Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Kkaarrooll

Prasy

23 postów w tym temacie

Witam!

Mam problem z dokonaniem wyboru między sipmą a krone javascript:void(0);??

Byłem wczoraj na wystawie Agro SHOW 2008.

Oglądałem Sipme-

-cena 75 tyś zł z pełnym wyposażeniem

-Oczywiście rotor

-Lecz opinie o Sipmie nie zawsze pozytywne

Krone-

-cena ok 100 tyś zł zależne od ceny euro

-rotor

-Tu opinie najczęściej pozytywne

 

Ważne jest też dostępność części.Do Sipmy zawsze coś się znajdzie na miejscu, a Krone tylko na zamówienie!!!!

 

Proszę o opinie użytkowników!! 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci o prasę wyposażoną w noże? Będziesz więcej używał do zielonki czy do słomy?

Jak do zielonki to bym bardziej obstawiał Krone. Krone robi prasy z rotorem i nożami kupę lat i ludzie sobie chwalą. Pod tym wzlędem z Sipmą jest różnie, chociaż te proste prasy bez noży też się sprawdzają.

Zwróć też uwagę na łożyska i czy jest np. centralne smarowanie, bo to upraszcza pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że z nożami! Rocznie do zrobienia kiszonki:ok.120h,słomy:50h

Tylko mnie zastanawia dostępność części.Jak mi się Krone zepsuje,a zetnę 10h trawy. Co wtedy!:(?! :-\

Nie dostane nigdzie na miejscu żadnych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na AgroShow rozmiawiałem z pewnym rolnikiem, który chwalił swoją prasę JD. Bele ma mocno ściścięte i nie miał jeszcze żdnej awarii (kupił w 2006r.) Tylko nie pamiętam jaki model, ale na pewno była to zmiennokomorowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od siatki, ustawienia maszyny, zbicia balotu - jak się przesadzi to wiadomo - większe naprężenie i też może być kiepsko.

A do prasowania czego chcesz jej używać? Masz  już prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wynajęcie uslugi do siana lub sianokiszonki 2ha i do słomy kilka hektarow , a pole jest oddalone i trzeba to przewozic kilkanaście kilometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do sianokiszonki warto żeby prasa miała rozdrabniacz - lepiej się zagęszcza balot i zakisza. Do słomy to oczywiście nie potrzebne.

Zawsze jak bela się rozwali przy belowaniu, jeśli jest komu, to można trawę/słomę rozgrabić na wałek i zwijąć jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwijal nam jeden słomę johen dere 550 i było dość luzno mało tego sznurki sie rozwijały dlaczego ? Myslałam ze to markowa maszyna i będzie ok a tu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym roku planuję kupno prasy rolującej i zastanawiam sie nad prasami new holland, i tu rodzi sie pytanie czym różnią się te modele 640, 644, 648, 650, 654, 658? I którą najlepiej wybrać?

Nikt nie wie czym się te modele różnią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję podpowiedzi, żeby rozwiać wątpliwości. Mianowicie poszukuję prasy do 30-35 tys. brutto. Prasowane będzie rocznie ok. 400 balotów sianokiszonki, 800 słomy i trochę siana. Nie chce polskich gniotów typu Sipma, ma być coś zachodniego.

Zastanawiałem się nad John Deerem walcowym (575, 578) lub pasówką (JD 580, 590). Wolałbym, żeby to była prasa z rotorem i nożami. Będzie z nią pracował Fendt Farmer 312 (120 KM).

Słyszałem, że w JD pasowych pojawia się problem oblepiania wałków przy wilgotniejszej kiszonce, napina się wtedy 1-2 pasy i baloty wychodzą nierówne, ale na oczy tego nie widziałem.

Co byście mi doradzili?

Może jakieś inne sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krone vario pack 1500 dla sianokiszonki ;) zmiennokomorowa. Min zapotrzebowanie na moc ok 55 KM :) - dane producenta , z górki pojedzie. Prasa z rotorem, środek ładnie zageszczony, u mnie na łąki torfowo-bobrowe wymagało to zainstalowania bliźniaków.

Dość drogo wychodzi serwis łańcucha ale jakość bel jest git.

 

Do zielonek patrz na firmy które w większości zajmują się zielonymi zniwami. Wiele ich nie ma ;) słomę zbierzesz nawet warfama, zielonke nie koniecznie

 

 

snapback.pngtereska, o 17 cze 2011 - 09:55 , powiedział:

 

Zwijal nam jeden słomę johen dere 550 i było dość luzno mało tego sznurki sie rozwijały dlaczego ? Myslałam ze to markowa maszyna i będzie ok a tu :o

 

tereska, trzeba mu było od ha płacić a nie od beli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc , co prawda łańcuchową już jedną miałem, ale stałokomorową. Póki co najbardziej na mną chodzi pasówka.....wybór nie jest prosty;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc , co prawda łańcuchową już jedną miałem, ale stałokomorową. Póki co najbardziej na mną chodzi pasówka.....wybór nie jest prosty;/

 

Jaka pomoc, ja tylko napisałem co posiadam i gdzie boli serwis :)

Tak poważnie, do słomy polecisz najslabsza, najtańszą etc. Do zielonek zmiennakomora, może noże, rotor.

Z tanich baloty nadają się do szybkiego skarmiania, do dłuższego przechowywania potrzebny zbity środek, a tego nie każda potrafi. A zmienna tak...

Nie wiem, ale mnie John tylko z kombajnami, ciągnikami i raptorem się kojarzy dobrze .

Niech cię tylko Pan Bucek broni od claas Roland 66, już sipme wolałbym.

Kumpel ma prasę Johna, chwali. Lecz większość chwali to co kupiło, bo gupio krytykować wywalona kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie trochę z innej beczki: ile razy najlepiej owijać balot słomy siatką? na ile w przybliżeniu balotów 1,2 m wystarczy siatka 2000 m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja owijam ok. 2,5 raza słomę i jest ok, przy takim owijaniu siatka powinna wystarczyć teoretycznie na 200 balotów - mi wychodzi ok 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedź. W tym roku pożyczam prasę, mam do zwinięcia około 200 bel więc zastanawiałem się ile trzeba siatki,

A jaką siatkę polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja jadę jaką popadnie, akurat moja prasa bierze wszystkie. Wiem, że w Sipmach są trochę problemy z niektórymi siatkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to spokojnie możesz dać jaką chcesz, ja mam też JD pasówkę, tylko kup o szerokości 123 cm, bo zapewne nie ma Cover Edga, a szersza może nie wejść w zasobnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zapytać czy spotkał się ktoś może z takim problemem jak ja a mianowicie: zakupiłem używaną prasę John Deere 572 bez rotora i na początek chciałem zrobić nią kilka balotów sianokiszonki. Niestety przy zebraniu materiału na około 80 cm średnicy balota (czasem mniej czasem więcej) pasy zaczynają się ślizgać po rolkach napędowych. Nie można zrobić większego balota a takie są zdecydowanie za małe. Czy ktoś wie gdzie leży problem? Trawa zbierana była dość mokra ale czy w tym leży problem? Może pasy są zbyt luźne? Na razie mam małe doświadczenie w tej materii dlatego jeżeli ktoś ma podobna doświadczenia bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0