Pałuczanin81

Użytkownicy
 • Zawartość

  2385
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  28

Wszystko napisane przez Pałuczanin81

 1. Ja z Concordią-chcą żeby ruszyła wegetacja na fest.
 2. Taki mój (patrz temat nawożenie)-jest MOC (z gęstego siewu)
 3. Mój power-u dostaje,aż cała okolica znów podziwia i ja też. Te rośliny,które zostały mają zdrowy korzeń i stożek-kolor intensywnie zielony tylko bez liści i rządek roślin jest co trzeci(75cm) Teraz żałuję,ze mu te 170N na raz nie walnąłem,bo prędko nie da się wjechać.
 4. Nadejszła wiekopomna chwila!Mój brat Jaśko... EEE.Nasz moder jarki zezwolił na utworzenie nowego tematu!
 5. Bez świń?
 6. Nawet świnki muszą ogon rozluźnić-rozprostować.
 7. ASF

  @arszczecinto lobbuj -chyba(na pewno?),że taki z Ciebie związkowiec jak Władziu.. sobie z sarenkami nie radzisz,a mnie podskakujesz trollu!
 8. Co?
 9. ASF

  Zamiast refundacji bioasekuracji-siatka na granicy! Strefa daleko-Nas nie dogonyat.
 10. Włókowałeś wczoraj?TU wszyscy po zasileniu pól po-rzepaku.
 11. Od Wlk.Czwartku wraca zima z całodobowym mrozem- bez śniegu!Oj-będziemy pracowali w majowy łikend!
 12. TU jest jeszcze zmarznięte właśnie 4-5 cm poniżej szyjki. CIERPLIWOŚĆI !!!
 13. @mieto35-liście waniają podczas gnicia-to nie świadczy o wymarznięciu- rzepak się zaje..cie regeneruje(tak jak w 2012,w 2013 podtruty afalonem-dał mi 2,3t/0,5ha (HR Strzelce,odm.Starter) TU Belevue kuzyna wybija bez liści-ciepełko robi swoje-choć noce z mrozem.
 14. Sugerujesz,że grunt nie wchłonie wody z nawozem.
 15. http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wczesny-wysiew-azotu-czy-bylo-warto,77312.html Ku pokrzepieniu serc-jakby nie wszyscy trafili na stronkę.Przynajmniej nie używa się sformułowań "być może"itd.
 16. Też dziś lustracja w padającym śniegu- całe rzędy w zaniżeniu terenu(koleinach od siewu) zdechnięte wzdłuż-co za przyczyna?nadmiar wilgoci.. na górce powinno być zimniej,a jeszcze żyją.
 17. Nawiozłem tego z Kwalifikatem C1 z lokalnej CN- po mięszance był rzepak,po nim jęczmień oz.,gęsty to w nim nie było. Teraz likwidacja poprzeczy rzepaku-zobaczymy,czy wyskoczy? Na drugim polu sąsiad-kapuś wynosił głuchy z pszenicy i wrzucał na moje pole!
 18. Nic innego powyżej nie napisałem-polegam na wiedzy straszych ludzi-prosiłem o opinię Pana Moderatora!DZIĘKI za jej wyrażenie. zastosuję,cudów się nie spodziewam,obok z tego samego terminu dawno rośliny zdechnięte (jeszcze 1.02 mój sąsiad podziwiał) Też czytałem opinie,że liczbę\ rozgałęzień rzepak buduje w październiku?
 19. Nie miałem na myśli zwalczania owsa w owsie.
 20. https://pl.wikipedia.org/wiki/Globalny_Bank_Nasion może tu?
 21. @przem-TU do 20 kwietnia jest czas na przesianie jęczmieniem- mój 88 letni stryj dziś oglądał rzepak na klęczkach, ciężko było Go podnieść(pewnie tak samo będzie z rzepakiem) Stwierdził jednak:-Zasil azotem i poczekaj! Ważniejsza opinia @jarkiego,ale jej nie wyraził.
 22. Uzupełnione do 97N(46N z mocznika i 51N dziś z saletry). Dziś na polu to stolnica. Sieje cała okolica. Hej traktorów,jak zajęcy. Jeden sieje,inny jęczy, czy zmarzło,żyje zatem? Pełne BINy będą latem!
 23. Pszenice zasilone(jedna mega wtopa)160kg/ha saletry,pszenżyto uzupełnione do 86N-100kg/ha saletry i dziś 200kg/ha saletrosanu.
 24. Na głuchy to Puma?Ok DZIĘKI wielgie-@sapek! @przem-namawia mnie na "DOŚWIADCZENIE RZEPACZANE"
 25. @przem-nie Ty jeden takie doświadczenie masz z rzepakiem 2012- dostał 100kg mocznika i dziś 160kg/ha saletry