barkas
Użytkownicy-
Content count
1,359 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
55
Posts posted by barkas
-
-
Czy caryx 0,5l na ha wystarczy na rzepak w fazie 4-5 lisc, na 5 klasie, na dodatek coraz bardziej sucho sie robi i nie zanosi sie ze popada...
-
Wszystkie rzepaki opryskane do czwartku na samosiewy zboz. Teraz trzeba dwuliscienne zwalczyc. Rzepak wypuszcza juz 5 lisc. Czy navigator 0,25 + metazanex 1 l da sobie rade na suchej ziemi?
Glownie komosa, chaber fiolek i przytulia.
-
Tak, ja tez pisze z wlasnych doswiadczen, Zimnotrwalosc ma troche przesadzona chyba, 2 lata temu gdzie nie bylo mroznej zimy wszystkie liscie stracila, ale pozniej obila i pieknie wygladala, a sypala przecietnie, obok delawar i artist mimo zimnotrwalosci 4 mialy tylko lekko brazowe liscie. Wygladaly gorzej a sypaly lepiej., artist nawet o 0,6 tony wiecej.
A w aktualnym roku kazda pszenica u mnie tragedia. Nawet niezawodna jantarka, nie dala rady.
-
Wyglada pieknie ale sypie przecietnie. Juz lepszy delawar oraz pszenice saaten union
-
Dzisiaj uprawialem pod jeczmien. Na slabszej ziemi, mimo ze w tygodniu spadlo 13 l, to agregatu za ciagnikiem nie bylo widac. Jutro z samego rana, poki jest jeszcze wilgosc sprobuje posiac. Na niedziele mialy byc opady, zaczynaja pomalu sie wycofywac z opadow na caly nastepny tydzien, wiec nie ma co czekac na siew.
Planowane okolo 210 ziaren/m2
Pyyanie czym da sie zwalczyc pojedyncze wyrosniete samosiewy rzepaku po siewie jeczmienia?
-
Dzisiaj 5 ha popryskane. Skonczylem kolo 20 i rosa juz duza... Jutro reszte zrobie
-
Na samosiewy zyta i pszenicy, ktore rozpoczely juz krzewienie wystarczy 0,8l leoparda? czy lepiej 1 l dac?
-
-
Jak go poprowadzic? Siany 16-17 sierpnia na 5-6 klasie... Teraz oprysk na zboza i zaraz navigator+
metazachlor, a pozniej caryx ba 6 lisc?
Nie chce bardzo pchac sie w koszty..







-
To do 14 wrzesnia trzeba i pszenice posiac!:|:)
-
dzieki za rady, ale chyba zaryzykuje w sobote. Moze bedzie 10 ton :D
Jednak wschod Polski robi swoje
@ikcomas Ty chyba okolice Minska?
Ja jeszcze kawałek za Siedlcami
-
No w okolicy sporo qq jest, kilku duzych krowiarzy oraz kurnikarzy
-
Tak po rzepaku. Odpukac u mnie nigdy nie bylo problemu z mszycami... Zalecaja od 240 nasion, dlatego chce zmnieszyc i wczesniej zasiac
-
Zamierzam wysiac jakubusa kolo 200-220 sztuk co myslicie o terminie 7 wrzesnia na wschodzie Polski?
-
U mnie siany 16-17 sierpnia ma juz 3 liscie wlasciwe. W tygodniu trzeba bedzie samoswiey zboz zklikwidowac, bo sporo jest przy bezorkowej uprawie.
-
Ja jakubus'a bede w tym roku probowal. Jednak nie zdecydowalem sie na hybryde.
-
Dnia 21.08.2019 o 09:23, jarki napisał:Za cztery dni sam ocenisz jak to wygląda
A za dwa tygodnie pokaż fotki na moje będzie ok
Warto dosiac niezaprawionym f2? Ostatni ha to tylko poprzeczki ladne a rzepaki w rzedach co 1 metr
A w niektorych miesciach po kilka metrow nic nie ma.
-
Moze bedzie 15 ale w 2-3 rzedach...:)
A co myslicie zeby sprobowac dosiac to swoim niezaprawioanym f2?, nigdy rzepaku nei bylo na tym polu...
dzisiaj 23 litry za noc
-
No niestety otwarty bo czasami przegarnalem troche i trakcie siewu przywiezli ostatni worek rzepaku.
W poprzednim roku nie bylo problemu bo nic sie nie kurzylo, a w tym roku zonk.... jaka jest absolutnie minimalna obsada dla rzepaku?
-
A ja widze ze niezle zjebalem koncowke uprawy, tak sie kurzu w siewniku nazbieralo, ze nasiona nie chcialy zlatywac, ciekawe czy na ostatnim hektarze ebdzie obsada 5-10 sztuk...
-
W w piatek i sobote posialem rzepak, a dzisiaj ladnie kolo 5 litrow spadlo, spokojnego deszczu:)
Zastanawiam sie czy jeszcze jutro jednego kawalka nie zasiac. 0,6 ha, tylko nasion nie wiem czy starczy....
-
I ile udalo sie z tego ukosci? jaka obsada?
I pamietasz na ile ustawiales skrzynie w d7?
-
Dzisiaj poszło gdzieś 2,8 ha, tylko problem, że worek miał być na 4 ha, a nie wiem czy jeszcze 0,5 ha nim zasieje.
Siane bezorkowo po życie i pszenicy. Po pszenicy w miarę ładnie się siało, ale po życie, mimo zebranej słomy, sporo się jej nie wyciągało przy redlicach stopkowych. Trzeba było szybciej jeździć żeby, w miarę jako tako to wyglądało.
@jarki pewnie by powiedział ze na odpierdol zrobione:)
btw na ile ustawiasz skrzynie w swojej d7?
-
in Jęczmień
Posted · Report post
Jeczmien posiany w sobote z samego rana, juz zaczyna niesmialo wychodzic z ziemi. Na lzejszej ziemi, podsiak w miare i wiekszosc mam nadzieje ze zejdzie.
Na glinie polowa gdzies schodzi to co glebiej trafilo, czekamy na deszczyk
Nie wiem czy to zasluga rzepaku czy bezorkowej uprawy ale chociaz polowa jeczmienia schodzi. Przy orkowej uprawie bez deszczy moze 1/4 schodzila..