barkas

Użytkownicy
  • Content count

    1,359
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    55

Posts posted by barkas


  1. Jeczmien posiany w sobote z samego rana, juz zaczyna niesmialo wychodzic z ziemi. Na lzejszej ziemi, podsiak w miare i wiekszosc mam nadzieje ze zejdzie. 

    Na glinie polowa gdzies schodzi to co glebiej trafilo, czekamy na deszczyk

    Nie wiem czy to zasluga rzepaku czy bezorkowej uprawy ale chociaz polowa jeczmienia schodzi. Przy orkowej uprawie bez deszczy moze 1/4 schodzila..


  2. Wszystkie rzepaki opryskane do czwartku na samosiewy zboz. Teraz trzeba dwuliscienne zwalczyc. Rzepak wypuszcza juz 5 lisc. Czy navigator 0,25 + metazanex 1 l da sobie rade na suchej ziemi?

    Glownie komosa, chaber  fiolek i przytulia.


  3. Tak, ja tez pisze z wlasnych doswiadczen, Zimnotrwalosc ma troche przesadzona chyba, 2 lata temu gdzie nie bylo mroznej zimy wszystkie liscie stracila, ale pozniej obila i pieknie wygladala, a sypala przecietnie, obok delawar i artist mimo zimnotrwalosci 4 mialy tylko lekko brazowe liscie. Wygladaly gorzej a sypaly lepiej., artist nawet o 0,6 tony wiecej.

    A w aktualnym roku kazda pszenica u mnie tragedia. Nawet niezawodna jantarka, nie dala rady.

     


  4. Dzisiaj uprawialem pod jeczmien. Na slabszej ziemi, mimo ze w tygodniu spadlo 13 l, to agregatu za ciagnikiem nie bylo widac. Jutro z samego rana, poki jest jeszcze wilgosc sprobuje posiac. Na niedziele mialy byc opady, zaczynaja pomalu sie wycofywac z opadow na caly nastepny tydzien, wiec nie ma co czekac na siew.

    Planowane okolo 210 ziaren/m2

    Pyyanie czym da sie zwalczyc pojedyncze wyrosniete samosiewy rzepaku po siewie jeczmienia?


  5. Jakie wymagania bioasekuracji trzeba spełnić, żeby można na nowo rozpocząć hodowle trzody chlewnej w czerwonej strefie?

    Na okolicy już nigdzie nie można kupić świni z małego gospodarstwa, wszystko fermowy syf.


  6. Dnia 21.08.2019 o 09:23, jarki napisał:

    Za cztery dni sam ocenisz jak to wygląda 

    A za dwa tygodnie pokaż fotki na moje będzie ok

    Warto dosiac niezaprawionym f2? Ostatni ha to tylko poprzeczki ladne a rzepaki w rzedach co 1 metr

     

    A w niektorych miesciach po kilka metrow nic nie ma.


  7. Dzisiaj poszło gdzieś 2,8 ha, tylko problem, że worek miał być na 4 ha, a nie wiem czy jeszcze 0,5 ha nim zasieje. 

    Siane bezorkowo po życie i pszenicy. Po pszenicy w miarę ładnie się siało, ale po życie, mimo zebranej słomy, sporo się jej nie wyciągało przy redlicach stopkowych. Trzeba było szybciej jeździć żeby, w miarę jako tako to wyglądało.

    @jarki pewnie by powiedział ze na odpierdol zrobione:)

    btw na ile ustawiasz skrzynie w swojej d7?