przem

Użytkownicy
  • Content count

    1,563
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    63

Posts posted by przem


  1. @Pałuczanin1981 coś jest, można powiedzieć ze jedno wielkie Gó...... okaże się na wiosnę co będzie na polach.
    @jarki to że ukryłem rzepak to wątpię. Bo gryzło u wszystkich jednakowo. Jedyną wersja wydarzeń jest że robactwo gryzło wsiewkę i rzepak i coś z tego rzepaku zostanie na wiosnę to co pieprzą firmy nasienne to o kant dupy można rozbić.
    "a wszelkie szkodniki musiały szukać roślin rzepaku w łanie." https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rzepak/rzepak-w-towarzystwie-poplonu,133289.html

    W tamtym roku urosły i nie miałem żadnego problemu z koszeniem. Najlepsze jest to aż się zdziwiłem że po zastosowaniu talerzówki na początku sierpnia i na początku września na ściernisku po rzepaku, rosły "samosiewy koniczyny" ta która przeżyła zimę . Zobaczymy jeszcze jaka zima będzie. Czas wszystko zweryfikuje 

    @miwigos jak chcesz mogę Ci pokazać rzepak siany z okolic 25 września. Nie realne. Ale u mnie tak ludzie jeszcze siali. Bo wcześniej było już wszystko zjedzone 

     


  2. Chlorpyralid na wiosnę w pszenicy zniszczył w poplonie około 90% łubinu nawet nie wszedł, wyka coś urosła ale się męczyła. Poplon stan na 23 października.
    Siew 1 sierpnia: 3,8 kg Facelii, 9,2 kg słonecznika, 15 kg wyki, 23 kg łubinu. 

    large.DSC_0081_1.JPG.30e0780f4d1f8b52293fbbe0ae176276.JPGlarge.DSC_0080_1.JPG.9b1745a183adb8cdbc974f4c5cc3c67a.JPGlarge.DSC_0066_1.JPG.bd968fa2204b9eb62b93e4a7c5304b14.JPGlarge.DSC_0065_1.JPG.bf0dd1be31e012a0eb60c8130732e233.JPGlarge.DSC_0064_1.JPG.201270dd40794fc8db93fa876aa51975.JPG


  3. Tutaj właśnie widać jak nakładały się lance 
    large.DSC_0025.JPG.470ffbba7cf91cfa0ae2cf717f2fafdd.JPG

    Zobaczymy również ile jest siebie warta wsiewka w rzepak przy tej anomalii robactwa. Posiała ją drugo raz na 50% areału rzepaku
    Na dwóch polach kilka przejazdów oraz jedno całe pole.

    large.DSC_0113.JPG.aac661fb67c7d4e52a2a6e991cda1106.JPGlarge.DSC_0112_1.JPG.6620419cd69176fff72b72d9b59b3228.JPGlarge.DSC_0111.JPG.db58bd9bd29db89ba012891cef074e5e.JPGlarge.DSC_0110_1.JPG.740fa00f68de692e4f2266bb3760095b.JPGlarge.DSC_0108_1.JPG.73bbbd915ce2f2b4e32898b33d1c2241.JPGlarge.DSC_0107_1.JPG.f323691d2077289de35f11d4f7f10947.JPGlarge.DSC_0104_1.JPG.5013c1479b4be99583eb8cb57c68affa.JPGlarge.DSC_0103_1.JPG.a19e2b2a72d431827e90a60493bee173.JPGlarge.DSC_0102_1.JPG.eb19fca638cc9a3964c20dce903c7534.JPGlarge.DSC_0101_1.JPG.72f9b56d6c5513b3282f8711ea3f6d1c.JPGlarge.DSC_0098_2.JPG.7567713d98e61dd93b18e49fb44fdd59.JPG
    large.DSC_0026.JPG.dad449fe7650c4a11f7551f6df86ebf8.JPGlarge.DSC_0024.JPG.6176884d6d28699596ca7a57dd7d1b7b.JPGlarge.DSC_0023.JPG.a2fc413cc3462b37edb0ad885655f07f.JPGlarge.DSC_0022.JPG.12307ffc1acc5ad6e9c9a3c1203cd153.JPGlarge.DSC_0021.JPG.587272da0ee05618036ce7c863071cfc.JPGlarge.DSC_0020.JPG.c5233a004b97475aacfcce9180f755b8.JPG


  4. Wyobraźcie sobie że w ciągu 14 dni masz 4 zabiegi. Już nawet nie pisze czym. Każdy zabieg odbiega od etykiety 2 lub 2,5 razy i nic nie działa. Normalny rzepak jest tam gdzie łączą się lance opryskiwacza na poprzeczce i stężenie oprysku jest razy x8. Więc o czym my tutaj mówimy. Pchełka dała czadu. 


  5. 3 rok z rzędu problem z pchełką na jesieni.  W tym to już przebiła wszystko co miała przebić. Na wiosnę problem z chowaczami a później zerowe lub śladowe problemy ze słodyszkiem. W roku 2018 i 2019 był ogromny problem z mszycami na jesieni.


  6. 6 września.  U mnie od 25 sierpnia do 3 września nie dało się wjechać w pole. 
    Rzepaki zasiane od 22 do 25 sierpnia zostały przesiane a te które zostały mają tylko jeden liść więcej. Te 10 % procent dobrych rzepaków jest z siewów zaraz po 15 sierpnia.
    Nawet tymi "najlepszymi". W ciągu kolejnych 2-3 dni jest kolejny taki sam bardzo bardzo duży nalot 


  7. Około 1/3 posiało rzepak do soboty. od tamtej pory spadło na raty 5+23+10+1. tam gdzie posiane ziemia zaczyna się szklić w słońcu zobaczymy co z tego będzie. Powtórka z rozrywki jak we wcześniejsze lata.  Dzisiaj większość orało. A ci co zaorani przed deszczami jak ja to nie da rady wjechać. Tam gdzie będzie szedł rzepak po gruberze to również lekko za mokro 


  8. Avenue nie miałem. Kolega miał i okoliczny pgr. Widziałem jak się zachowuje przez cały okres wegetacji. A jeśli chodzi o plony to one są autentycznie prawdziwe, wszystko przejeżdżało przez wagę. 
    Ja już po żniwach zostały tylko usługi na wiosce. Pszenica w tej chwili jest dosuszana na pryzmie przez mobilne kominy wentylacyjne. Bo niestety albo stety kosiłem na żywca. Bardzo mało mam o wilgotności poniżej 14%. Większość +/- 15% ale za to mam już spokój. Jeśli chodzi o przechowanie to o to się nie boję bo już tak raz miałem i nic się stało. Jedyną dodatkowo praca w takim przypadku będę miał we wrześniu jak już zbije wilgotność o 1-1,5% (więcej nie jestem w stanie w swoich warunkach) i temperaturę. przesypać około 1/3 towaru


  9. Ten kto jest zamknięty w swojej "bańce" może popaść w paranoje. Więc uważajcie :) 

    A po taki uj że przy nawożeniu 140 kg N, białku około 11 i plonie 11,35 t/hektara. Sprzedać ją po 950 netto.
    Dla mnie termin siewu jęczmienia zimowego kończy się 30 września.

     


  10. @Pałuczanin1981Ścierniska po rzepakach już wszystkie z talerzowane. W tym roku nie podawałem wsiewki do dopłat dopiero w przyszłym.

    Zastanówcie się nad bardzo szybko dojrzewająca pszenicą LG AVENUE, w tym roku dla niektórych to uratowało plony i  pozwoliło skończyć żniwa.
    Pszenice sieje się ją jak jęczmień ozimy i dojrzewa jak jęczmień ozimy ze wszystkimi parametrami itd. itd. Już mam kupione nasiona. Teraz po tych deszczach to pszenice zrobiły się czarne a druga kwestia 70% procent pól zwałowanych. Musiało tak mocno wiać że przyklepało czyli mamy gotowy przepis na porastanie ziarna. Do środy pada zanim do przeschnie to kolejne 3 dni a w niedziele znowu deszcz, będzie jeden dzień koszenia.