bym do starego poczciwego dukata,sadzonki już wiem gdzie szukać ;-) 


  9. Na Dukat mi wyglądały ale nie pisałem bo myślałem że ta odmiana to już tylko w opowieściach. bardzo dobra odmiana dzisiejsze się do niej nawet nie umywają pod każdym względem,jedyny problem z nimi to na skupach marudzili że sybóły słabo podrywane były,ale jak było za dużo towaru to o wszystko się przypier.. dziś nikt nie narzeka 

    Dziś mogą nas cmoknąć dupa.gif