barkas
Użytkownicy-
Content count
1,359 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
55
Posts posted by barkas
-
-
Warto wykonyac zabieg na slodyszka w takia pogode? w nocy przymrozki w dzien 10 stopni....
-
Ja marchew i pietruszke sialem na najmniejszym oczku.. jakies 2mm?
ale kaliber 1.6-1.7 mm, pietrysza 1.2-1.3
-
Na wiosne niczym nie pryskalem. Na platek planuje mospilian+fungi
-
Tylko czym najlepiej teraz opryskac?
Wczoraj byl jeszcze zielony pak, a dzisiaj patrze pojedyncze kwiatki zacyznaja sie pojawiac...
-
W jakich fazach chowacz i slodyszek wyrzadaja najwieksze straty?
Aktualnie sodyszka sporo po 2-3 sztuki w zielonym paku..
-
U mnie rzepaki 20-40 cm i juz maja faze zielonego paka i to bez regulacji..
Chyba w tym roku przy oprysku na platek nawet nie "porysuje" podwozia:)
-
Zglaszaj i niech oceniaja.
Ja w tym roku chyba polece tylko na platek na grzyba.
Bedzie ekonomiczny rok.
-
Dnia 20.03.2020 o 15:23, sapek napisał:... @barkas to z takiego sadzenia 7 marca pod włókninę na kiedy będą młode do jedzenia? na koniec kwietnia da rade już coś ukopać?
Jednak przy takiej pogodzie to nie wiadomo czy na koniec maja beda:>
-
Nie wiem, pierwszy raz tak uprawiam, Irys najwczensiejszy, wiec moze on sie uda na koniec kwietnia:)
-
11 godzin temu, jarki napisał:Widziałem dziś ziemniaki posadzone co prawda taka mini plantacja z 10-15 arów
Ja u siebie posadzilem ziemniaki 7 marca, ale tylko 6 ar pod wloknine 54 gr:)
irys, irga i ricarda
-
-
51 minut temu, miwigos napisał:W tym roku nawet rzepaki normalne 40-50 szt, są bardzo dorodne,nie wiem czy nie dać mu i pszenicy mikro,3 dni cieplejsze póżniej zimno,w pszenicy ostatni moment na miedż,bo koniec krzewienia
W rzepaku poszla wlasnie druga ostatnia dawkam 250 kg saletry.
Co do pszenicy to na wschodzie polski ma juz 1 kolanko...
-
Jaja w tym roku. Pszenica siana 21 wrzesnia juz ma 1 kolanko...
-
Dobra poszlo po 220-250 saletry dzisiaj rano. Nawet na bagienkach bez problemu udalo sie rozsiac.
-
@ikcomas a co myślisz o tym, żeby w tej fazie dać 300 kg saletry? w Piątek po przymrozku wjadę
jęczmień po rzepaku, 3 klasa.
-
Jest jeszcze inny problem...
Na jednym kawalku jeczmien ma juz poczatki 1 kolanka... bbch 30
Jak to jest u Was?
-
Jak w tym roku prowadzic rozkrzewiona plantacje jeczmienia?:) nawozic teraz azotem tak kolo 40 N?
-
minus 15 prognozuja na 07.02.2020.
Bedzie wesolo:)
-
Jeczmien po rzepaku, przedsiewnie dostal ok 250kg 5-20-30. Dosyc wyrosniety, zastanawiam sie nad zasileniem go magnezem i siarka. Po rzepaku lepiej sprawdzi sie
ok 100 kg siarczanu magnezu 21-30
Czy lepiej dac korn kali ok 100 kg 40 K-6 Mg-12 So3? Warto dawac jesxcze potas po rzepaku?
-
Na moim wschodzie yr.no prognozuje na sylwestra -6, wiec moze byc wiecej
-
-
-
-
@lokizom a w tym roku jaka srednia ci wyszla?
Ja zrobilem bląd, ze nie pryskalem na platek, robaki i troche grzyb zrobil swoje.
in Pszenica
Posted · Report post
Sypac jeszcze na pszenice saletre? Czy juz za pozno?
dostala jedna dawke 200 kg saletry kolo 5 marca i tyle...
Na wieczor nadaja opady, kolo 200 kg znowu bym rzucil...