dius

ubezpieczenie upraw

571 postów w tym temacie

Kolego #Pałuczanin81 w Concordii to normalna praktyka firmy już od wielu lat, w 2014 roku miałem grad i tak samo dwukrotne szacowanie, dostałem 33 %, w tym roku tak samo pierwsze szacowanie jest wstępne a drugie ostateczne, i nie widzę w tym nic niezwykłego. U mnie ostateczne szacowanie okóło 2 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Concordia -ostatnie szacowanie po 5 czerwca-tak pytam,bo to mój drugi grad w ubezpieczeniu

w lipcu 2016 byli raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie też w 2015 i 2016 byli tylko raz ale to pewnie dlatego, że grad miał miejsce przed samymi żniwami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, gdy grad jest przed żniwami to Concordia szacuje od razu szkodę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na pewno. Dodzwonilem się do nich dziś i powiedzieli że nie można ruszać upraw, trzeba zostawić całe a nie tylko paski. Wstępne przybycie rzeczoznawców określiła na piątek lub poniedziałek. Pogoda do jutra a każą czekac tyle czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200 letnie lipy wywroty przy polu też kijem przewracam 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że ubezpieczalnie szły nam na rękę dopuszczając pozostawianie pasków

Ale w tym roku w mojej okolicy ponad 50% plantacji wymłócone a paski pozostawione 

Oni też jeżdżą i ślepi nie są wiedzą że Polak potrafi powinni karać za próbę wyłudzenia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zbozach nie uznali bo deszcz nawalny i huragan do bbch 89 a wylegniecie do bbch 77 w takim wypadku. Najgorzej na pszenzycie bo powylamalo niektóre i też trochę przy samej ziemi. Na przyszłość ubezpieczenie jedynie od gradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeczmien grad, deszcz nawalny, huragan. Rzepak i pszenzyto grad. Deszcz i huragan do bbch 89 ale jeśli z tego powodu wylegnie to tylko do bbch 77. Czyli musiałoby połamać ale nie mogłoby wylegnac, taki paradoks wg OWU.

Natomiast w rzepaku możliwe że paski przejdą. Trzebaby mieć pozwolenie na skoszenie ale bardzo dobrze to opisali i raczej przejdzie

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Concordia nie chce ubezpieczyć moich upraw, tego się nie spodziewałem. Ale w sumie przez 3 ostatnie lata zawsze coś się działo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No prawie. Przez 3 lata musieli mi wypłacać odszkodowanie. Rozwalilem system

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ich myślenie składki brać jest ok ale jak już odszkodowanie wypłacić to problem 

Przecież albo się należy albo nie i koniec tematu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wogóle maja prawo odmówić z takiego powodu

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie coś innego muszą wymyślić bo mają umowy na dofinansowanie przecież 

Zresztą  już są jakieś strefy cenowe pamiętam że u @miwigos coś było inaczej w porównaniu do mnie  

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma od dwóch ubezpieczalni odmowę ubezpieczenia to wtedy tak jakby jest się zwolnionym z obowiązku ubezpieczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wielkoobszarowcom-mają prawo(OBOWIĄZEK?) odmówić,dopóki drobnica się nie ubezpieczy"-

cytat z dziś Pani AGENT.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się