arekg77

MTZ 82 i pochodne

66 postów w tym temacie

Witam wszystkich!posiadam ciągnik MTZ 82 z przednim napędem ,chce kupić agregat uprawowo siewny 3m.

Siewnik FAMAROL S074/1E który pracuje razem z broną zespoloną Kongskilde U343/1. Przy bronie zamontowany jest wał zębaty packera skrzynia ładunkowa 450 kg razem wszystko wazy około 1200kg,ale nie wiem czy ciągnik ten uciągnie to i da rade podnieść na pompie .proszę o wskazówki .Dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może mieć ciężko. Pasowałoby przymierzyć ten zestaw. MTZ ma podnośnik niezbyt mocny, ale 3 m to może da radę. Może sprzedawca agrgatu doradzi, może ktoś kupował podobny zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem sprzedawcy o miał podłączony mocniejszy ciągnik,a spróbować nie mogę bo to daleko,ponoć można podkręcić zawór na pompie,no i muszę przód obciążyć,ale nie wiem gdzie można kupić używane obciążniki.dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... Nie wiem czy Ci pomogę ale posiadam MTZ 920 o mocy 90 km... Współpracuje z agregatem uprawowo siewnym firmy Amazone o szer. 3m... Agregat składa się z brony wahadłowej z wałem packer i siewnikiem o ładowności 400kg (zestaw bez hydro paki)... Podczas pracy MTZ radzi sobie bez problemu z agregatem w czasie transportu trzeba uważać na nie równości na drodze wystarczy jechać z mniejszą prędkością i transport przebiega bez problemu przy wyższej traci już się kontrole nad zestawem... Z przodu mam zamontowane obciążniki o wadze 450 kg a podnośnik radzi sobie z pełnym obciążeniem bez problemu... Pozdro  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.czeka mnie naprawa skrzyni w moim MTZ 82 mam pytanie czy jest możliwość założenia skrzyni zsynchronizowanej i czy dużo jest przy tym przeróbek.

 

dzięki za odpowiedzi .pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ciągnik ten uciągnie

Jeżeli masz ruska OK to  powinien to unieść i z tym pracować.On na pompie dźwiga SPOKO 3 TONY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wzmacniał udźwig w MTZ przez wymianę pompy na mocniejszą i siłownika ze 100 mm na 110 mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ja to przerabiałem pompa polska + siłownik 110 i mocowanie siłownika się wyrwało po założeniu nowego chodziło dalej ale szału z udźwigiem nie ma tylko siłownik był suchy nie jak oryginalny zawsze mokry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat czy w cenie 114 tyś brutto kupię coś lepszego od belarusa 952.5 ? Proszę opinie i co myślicie o tym ciągniku.

post-50212-0-38270300-1431956297_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wasza opinia o belarusie 920 na napędzie krzyżowym, zsynchronizwana skrzynia biegów, 84KM?

Nowy z silnikiem EURO-5, za 99tys.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ma problem z ciągnikiem kupionym w maju, serwis nie może mi go naprawić choć próbował kilka razy kontaktował się z producentem (podobnież nie wiem tego) i puki co nic teraz mnie zbywają i mówią ze mam się uzbroić w cierpliwość bo sami nie wiedzą i czekają na odpowiedz z fabryki. Ciągnik to Belarus 952.5 problem ze skrzynią. Prawdopodobnie to wada fabryczna. Miał ktoś z was podobne problemy i może mi pomóc w tej kwestii bo sam nie wiem od czego mam zacząć. Co mam ująć w reklamacji i czego żądać od sprzedawcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgłoś się do rzecznika praw konsumenta w twoim powiecie oni pomogą Ci napisać odpowiednio brzmiące pismo reklamacyjne.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta dzwignia co tak "odskakuje" to jakby układ zapowietrzony był?

Masz ty olej w skrzyni?

Poza tym,jak odkręcisz przewód od pompy to powinna rzygać olejem?

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzę to

 

Olej mam

 

Olejem rzyga 

 

Wie ktoś ile oleju hydraulicznego wlać do Belarus progress 825

 

Wlałem 7 l wystarczy

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież powinna być gdzieś miarka?Idź sprawdź w MTZ 82.

 

W życiu z tą "zemstą Chruszczowa" do czynienia nie miałem,ale do siłowników hydraulicznych też powinny być przewody?Jak poluzujesz to przy przesunięciu dźwigni olej powinien podać?Tyle prosto i na temat.

Pewnie rozdzielacz do regeneracji.

Świeżo kupiony,czy już używałeś?

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się