barkas

Użytkownicy
  • Content count

    1,359
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    55

Posts posted by barkas


  1. Jednak nawozy naturalne robia swoje. U mnie obornika ani gnojowicy nie bylo na tym polu pewenie z 30 lat, dzierzawie od 5.

    U mnie spore straty przez bardzo sucha wiosne, pozniej ruszl troche ale slodyszek go dopadl, ktory nie byl zwalczony


  2. Poszly dwa kawalki jeczmienia, 

    jeden 86 ar 4-5 klasa, kolo 4 ton

    drugi 3b skoszone 0,40 z 1,10 ha, ponad 5 ton

    Dolalo .Kolejny wjazd najwczesniej w nastepny weekend....


  3. Boo za zimno w tym roku.

    sialem ogorki na dwie partie w tym roku

    Jedna przed zimnymi ogrodnikami - wzeszlo 10-15%

    Druga  23 maja  -wezeszlo 70-80%

    Z ogorkami mam problem, bo zadnych herbicydow poz acomandem nie mozna stosowac... a mimi zastosownaia zielono....

     

    Co do dyni to lepiej zrobic rosade? czy odrazu w ziemie?

    tylko czym to opryskac?

     


  4. 2 godziny temu, barts napisał:

    Efekt jest dobry ale na pszenicach po kolano tego nie zaobserwujecie 

    dwa lata temu pszenzyto kłosiło się jak było za kolano, sucho więc odpuściłem, spadło trochę wody i w dołkach dokłosie było dłuższe niż reszta rośliny, efekt po pachy i oczywiście leżało mimo suszy

    Ja jadę medaxem  0,35 jak pogoda będzię, raz że zboże dużo sztywniejsze  dwa dokłosie krótsze, tyle że kłos trochę ponad  liść flagowy

    A do kiedyjedziesz tym medaxem? pszenzyto juz wychodza klosy. W pszenicy za kilka dni dopiero.


  5. Dnia 15.04.2020 o 00:44, jarki napisał:

    Pewnie że nie warto przecież on tam siedzi i marznie 

    Jak się ociepli to rzepak nagle rozkwitnie i po temacie 

    Jednak widze, ze trzeba pryskac na slodyszka nawet jak rzepak kwitnie. Od poltora tygodnia cale pole zolte, a ten dziad wybiera sobie nierozwniete paki kwiatowe.

    Wiekszosc srodkow zielonego paka pozgryzane...


  6. U mnie chyba na plus wyszlo ze ostatnia dawke azotu w postaci saletry (200 saletry) dalem ok 10 marca, po czym spadlo jakies 5-7 litrow zaraz.

    Wczesniej kolo 20 lutego 270 kg saletry

    Od tego czasu nic nie wjezdzalem.

    Po sasiedzku co pozniej wjezdzali z azotem tylko poprzypalali...


  7. Czym zamierzacie pryskac na jeczmien ozimy od grzyba? Narazie czysto, mimo braku T1.

    Co myslicie o piraxor 0,8 l + 0,3 inputu? (zostaly mi resztki z tamtego roku:>

    Jeczmien zaczyna sie pomalu kloscic, dostal kolo 150 kg azotu, po rzepaku.

    Da sie to jeszcze jakis usztywnic?

    odmiana Jakubus.