biedron

ile KONI :)

8 postów w tym temacie

[move]Dobre pytanie, dobre pytanie, dobre pytanie, dobre pytanie[/move]

, bo często kupuje się za duże albo za małe.

Agencja ma przelicznik, czasami trochę niedostosowany do warunków panujących w danym terenie - ale jest to jakiś wyznacznik.

Mam kolegę co kupił JD 180 koni. Co z tego jak chciał orać pługiem od Ursusa. Rozerwał go i kończyli mu orać w usłudze.

Po zboże do kombajnu jeździ z przyczepami 4 tonowymi - bezsens, to zrobi Ursusik za mniejsze pieniądze.

Pod ciągnik MUSI być sprzęt. Ciągnik MUSI swoje w roku zrobić by na siebie zarobił. Wydać 3-4 stówki i żeby cały rok stał bo pracy ma na 2-3tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówisz :o pisaliśmy że 3 wieprzki wiozą 150 KM  :o

 

co do tematu mam Czesko-polskie 80 KM

i ciapka  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja dam przykład.

342 ha, 200 bydła, łąki 23 ha, kukurydza 75 ha, buraki 42 ha

JD klasy 7030

MF 3860

U 1224

U 1604

Crystal 160KM

U914 - w Turze w oborze

C385 - do opryskiwacza

C360 -

C360 3P- spyszek w oborze

JD2040 z turem na magazyn zbożowy i do zwózki słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomasz, a ten Crystal to z którego roku i jak się sprawuje?

Zawsze zastanawiały mnie te wynalazki, bo składają je w Polsce, ale chyba w bardzo małych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crystka kupiłem w kwietniu 2006 jak miał wejść Vat. Udało się go złapać za 155 tys z bliźniakami i przednim Tuzem.

Właściwie to za bardzo na niego nie narzekam, fakt że skrzynia przerobiona po 3 tys mtg na Ursusowską ( poszły synchronizatory a każdy ponad 3 tys a bebechy do nowej skrzyni 3,5 tys.) Spoko biega z 3m. agregatem uprawowo siewnym Amazone (siewnik talerzowy), 4 skibowy obracalny Gassner, prasa Krone, 4m.gruber Uni, zestaw bron ciężkich 2x5 pól.

Jest jak Ursus ale komfort jazdy o wiele więszy, spoko naprawisz. Problem jak zwykle ze sprzęgłem, raz w roku do roboty, siadają pompy ( mam założoną wzmocnioną 21 ale i tak w pługu dostaje w du...ę).

Wtedy potrzebowałem coś takiego. Dziś jak bym miał kupić za tą cenę co oferują pewnie bym się zastanowił nad czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli nie bez przeszkód, ale swoje zrobił  :o

Z tym doborem maszyn to prawda, że bardzo często spotyka się przerost formy nad treścią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytanie zawarte w temacie - Ile koni? Mojemu Dziadkowi do obrobienia 10 ha pól i 2 ha łąk wystarczał zaprzęg dwukonny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się