barkas
Użytkownicy-
Content count
1,359 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
55
Posts posted by barkas
-
-
Jednak nawozy naturalne robia swoje. U mnie obornika ani gnojowicy nie bylo na tym polu pewenie z 30 lat, dzierzawie od 5.
U mnie spore straty przez bardzo sucha wiosne, pozniej ruszl troche ale slodyszek go dopadl, ktory nie byl zwalczony
-
Tegoroczny rzepak sprzedany.
Uprawiany ok 40ar 4b, 1,1 ha 5klasy i 6,5 ha -6 klasy - lacznie okolo 8 ha
Srednia wyszla jakies 1,80 t/ha, bez zabiegow SOR na wiosne +25% z przymrozkow.
Wiec chyba nie jest zle:)
-
-
MIal ktos groch astronaute? jak sie sprawuje? w okolicy mam oferte po 200 brutto w C1
-
Dzisiaj skonczylem siac pszenzyto, wyszlo pozniej 100 kg/ha borowik i meloman
jakies 260-280 nasion/m2
-
-
-
-
-
-
4 godziny temu, miwigos napisał:A co za problem z nudów byś to zrobił
To Ty az tak sie nudzisz na swoim gospodarstwie?:)
Ja mam jeszcze etat plus dwojke malych dzieci:)
-
10 godzin temu, miwigos napisał:siejesz hektary że chcesz pryskać
A nawet 10 ar to ebdzieszz motyka latal?
-
Boo za zimno w tym roku.
sialem ogorki na dwie partie w tym roku
Jedna przed zimnymi ogrodnikami - wzeszlo 10-15%
Druga 23 maja -wezeszlo 70-80%
Z ogorkami mam problem, bo zadnych herbicydow poz acomandem nie mozna stosowac... a mimi zastosownaia zielono....
Co do dyni to lepiej zrobic rosade? czy odrazu w ziemie?
tylko czym to opryskac?
-
MOzna jeszcze siac dynie? czy juz sie nie oplaca?
-
-
-
@lokizom sprawdzales moze ile "pieterek" ma Twoj jakubus wielorzedowy?
u mnie jakos 6-8 srednio wychodzi, zaczyna poomalu pylic
-
2 godziny temu, barts napisał:Efekt jest dobry ale na pszenicach po kolano tego nie zaobserwujecie
dwa lata temu pszenzyto kłosiło się jak było za kolano, sucho więc odpuściłem, spadło trochę wody i w dołkach dokłosie było dłuższe niż reszta rośliny, efekt po pachy i oczywiście leżało mimo suszy
Ja jadę medaxem 0,35 jak pogoda będzię, raz że zboże dużo sztywniejsze dwa dokłosie krótsze, tyle że kłos trochę ponad liść flagowy
A do kiedyjedziesz tym medaxem? pszenzyto juz wychodza klosy. W pszenicy za kilka dni dopiero.
-
MOzna jeszcze jakos skrocic pszenice? Poszlo okolo 150 kg azotu. Pszenica artist i argrument.
NIe bylo skracane.
Jeszcze nie ma widocznego klosa.
Wilgoci pod dostatkiem
-
Dnia 15.04.2020 o 00:44, jarki napisał:Pewnie że nie warto przecież on tam siedzi i marznie
Jak się ociepli to rzepak nagle rozkwitnie i po temacie
Jednak widze, ze trzeba pryskac na slodyszka nawet jak rzepak kwitnie. Od poltora tygodnia cale pole zolte, a ten dziad wybiera sobie nierozwniete paki kwiatowe.
Wiekszosc srodkow zielonego paka pozgryzane...
-
U mnie chyba na plus wyszlo ze ostatnia dawke azotu w postaci saletry (200 saletry) dalem ok 10 marca, po czym spadlo jakies 5-7 litrow zaraz.
Wczesniej kolo 20 lutego 270 kg saletry
Od tego czasu nic nie wjezdzalem.
Po sasiedzku co pozniej wjezdzali z azotem tylko poprzypalali...
-
Nadmienie ze aktualnie jeczmien ma wody pod dostatkiem, nie odczul wczensiejszych niedoborow
-
Czym zamierzacie pryskac na jeczmien ozimy od grzyba? Narazie czysto, mimo braku T1.
Co myslicie o piraxor 0,8 l + 0,3 inputu? (zostaly mi resztki z tamtego roku:>
Jeczmien zaczyna sie pomalu kloscic, dostal kolo 150 kg azotu, po rzepaku.
Da sie to jeszcze jakis usztywnic?
odmiana Jakubus.
-
10 godzin temu, Pałuczanin81 napisał:@barkas-wal i to szybko.TU wczoraj wysyp traktorów z rozsiewaczami.
Dzieki za motywacje. Spadlo 10 litrow juz:)
in Rośliny paszowe
Posted · Report post
A co myslicie o uprawie soczewicy? uprawial ktos z Was? jakie odmiany? jakie realne plony?