barkas
Użytkownicy-
Content count
1,359 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
55
Posts posted by barkas
-
-
Bedzie lepiej niz w tamtym roku, na 5 klasie pszenzyto i zyto juz od kilku dni do koszenia... tyko kombajny jeszcze nie naszykowane
Najwczesniej pszenzyto kosilem kolo 10 lipca, a teraz to juz jazda po bandzie
-
Nadawlai na sobote 30l, teraz prognozuja 3.... i do tego 33-35 stopni
2 godziny temu, miwigos napisał:Piękny poranek 9 mm, szansa na poprawke po południu
jak ja wam zazdroszcze, juz woe, zeby u mnie caly marzec/ kwiecien bylo sucho, maj srednio, ale niech w czwercu i lipcu pada
-
Dzisiaj przyjemny wiaterek to nawet na sloncu dobrze sie robi, porabane 7 mp sosny
-
wlicza sie, tylko musisz zasiac poplon do 15 wrzesnia, a pierwszy zabieg 1 marca
-
poczytaj pakiety RŚ
-
@lokizom a na jakiej klasie uprawiasz groch? jakie podglebie?
Nadawali na piatek/sobote spore opady deszczu, teraz juz wycofane
-
10 godzin temu, jarki napisał:Dwóch tygodni upałów to nie wytrzyma żadne zboże
kukurydza juz zaczyna siadac, a dopiero poczatek upalow
-
A metkonazol jaka dawka?
hm to gdzie taka promocja na prochloraz jak wycofuja? Zazwyczja jak wycofuja to cena idzie w gore, a pozniej spredaja spod lady 3-4 razy drozej.
Zastanawiam sie czy w ogole dawac to fungi, znowu nadaja wysokie temperatury i bez deszczu, i moz ebyc powtorka z ubieglego roku, ze na poczatku czerwca zapowiadalo sie na 10 ton, skonczylo sie ledwo na 5...
-
Ja na jednym kawalku po czosnku zastanawiam sie czy jeszcze nie dac cos na fuzarioze?
Dotychczas jeden wjazd fungi 1 priaxor i 0,7 tebu - 3 czerwca - pszenica dopiero zaczynala sie klosic, cos doradzicie? Wiekszosc lisci zielona
na stanie mam prochloroaz i tebu z lepszych na fuzarioze
-
-
spadlo jakies 7/8 litrow, po 2 godz praktycznie znaku nie ma. W ziemniakach redlina na 3 cm przemoczona
@barts kilka lat temu dawales jakis fungi na pszenice na poczatku lipca, jak na tym wyszedles?
-
Jutro na wieczor nadaja 5 mm, pewnie skonczy sie ,na 0,5 albo 0
Zrobila sie powtorka z poprzedniego roku, tylko jeszcze szybciej, pszenzyto na 5 klasie zostalo okolo 100 klosow na m2... wiekszosc flagowych juz nawet nie ma,
O dziwo jeczmienie jare jeszcze zielone, ale one dopiero sie klosza, wiec jeszcze takiego zaptrzebowania na wode nie bylo.
1-2 kwietnia spadlo 50 cm sniegu, a od tamtego czasu moze lacznie ze 30 -35l/m2
Uzywa ktos z was deszczowni?
-
Nie wiem czy to mozliwe, ale kukurydza ktora ma jakies 50-80 cm, na slabszych kawalkach liscie zwija w rurki....
-
Na mojej okolicy coraz wiecej osob reklamuje p8834, u wiekoszosci podobne przypadki jak u mnie, podobno dystrybutor dostal trefna partie nasion.
Do mnie w tyg ma przyjechac przedstawiciel, nie zdziwil sie jak opisalem jak to wyglada, sporo osob juz do niego dzownilo.
A odnosnie zboz, ustawowo moze byc ok 1 kg obcych nasion w 100 kg materialu siewnego,
ale niech bedzie nawet czystosc 99,9 to masz 100 gr obcych nasion, to mozesz miec nawet 2-2,5 tys nasion pszenicy liczac sretnio mtz - 40-50 gr.
A w przypadku zboz, nawet jak malo posiejesz to mozesz je dokrzewic, albo przesiac pozniej czyms innym, a co mozna zrobic w przypadku qq, gdy jest rzadka, nireowna i bez wigoru?
-
1 godzinę temu, men2face napisał:Masz jeszcze worki od nasion? Dzwoń do przedstawiciela Pioneer a
mam tylko nr partii z faktury zakupu, to wystarczy?
-
Ja nie rozumiem tej uprawy Wszystko podobnie uprawiane gruber+talerzowka, ewentualnie sama talerzowka i siew
Takie samo nawozenie, takie same opryski Czy 120 gr mezotrion + 60 niko = jakies 1,6-1,7l elumisa, moze spowolnic kukurydze?
Czy moze jednak za duze naowazenie? albo jednak robaki?

Inne pola wygladaja tak, ale dalej zroznicowanie straszne od 6 do 9-12 lisci, Wiekszosc kukurydzy ma 8-9 lisci, nie za malo jak na ponad 1,5 miesiaca od siewu?
I pytanie czy da sie z zielksiem jakos poradzic w tej fazie?

I kolejne pytanie czy slaby wzrost qq moze byc spowodowany zbyt wietrznym miejscem? Akurat qq z wczensiejszego postu jest na totalnym wygwizdowiu, caly czasm tam pizdzi.
-
znalazlem moze 2-3 nadgryzione na kilkadziesiat sztuk.
w dzien swiewu spadlo z 1-2 litry, a od tego czasu moze ze 20 lacznie
tutaj nawet 200 l by nie zrobilo skorupy
ziemia lekka
Njapierw myslalem ze to wina zbyt duzego nawozenia, ale kukurydza mas duzo lepiej rosnie przy takim samym nawożeniu
Coraz wiecej osob zglasza problemy z p8834
-


Co sie dzieje? siew 26.04.2022
ph ponad 6, klasa 5
nawozenie 100 kg poli 6, 80 kg mocznika, 80 sol potasowa, w podsiewacz 100 kg polidap + 15-20 ton indyczaka
odchwaszczanie 3 tyg temu mezotrion 120 gr+ nikosulfuron 60 gr
odmiana p8834,
Dzisiaj czesc lisci fioletowych.......
-
To ladnie u Was pada dzisiaj kolejny raz od dwoch tygodni, mialo byc 15-20 mm, skonczylo sie na 1,5-2...
Wszystko bokami chodzi
Jeczmien jary na gorce upalony, na dolku lezy a dopiero klos wychodzieh, zero nawozu w granuli, jedynie pieczarki i kurzak
siany 100 kg ha okolo 12 kwietnia
-
-
Podpowiedzcie co bedzie najlpeszym budzetowym rozwiazaniem na ochrone fungi w jeczmieniu jarym? Klasa 4-6 ale jak wczesniej wspominalem jare ladnie wygladaja i ciemnozielon kolor
Pod korzen poszlo 120 poli 6 + 15 ton indyczaka, Jak dotychczas jedynie ochrona herbicydowa.
Czy litr 0,8 tebu wystarczy? czy cos innego polecacie?
-
Pszenzyto popryskane w poniedzialek mgs+fungi, dzisiaj widze pylniki na wierzchu, to jest poczatek fazy kwitnienia czy juz przekwitniete?
Dzisiaj pojechalem na pszenice po czosnku, poszlo 1 l priaxor + 06 tebu + 0,3 tytanit+ mgs, Klosy juz do polowy wyszly.
2-3 dni ciepla a wegetacja ruszyla z kopyta
-
-
in Tematy ogólne
Posted · Report post
Dzisiaj cos wjezdzali, ok 2 tony nalecialo...