dius

ubezpieczenie upraw

571 postów w tym temacie

No ja już słyszałem o tym jakiś czas temu, że będzie brakowało pieniędzy na dopłaty do ubezpieczeń ale nie chciałem siać zamętu. Byłem w PZU może z tydzień temu to mówili, że będą ubezpieczać jak tylko ich agent wróci ze szkolenia i jeszcze zapewniali, że będzie większa dopłata bo 65 procent. Teraz jak mam zabulić 300, plus za szkodę z poprzedniego roku to nie wiem czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele wiele lat byłem gorącym zwolennikiem ubezpieczania rzepaku od skutków przezimowania

Ale właśnie między innymi przez te ich szkolenia stałem się przeciwnikiem

Wolę kasę wywalić na "zabezpieczenie" przed skutkami wymarznięć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku rzepak raczej nie powinien wymarznąć, jak mi zawalą stawkę zaporową to pewnie zrezygnuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to doj...li stawkę w PZU 375 do hektara samo przezimowanie a z gradem 600 PLN. To nawet z dopłatą jest kosmos.

Tymczasem Concordia wymaga oświadczenia ile roślin jest porażonych przez śmietkę. Jak to k... sprawdzić? Nie da się bez zniszczenia roślin, a kto za to zapłaci? Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Jak więcej niż 30% roslin porazonych to nie ubezpieczaja. Udało mi się ubezpieczyć ale zapłaciłem około 50% więcej niż w zeszlym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani Koledzy Forumowicze-ponownie po awarii komputera!moje rozczarowanie po wizycie u agenta Concordii-1,5h ubezpieczania w poniedzialek,rzepak komercja,jęczmień oz. za duże ryzyko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też brak "dobrej zmiany"

Znaczy zero kasy na jesienne polisy

Od kilku lat wolę zainwestować we wspomagacze rzepaku i olewam ubezpieczalnie

Zresztą taki rzepak po porządnej chemii rolnej na wiosnę według ubezpieczalni nie kwalifikuje się do odszkodowania bo rokuje PLON

 

 

Concordia niech ma pretensje do angeli to ona do spółki z koncernami chemicznymi jest winna że rolnicy nie radzą sobie ze śmietką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiejta się z "dojnej" ... jak takie jaja będą na wiosnę to zabulimy zdrowo nawet za sam grad a chodzą słuchy że chcą spakować wszystkie ryzyka w jeden pakiet (susza, grad, huragan, deszcz, ogień) to cena kosmos będzie

 

A co jak co ale od gradu nie ubezpieczyć to jak spać spokojnie ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze pamiętam-warunkiem otrzymania dopłat było(jest?)ubezpieczenie 50%upraw-nikt tego nie egzekwował-choć kontroli nie miałem,ale może zaczną skoro taki problem? PewienZakładUbezpieczeń od mego Wuja zażądał 1800 zł za cały pakiet ??? W Concordii mają zrezygnować z ubezpieczania od przymrozów wiosennych tylko grad i ogień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mnie. Mocno poszły w górę ubezpieczenia budynków? Mam w dzierzawie anr "magazyn" i go ubezpieczyć musiałem. Wyszło mi 1zl/m2 , budynku do rozbiórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi 0,46zł/m2. Zużycie budynków ocenione średnio na 46,2% na pięciu budynkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PZU strzeliło sobie w kolano z tymi stawkami, dzwonią żeby się może na życie ubezpieczyć albo jeszcze coś, najwyraźniej kasa się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale za to jakie super stawki Ci zaproponuje, i tak płacić ze 40 lat jeszcze, oj w głowach się poprzewracało od tego dobrobytu tym ubezpieczycielom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście dzisiejszy czat z Concordią na Farmerze

Bardzo dobre pytanie zadał jeden z pytających

"Jak jest traktowany rzepak porażony przez śmietkę w przypadku nieprzezimowania? Przecież my rolnicy nie mamy możliwości legalnej ochrony swoich upraw.

Radolnik"

I co i nic za trudne pytanie

http://www.farmer.pl/czat/ubezpieczenia-w-rolnictwie,2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Charytatywna nie ale odpowiedź byłaby wskazana

Bo to bardzo dobre pytanie które wiosną niejednemu czkawką się odbiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie-ubezpieczacie swoje uprawy "od powietrza,głodu,ognia i wojny"

Ponoć Concordia ma to czynić od 18.4+2 tygodnie karencji to PO PRZYMROZKACH?wchodzi odpowiedzialność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nic ale zamierzam jak mówisz 

Rzepak groch pszenica od gradobicia plus ogień pszenica 

To taki asekuracyjny pomysł żeby mieć na chleb w razie W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agent z PZU twierdzi, że ma być dużo większa pula pieniędzy na dofinansowanie i po 15 będą wiedzieli a więc po świętach czyli też 18 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pula może i większa ale jak polisa droższa to może znów braknąć dotacji...

Ten rok jeszcze ujdzie ale niby od przyszłego tylko pakiet wszystkich nieszczęść  można będzie nabyć to ja dziękuje za "kto pierwszy ten lepszy" a reszta nie płaci 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę przygotować:

-nazwy odmian zasianych

-klasyfikację gruntów

-deklarację,że ubezpieczam CAŁOŚĆ rzepaku

-..i więcej zbóż niż rapsa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się