barkas

Użytkownicy
  • Content count

    1,359
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    55

Posts posted by barkas


  1. Bedzie lepiej niz w tamtym roku, na 5 klasie pszenzyto i zyto juz od kilku dni do koszenia... tyko kombajny jeszcze nie naszykowane

    Najwczesniej pszenzyto kosilem kolo 10 lipca, a teraz to juz jazda po bandzie


  2. Nadawlai na sobote 30l, teraz prognozuja 3.... i do tego 33-35 stopni

    2 godziny temu, miwigos napisał:

    Piękny poranek 9 mm, szansa na poprawke po południu

    jak ja wam zazdroszcze, juz woe, zeby u mnie caly marzec/ kwiecien bylo sucho,  maj srednio, ale niech w czwercu i lipcu pada


  3. A metkonazol jaka dawka?

    hm to gdzie taka promocja na prochloraz jak wycofuja? Zazwyczja jak wycofuja to cena idzie w gore, a pozniej spredaja spod lady 3-4 razy drozej.

    Zastanawiam sie czy w ogole dawac to fungi, znowu nadaja wysokie temperatury i bez deszczu, i moz ebyc powtorka z ubieglego roku, ze na poczatku czerwca zapowiadalo sie na 10 ton, skonczylo sie ledwo na 5...


  4. Ja na jednym kawalku po czosnku zastanawiam sie czy jeszcze nie dac cos na fuzarioze?

    Dotychczas jeden wjazd fungi 1 priaxor i 0,7 tebu - 3 czerwca - pszenica dopiero zaczynala sie klosic, cos doradzicie? Wiekszosc lisci zielona

    na stanie mam prochloroaz i tebu z lepszych na fuzarioze


  5. Jutro na wieczor nadaja 5 mm, pewnie skonczy sie ,na 0,5 albo 0

    Zrobila sie powtorka z poprzedniego roku, tylko jeszcze szybciej, pszenzyto na 5 klasie zostalo okolo 100 klosow na m2... wiekszosc flagowych juz nawet nie ma,

    O dziwo jeczmienie jare jeszcze zielone, ale one dopiero sie klosza, wiec jeszcze takiego zaptrzebowania na wode nie bylo.

    1-2 kwietnia spadlo 50 cm sniegu, a od tamtego czasu moze lacznie ze 30 -35l/m2

    Uzywa ktos z was deszczowni?


  6. Na mojej okolicy coraz  wiecej osob reklamuje p8834, u wiekoszosci podobne przypadki jak u mnie, podobno dystrybutor dostal trefna partie nasion. 

    Do mnie w tyg ma przyjechac przedstawiciel, nie zdziwil sie jak opisalem jak to wyglada, sporo osob juz do niego dzownilo.

    A odnosnie zboz, ustawowo moze byc ok 1 kg obcych nasion w 100 kg materialu siewnego,

    ale niech bedzie nawet czystosc 99,9 to masz 100 gr obcych nasion, to mozesz miec nawet 2-2,5 tys nasion pszenicy liczac sretnio mtz - 40-50 gr.

    A w przypadku zboz, nawet jak malo posiejesz to mozesz je dokrzewic, albo przesiac pozniej czyms innym, a co mozna zrobic w przypadku qq, gdy jest rzadka, nireowna i bez wigoru?


  7. Ja nie rozumiem tej uprawy Wszystko podobnie uprawiane gruber+talerzowka, ewentualnie sama talerzowka i siew

    Takie samo nawozenie, takie same opryski Czy 120 gr mezotrion + 60 niko = jakies 1,6-1,7l elumisa, moze spowolnic kukurydze?

    Czy moze jednak za duze naowazenie? albo jednak robaki?large.20220616_171834.jpg.dbe04be82385015502973eb708027468.jpg

    Inne pola wygladaja tak, ale dalej zroznicowanie straszne od 6 do 9-12 lisci, Wiekszosc kukurydzy ma 8-9 lisci, nie za malo jak na ponad 1,5 miesiaca od siewu?

     

    I pytanie czy da sie z zielksiem jakos poradzic w tej fazie?

    large.20220616_171349.jpg.25c90ed9284d13db88266bcb959f5dba.jpg

     

    I kolejne pytanie czy slaby wzrost qq moze byc spowodowany zbyt wietrznym miejscem? Akurat qq z wczensiejszego postu jest na totalnym wygwizdowiu, caly czasm tam pizdzi.

     


  8. znalazlem moze 2-3 nadgryzione na kilkadziesiat sztuk. 

    w dzien swiewu spadlo z 1-2 litry, a od tego czasu moze ze 20 lacznie

    tutaj nawet 200 l by nie zrobilo skorupy

     

    ziemia lekka

    Njapierw myslalem ze to wina zbyt duzego nawozenia, ale kukurydza mas duzo lepiej rosnie przy takim samym nawożeniu

    Coraz wiecej osob zglasza problemy z p8834


  9. large.20220616_094128.jpg.7e6ea44bb6c066d0c52c2331a6b51e61.jpglarge.20220616_094125.jpg.9ceb00cd5fda4e0879ca2bdfe78b13c3.jpglarge.20220616_094120.jpg.80340423fd889adccb5eca05375225e4.jpg Co sie dzieje? siew 26.04.2022

    ph ponad 6, klasa 5

    nawozenie 100 kg poli 6, 80 kg mocznika, 80 sol potasowa, w podsiewacz 100 kg polidap + 15-20 ton indyczaka

    odchwaszczanie 3 tyg temu mezotrion 120 gr+ nikosulfuron 60 gr

    odmiana p8834, 

    Dzisiaj czesc lisci fioletowych.......


  10. To ladnie u Was pada dzisiaj kolejny raz od dwoch tygodni, mialo byc 15-20 mm, skonczylo sie na 1,5-2...

    Wszystko bokami chodzi

    Jeczmien jary na gorce upalony, na dolku lezy  a dopiero klos wychodzieh, zero nawozu w granuli, jedynie pieczarki i kurzak

    siany 100 kg ha okolo 12 kwietnia


  11. Podpowiedzcie co bedzie najlpeszym budzetowym rozwiazaniem na ochrone fungi w jeczmieniu jarym? Klasa 4-6 ale jak wczesniej wspominalem jare ladnie wygladaja i ciemnozielon kolor

    Pod korzen poszlo 120 poli 6 + 15 ton indyczaka, Jak dotychczas jedynie ochrona herbicydowa. 

    Czy litr 0,8 tebu wystarczy? czy cos innego polecacie?


  12. Pszenzyto popryskane w poniedzialek mgs+fungi, dzisiaj widze pylniki na wierzchu, to jest poczatek fazy kwitnienia czy juz przekwitniete?

    Dzisiaj pojechalem na pszenice po czosnku, poszlo 1 l priaxor + 06 tebu + 0,3 tytanit+ mgs, Klosy juz do polowy wyszly.

    2-3 dni ciepla a wegetacja ruszyla z kopyta


  13. 2 godziny temu, miwigos napisał:

    odważnie

    Poza kawalkami co upalilo, to zboza teraz zaczely wygladac przywoicie.

    Na pszenice po czosnku, na mocnej 3b, mozna dawac jeszcze troche moddusa?. Nie widac jeszcze klosa. Wczesniej nic nie bylo skracane.


  14. Na t1 w ogole nie pryskalem w tym roku. Wszystkie zboza mam po innych przedplonach niz zboza (lubin, ugor, ziemniaki, czosnek)

     

    @lokizom planuje jakies 06-07 priaora i  ze 125-140 g tebu,

    Na pszenice troche mocniejsze dawki