Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
harnas35

KRUS

56 postów w tym temacie

Ogólny rachunek jest bardzo prosty i kwestię sumy jaką należałoby wpłacać do systemu zrównując prawa miasta i wsi może policzyć uczeń po 4 klasach podstawówki. Zapewniam cię, że zarówno premier jak i poszczególni ministrowie znają kwoty o jakie rozbija się sprawa. Fizyczna możliwość wpłacania to problem dochodowości i zysku rolników w czym zgadzasz się ze mną. Nasuwa się pytanie czy Polskę stać na utrzymywanie tych niedochodowych gospodarstw. Ja mam od razu odpowiedź widocznie stać skoro tak mało się robi w kierunku tworzenia większych bardziej dochodowych gospodarstw. Odpowiedź merytoryczna "dlaczego stać" a raczej "dlaczego państwo musi finansować" jest oczywiście dużo bardziej złożona. Z całą pewnością można natomiast stwierdzić, że bardziej radykalne zmiany byłyby kosztowniejsze a zwrot nakładów finansowych poniesionych na przekształcenia wątpliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie ma się co zastanawiać nad likwidacją. Po expose jest już przesądzona. Tylko teraz czekać w jakim to będzie czasie.

Uważam, że to dobrze dla warszawskich rolników - co naprawdę mają bardzo duże obroty. Jednak jak pokzaują dane - w Polsce jest bardzo dużo gospodarstw rodzinnych - do 3ha. I tutaj pojawi się problem. Z drugiej strony dziura budżetowa jest i trzeba ją na gwałt załatać - oby szybko Panowie oby szybkow nieważne jakimi środkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a umorzenie KRUSu to też jest chyba z de minimis ?

Czyli również nie możliwe w tym roku?

Edytowano przez ikcomas
autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bieżącą w krusie umarzana jest z tzw programu. Zalegla z deminimis. Tylko że umorzenie powoduje okres bezskladkowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza okres bezskladkowy w praktyce?

Dostanę 2 złote mniej emerytury w przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy osiągniesz wiek emerytalny będziesz musiał te trzy miesiące poczekać dłużej. Taki mały haczyk za umorzenie składki. Mi to różnicy nie robi, bo do emerytury mam zbyt daleko, ale jak ktoś jest wiekowo bliżej, to już robi małą różnicę. No i o te trzy miesiące wypłaty emerytury też będzie mniej ;) 

 

 

@jarki, u Ciebie te trzy miesiące już dużo znaczą, więc może lepiej opłać tą składkę 0sarcastic.gif

Edytowano przez jarki
Połączenie
2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marecki napisał:

 

@jarki, u Ciebie te trzy miesiące już dużo znaczą, więc może lepiej opłać tą składkę 0sarcastic.gif

Ja mam prośbę o równe traktowanie osób określających Twój wiek moderatorze seniorze. Ja za zwrot dziadek Jarki miałem po uszach, @Marecki za inną formę a brzmienie te same nawet groźby banana nie miał!! :P :P :P Starzejesz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Tobą to ja się rozprawię inaczej "dziecko specjalnej troski" :p

A teraz gadaj o KRUS 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma wiek każdy kiedyś się postarzeje,nie rozumie takiego myślenia  młodych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki się starzeje w innym tempie, niż @arszczecin i tu cały ukryty sens, ale trzeba czasem oko przymrużyć, niż brać wszystko na poważnie i gderać, podając za przyczynę wiek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem serio to chodziło o to że ja już blisko emerytury :(

Z tego powodu nie opłaca się umorzenie składki bo później dostałbym świadczenie 

Co z moich informacji nie jest prawdą jedynie nieco mniejsze 

Zastanawia mnie dlaczego krąży taka informacja 

Bo faktycznie jest powszechna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ty i emerytura. Chyba jak se dopiszesz lata w dowodzie :D 

Moją wersję wczoraj usłyszałem od radnego, dziś podobnie mówiła baba z urzędu od szkód. Czeski film. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już przesunęli 

Kto się urodził przed 1957 mógł iść na wcześniejszą emeryturę :p

 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krus podszedł 3zł do góry za miesiąc. Kiełbasa wyborcza rzucona, teraz trzeba na nią nazbierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Potrzebuję porady. Moja teściowa przechodzi na emeryturę, niestety przez to, że teść ma 1.2 ha ta emerytura w znacznej części zostaje zamrożona. Co można zrobić w tym przypadku? Teściowie chcą wydzierżawić albo przepisać to na córkę (moją żonę) z tym, że my nie jesteśmy przekonani co do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś przekonany do tego sposobu działania, czy do przyjęcia tej ziemi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy przekonani co do przyjęcia tej ziemi. Żona jest na zwolnieniu ZUS, nie prowadzimy gospodarstwa, oboje mamy państwową pracę. Nie wiem czy przejęcie ziemi nie skutkowałoby jakimiś opłatami w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statusu bezrobotnego byście nie mieli w przyszłości,ale kto "normalny" teraz tego potrzebuje?

Przynajmniej kiedyś tak było.

@tomasztomasza jaki region(powiat).Bo jaki problem znaleźć kogoś we wsi,na fikcyjna dzierżawę?Teść ma już emeryturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem w podobnej sytuacji i się zgodziłem. Tylko podstawowa różnica, że miałem już ziemię i nie przeszkadzało mi mieć więcej. W sytuacji jak Twoja bym na pewno odmówił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ciekawa opcja ale ryzykowna jak nie masz smykałki do interesów. Po roku możesz ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Ale nie jest to tak, że dostaniesz kasę i robisz co chcesz. Pieniądze należy faktycznie wydać na tą działalność. Tak więc do odważnych świat należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas!!! Wróciłeś?

@Marecki dlaczego uważasz, że powinien odmówić? Nie wiem jakie teraz są przepisy, ale w drugą stronę to można udowodnić, że się nie gospodarzy i składki na ubezpieczenie w KRUS nie płacić.

Zresztą: Wuj po 46latach składkowych dostał do łapy 1150zł emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałuk, przecież nie powiedziałem, że ma odmówić, bo podejmować za kogoś decyzję bez znajomości tematu nie jest właściwe. Dlatego stwierdziłem, że ja bym odmówił. Jeśli miałbym pracę i jakąś wizję na przyszłość to bym się nie babrał w kawałek ziemi i KRUS i nikomu bym tego nie radził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałuczanin81  woj. Podlaskie. Teść nie jest na emeryturze. Cisną nas żeby żona w dzierżawę wzięła. Ale tak jak pisałem, jest na zwolnieniu ZUS. I czy w ogóle oddanie w dzierżawę załatwi sprawę odmrożenia emerytury? Bo jak tak to ktoś ze wsi mógłby z nimi umowę podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0