ekojajo

Poszkodowani przez ARIMR

75 postów w tym temacie

Obecna trudna sytuacja ekonomiczna rolnikow oraz ogromny rozrost biurokracji i niekompetencji ARIMR zmusza tą instytucje do szybkiego i drastycznego odebrania rolnikom wczesniej pozyskanych srodkow pomocowych

W tym celu ARIMR prowadzi na szeroka skale dzialania przeciw rolnikom uzywajac zastraszania w celu odebrania przyznanych pieniędzy

Dotyczy to zarówno programow młody rolnik,modernizacja gospodarstw,jak i programow rolno-srodowiskowych a wiec tam gdzie aktywnosć nas rolników jest najwieksza

Dzieje sie to po to aby wyrwane w ten sposób środki przeznaczyc na konsumpcje własną tzn na dalszy rozwój biurokracji

Prosze o konstruktywne przykłady takich działań z waszego terenu a pomoze to nam rolnikom w walce z tym procederem

OSTATNIO SPRAWA JEST NAGLOŚNIONA PRZEZ MAGAZYN EXPRESS REPORTERÓW W TVP2

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się skontaktować ze stowarzyszeniem młodych rolników pokrzywdzonych przez ARIMR przez odbiór premii (50 000 PLN). Ma ktoś może jakieś namiary? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

z tego co słyszałam to jakiś facet z lubelskiego miał założyć takie stowarzyszenie - poszkodawnych przez ARiMR, jakiś prawnik, który wygrał sprawę o brak wykształcenia jako warunku do uzyskania renty strukturalnej lub młodego rolnika,

postaram się coś zdobyć o znajomej - miała jakąś informację,

okazuje się, że dziury w przepisach są, trzeba je znać, prawo jest nie spójne i agencję można ograć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie dopiero powstaje ,stad ten moj watek na forum

Mamy juz aktywnych rolnikow w woj podlaskim,zachodniopomorskim,swietokrzyskim i kujawsko-pomorskim To ja mam wygraną sprawe wiem jak pomoc rolnikom i to robie.

Poniewaz sprawy sa podobne a szablon niekompetencji ARIMR w w całej Polsce jest taki sam to aby pomóc jak największej liczbie rolników piszcie o swoich problemach śmiało na forum

JA nie jestem fizycznie w stanie pomóc każdemu z osobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa w ekspresie reporterów była rzeczywiście paskudna. Na pewno jest takich więcej.

Fakt, że dokumenty, wymagania na przyznanie pieniędzy były bardzo skomplikowane i na pewno też wielu ludzi nie dokońca zrozumiało niektóre punkty, na przykład dotyczące uzupełnienia wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czujemy się poszkodowani przez ARiMR.4miesiące temu przyznali mamie rentę strukturalną a teraz ją wstrzymali.Powód to brak wymaganych kwalifikacji osoby której przekazano gospodarstwo.Szukamy pomocy i prosimy o nią!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę przejąć gospodarstwo rolne od rodziców, tylko że Agencja nie chce wydać decyzji dotyczących dopłat ONW i Rolnoślodowiskowych. Ciągle przedłużają terminy wydania. Najśmieszniej, że zawsze znajdą na to paragraf. Bez tych decyzji nie można przekazać gospodarstwa bo rodzice będą musieli zwrócić wszystkie dopłaty. W woj. lubelskim beneficjenci dostali decyzje odnośnie dopłat rolnośrodowskowych. Proszę o wiadomość jak jest w innych województwach. Ja jestem z mazowieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość dla irminka opisz swoja sytuacje dokladnie jak nie chcesz na forum to na moją prywatną poczte to postaram sie pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam kontaktu ze stowarzyszeniem lub osobami poszkodowanymi przez ARIMR, może ktoś wie jak wygrać z nimi sprawę w sądzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o poszkodowanych przez ARiMR jest bardzo dobrze skierowane do Pana Radosława Iwańskiego, redaktora naczelnego farmer.pl, bo przez długi czas był rzecznikiem prasowym tej agencji, więc zapewno dobrze zna sprawę .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na moja koperte tam masz mój adres prywatny lub napisz na forum to odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnik mnie wywołał do tablicy, odpowiadam,

faktycznie stowarzyszenie miało ponoć powstać, chodziło o młodych rolników z PROW 2004 - 2006 i brak wyksztalcenia, minister obiecał, że te sprawy będą traktowane indywidualnie, bedziemy się temu przyglądać, bo może to mowa trawa, a życie pokaże co innego,

oczywiście głosy na ten temat były różne, odpuszczać po co? inni twierdzili że to niezły pomysł!, a co będzie jak się wśród rolników znajdzie mówiąc potocznie "znajomy królika", ale będzie afera, poza tym jak się wprowadza ustępstwa dla lat 2004-2006, to potem będzie trzeba dla 2007 - 2013,

politycznie poprawne, co by było gdyby takie stowarzyszenie zawiązało się, gdy rządzi partia wiążące swe korzenie ze wsią:(?:(?:(?:(?:(?:(?:o?:o??,

stowarzyszenie miał założyć Pan z lubelskiego, ale z tego co wiem odstąpił od tego pomysłu ze wzgledów o których wspomniałem, jeśli słowa Marka Sawickiego nie będą realizowane, to pewnie temat powróci, na razie został odłożony na półkę.

Ciesze się, że forum farmera żyje!!!!!

Jakby co, to zgłaszajcie problemy, może razem uda nam się niektóre sprawy popchnąć do przodu.

Media to przecież czwarta władza  :o :o :( :o :(

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SANOWNY PANIE RADKU I INNI ROLNICY zrozumcie wreszcie jedno minister nie robi łaski idąc na ustępstwa ,gdyz zobowiązanie wynikające ze spełnienia kryterium wykształcenia jest jasne i precyzyjne a mianowicie; rolnik w dniu podpisania umowy lub w 5roku prowadzenia gospodarstwa musi mieć KWALIFIKACJE ROLNICZE a nie WYKSZTAÅCENIE ROLNICZE dldtego nie trzeba kończyć zadnej szkoły rolniczej wystarczy mieć wykształcenie podstawowe i 5 lat stazu pracy w

gospodarstwie(co jasne ze w 5 roku te kryterium stazu jest spełnione)ijuz ma sie KWALIFIKACJE ROLNICZE agencja kwestjonuje tu własne definicje zawarte w wpunkcie13.6 wniosku o dofinansowanie co jest paranoją prawną i łatwo można to zaskarzyc w sądzie

po prostu agencja nie chce zrozumiec ze w kryteriach dostępu popelniła błąd nie chce sie do tego przyznać i tkwi w absurdzie licząc ,że znajdzie sie jelen i pod wpływem zastraszenia odda pieniądze

to agencja musi udowodnic ,ze według prawa staz pracy we własnym gospodarstwie nie wpływa na uzupełnienie wyksztalcenia a zapewniam,ze wpływa ,bo nie ma takiego zapisu prawnego,że nie wpływa!!!!!!!!!!! i wszystko w tym temacie pozdrawiam ciesze sie,że mój wątek tak sie rozwija ja też juz zlozylem pozew czekam na rozprawe  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy nie czekajcie,az komornik zapuka do waszych drzwi.

Nie czekajcie,aż dostaniecie od arimr wezwanie do zapłaty lub sądowy nakaz zaplaty weksla ustalony na posiedzeniu niejawnym sądu

Składajcie pozwy już teraz o uznanie wyksztalcenia przez sąd używając moich argumentów jak powyżej

Kazdy rozsądny prawnik,gdy pokażecie te moje wypowiedzi powie wam to samo.

Merytorycznie jestesmy wygrani,zrobcie teraz wszystko aby dopelnic spraw formalnych.pozdrawiam i czekam na wasze refleksje na ten temat.

NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST ATAK !!!!!!!!!!!!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój problem polega na tym, że wymagane wykształcenie rolnicze uzyskam dwa miesiące po upływie terminu pięciu lat. Czy w takim wypadku powinienem obawiać się odebrania dopłaty Dla Młodych Rolników? (50 000 PLN) Może ktoś ma podobny problem bądź już sobie z nim poradził?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie moje watki nie ma w umowie mlodego rolnika pojęcia wykształcenie rolnicze a tylko kwalifikacje zawodowe a to sa 2 różne pojęcia opisałem to dokładnie w swoim poprzednim wątku z dnia 19 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trybie natychmiastowym na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2009 roku ARIMR pozbawia rolników funduszy z tytułu dopłat rolnośrodowiskowych a mianowicie nie ma już pieniędzy na tzw strefy buforowe i miedze śródpolne oraz 20% dodatku dla rolników za tzw produkcje zrównoważoną tzn za utrzymywanie zwierzat w gospodarstwie.

Nadal natomiast są fundusze na zwiększenie zatrudnienia w agencji,komputeryzacje ,wzrost wynagrodzeń dla pracowników ,obkładanie budynków agencji marmurami itp

Tak ,że w latach 2007-2008 na 50 mld zł dano rolnikom 4,7 mld przy kosztach własnych agencji 2 mld rocznie czyli za 2 lata 4mld to znaczy ,że w tej chwili rolnicy dzielą sie z agencją swoimi pieniędzmi prawie pół na pół a w załozeniach przed akcesyjnych było,że agencja na każde dane rolnikowi 100 zł wyda na cele własne 4,7 zł a nie 46 zł jak obecnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację!!! Na to wszytsko pozwala minister rolnictwa. Wstyd. Powinni też wstydzić się pracownicy ARiMR. Jednak chyba nie można uogólniać. Pracują tam też porządni ludzie. Tak się dzieje, jak na stanowiska powołuje się ludzi, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu. Dobrze zaczynają a źle kończą. Potwierdzenie? W centrali Agencji jest departament DOWO, który rozpatruje wnioski o dotacje dla przedsiębiorców z działania "wartość dodana". Rozpatruje, to dobre słowo, bo nie rozpatrzył. Wnioski były przyjmowane jesienią 2008 r. ARiMR ma je rozpatrzyć do końca marca!!!! Upływa termin 7 miesięczny od złożenia ich rzez zainteresowane firmy. I co? Prezes Agencji odwołuje ze stanowiska dyrektora departamentu i zamiast "wykopać" go z Agencji przenosi do innego działu. A co tam. Chłop się narobił, tzn. nic nie zrobił, a że jest kumplem Wojtasika to niech zarobi jeszcze parę groszy, bo gdzie znajdzie lepszą pracę!!! Boże, widzisz i nie grzmisz, a nieudacznictwo panoszy się w najlepsze!!!!!!

A co tam, przecież beneficjenci mogą poczekać. Administracja rośnie, pożera pieniądze, Bruksela nic nie mówi, bo tak naprwdę ma to gdzieś. To przecież nasze firmy i rolnictwo nie będą konkurencyjne, a im w to graj!!!!!!!!!!

Niech żyje Polskie Stronnictwo Ludowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje słowa umacniają mnie tylko w przekonaniu,że zadne odwołania do instanćji wyższego szczebla czy ministra nie mają sensu,bo rączka rączke myje, tylko pozwy do sądu mogą dać szanse rolnikowi w walce z patologią w ARIMR

Dlatego założony przeze mnie wątek ma na celu dodanie otuchy i udzielenie wskazówek i porad oraz dzielenie sie doświadczeniami da to nam rolnikom więcej pewności i pomoże w konstruktywnej prawnej walce

Jeszcze raz podkreślam,że nie jestem za warcholstwem typu samoobrona czy tym podobne ARIMR musi zrozumieć,że to oni są dla nas służbą rolną a nie instytucją nadrzędną,która traktuje rolnika jak przedmiot służący do zagarniania pieniędzy publicznych dla siebie i swoich kolesi

I choćbym sprzedał cały majątek to udowodnie WAM,że już niedługo pociągne ARIMR do odpowiedzialności przed sądem.

Koniec z tym,

takie bzdury jak oni wypisują dla swojej obrony to sie nie da opisać nawet na forum.

Ja od lat jestem fachowcem w dziedzinie rolnictwa i widze,że tam gdzie są duże pieniądze tam krążą pasożyty co bezczelnie chcą żerować na ciężkiej pracy POLSKIEGO ROLNIKA

A gnoju w niedziele i swięta i dzień powszedni to nie łaska pomóc rolnikowi wyrzucić

To śmierdzi a łatwy pieniądz nie śmierdzi!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Agrobiznesie o godzinie 12,10 w tvp1 podano,że 4 rolników podało agencje do sądu i cała czwórka wygrała procesy na łączną kwote 600000zł

Pani viceprezes agencji dała riposte ,że są to sprawy marginalne

Teraz czytam na stronie farmera ,że CBA w oddziale łódzkim odkryła nieprawidłowości na wielką skale

Wchodze zaraz na strone CBA i informuje ICH o nieprawidłowościach w moim oddziale regionalnym

Ciekawe co za tydzień może dwa powiedzą prezesi agencji na afere,która zatacza coraz szersze kręgi

NIEDÅUGO MOŻE BYĆ WSZYSTKO DOBRZE TYLKO WSZYSCY ŚMIAÅO MUSIMY POWIEDZIEĆ PRAWDE CO WIEMY!!!!!!!!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekojajo, podpowiedz, jakie sprawy dotyczyły tych 4 szczęśliwców. A pani viceprezes ma z pewnością rację - to sprawy marginalne - oczywiście te wygrane, hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam! niestety i ja dołączyłem do grona osób, którym Agencja chce odebrać premię dla młodych rolników  "wraz z należnymi odsetkami". W moim przypadku "zmiana w strukturze produkcji rolnej" rzekomo doprowadziła do obniżenia żywotności gospodarstwa(liczonej według SGM) do niecałych 3 ESU, podczas gdy uzyskiwane rzeczywiste dochody wynoszą ponad 5 ESU. Złożyłem odwołanie, ale odpowiedź była negatywna. Jeżeli macie jakieś pomysły co robić w tej sytuacji to napiszcie-z góry dzięki!!! Dodam że spełniam pozostałe warunki umowy, łącznie ze słynnym kryterium kwalifikacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ESU musisz zabaczyć jak ARIMR liczy wielkość ekonomiczną twojego gospodarstwa tzn w mianowniku wartość euro przyjeli zapewne 4761,864 zł ,a płacą tobie np dopłaty bezpośrednie według kursu 3,3967 ogłoszonego przez Centralny Bank Europejski na dzień 30 września 2008r,czyli jak płacic rolnikowi to kurs jest niski,jak obliczyć żywotność ekonomiczną to kurs sie bierze wysoki z sufitu, aby tylko działać na szkode rolnika

Tego sie trzymaj podziel sume wartości SGM PRZEZ KURS 3,3967 I ZOBACZ CZY MASZ POWYZEJ 4 esu,jak tak to masz wygrane,bo kurs obowiązujący ustala EUROPEJSKI BANK CENTRALNY a nie ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć, ale sprawdzałem i mimo to wychodzi poniżej 4 ESU. wiesz jakie są stawki SGM dla zbóż-kompletnie oderwane od realiów!!!Pomimo, że ceny zbóż spadły to i tak mój realny dochód za 2008 jest dużo większy niż wartość 4 ESU. Pisałem o tym w odwołaniu do Agencji, ale ich to nie przekonało, a odpowiedź zajęła im prawie 7 miesięcy. Teraz mam do odbioru jakiś polecony na poczcie-pewnie od nich wezwanie do windykacji. Nie wiem czy odbierać...co radzicie??co robić?? jest jeszcze jakaś szansa??przecież to jest jakiś absurd-według tych idiotycznych kryteriów posadziłbym kilka ha truskawek, albo z hektar kwiatów, nie kiwnął palcem i zostawił to na żer szkodnikom i spełniał bym kryterium żywotności....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się