arekg77

MTZ 82 i pochodne

66 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2021 o 13:56, Rolnik mtz82 napisał:

16267824552551188088882104280896.thumb.jpg.f17fe390c3fb15bf2a54d07d9c3c51e9.jpg

 

To na zdjęciu to regulator siłowy, jeżeli nikt tam nie dłubał to częsta wadą jest lekkie przestawienie sie na osadzeniu, lub regulacji dźwigni sterowania (dół zdjęcia). Wystarczy zlikwidować luzy i lekko przestawić dźwignię na osadzeniu, lub jeżeli jest to na regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak zdemontować chłodnice w  Belarus progress 825

 

 

12 godzin temu, agromatik napisał:

To na zdjęciu to regulator siłowy, jeżeli nikt tam nie dłubał to częsta wadą jest lekkie przestawienie sie na osadzeniu, lub regulacji dźwigni sterowania (dół zdjęcia). Wystarczy zlikwidować luzy i lekko przestawić dźwignię na osadzeniu, lub jeżeli jest to na regulacji.

Sprawdzę to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te Sowiety to wiedzą,jak życie rolników uprzykrzyć.

Ale najpierw trza coś popsuć,żeby później wiedzieć,jak naprawić.

AGROMATIK masz takiego "ruska".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co kiedyś się słyszało o tych traktorach to raczej bardziej pochlebne opinie 

Zwłaszcza jeśli chodzi o silniki mało palą proste i bardzo wytrzymałe konstrukcje

Hydraulika to chyba ich największy minus ale te z zachodu miały podobno lepszą 

Dziś się słyszy zemsta Chruszczowa czy innego Breżniewa 

Wikipedia mówi że premierę miał w 1974 roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą "zemstą"to taki żart,a faktycznie dotyczył samochodów marki Dacia zwanych w okolicy "karpacką zemstą".W 1996 mój Ojciec chciał kupić nowy Mtz-82 więc do tego czasu bym wiedział,jak pomóc.

Inna sprawa,że najwięksi gospodarze pokupowali te traktory(6szt.) i użytkują do dziś.Natomiast każdy miał remontowaną lub wymienioną skrzynię biegów.Teraz to traktory pomocnicze dla "Jelonków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowego MTZ82 w 1993r był sporo tańszy od nowego 3512. Znajomy w 3512 remontował już wszystko. U mnie tylko tarcze sprzęgła i opony zmieniam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To masz jeszcze z dźwignią zmiany biegów na środku,czy już po boku?Trza przyznać,że twarde sztuki na 40-60ha.Pierwsze trzy nowe we wsi za legitymację PZPR z lat 1984-1986.

Kolejne 1993-96.Jeden 2012,bo gospodarz darował remont i kupił kolejnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wajchą na środku 

Skrzynię trzeba by zrobić bo hałasuje. I układ kierowniczy ogarnąć.


Ostatnio tylko coś podciągnąć w żniwa, w rębaku i z masztem od wózka widłowego 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2021 o 15:29, Pałuczanin81 napisał:

Te Sowiety to wiedzą,jak życie rolników uprzykrzyć.

Ale najpierw trza coś popsuć,żeby później wiedzieć,jak naprawić.

AGROMATIK masz takiego "ruska".

nawet 2 i co by o nich nie mówić to są twarde skurczybyki dla równie twardych skurczybyków

niektóre rozwiązania w nich są w swej prostocie wręcz genialne, a do niektórych to bez pół litra lepiej nie podchodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ustrojstwo od początku produkcji ma możliwość montażu 3 par wyjść hydraulicznych, więc przyłączy nie brakuje. W rusku bolączką jest niechlujność wykonania elementów precyzyjnych w hydraulice, jak na przykład niedokładne spolerowanie, a nawet jego brak, elementów rozdzielacza. Wydajność hydrauliki jest spora bo 60l, więc po likwidacji luzów i kosmetyce można tym pracować, nawet bez mitycznego wiadra oleju w zapasie. Co do wagi agregatu nie poszalejesz bo ciągnik ma słabe, łatwo pękające miejsce jakim jest obudowa sprzęgła ze skrzynią pośrednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blisko mnie jeździ taki jeden zawsze obwieszony z przodu i z tyłu  

Zastanawiam się jak to możliwe bo trwa to latami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@agromatik,a te "generyki"typu 920,952,1025 jak się sprawdzają.

W 2013 mierzyłem się z 952,jak mi silnik padł w U-912 po raz któryś.

Od 1998do 2005 koszta remontu Ursusa zrównały się ówczesną ceną z nowym 820.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie te listwy belki podnośnika pękały na tym składaniu. Teraz mam 3cat z hakami CBM. Teraz jak mam olej wszędzie w hydraulice maszyn i ciągników za ponad 15zł/1l to zaczyna mi przeszkadzać, że wszędzie cieknie. 

 

large.4B2CCD98-0000-40F9-A79B-204600CE2826.jpeg.23362304990ec6e3d287eaea96556607.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te z linii 900 to 4 cylindrowe uturbione różnią się budową skrzyni, przedniego mostu i podnośnika, można wyhaczyć wersję z rewersem mechanicznym. Linia 1000 to silnik 6cyl i nowa skrzynia której obsługa jest tak skomplikowana jak obsługa akceleratora pod Genewą dwutarczowe sprzęgło. 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skrzynia jest sama w sobie prosta jak kłębek drutu kolczastego ale jej używanie wku...., no chyba że operator jest  notorycznym alkoholikiem to wtedy spoko

jeździłem tym nie wiele, więc to są moje subiektywne odczucia

Edytowano przez agromatik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się