Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
rolniczka55

Wymagania

16 postów w tym temacie

Wymagania stawiane rolnikom są absurdalne! :( Paszy nie można trzymać na górach, muszą być oddzielne budynki do oprysków, ropy itp. Za 2 lata obowiązkowe silosy, kto to wytrzyma? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku byłem na takiej konferencji na temat ochrony roślin. Dyskutowano m.in. o certyfikatach na opryskiwacze. Jeden naukowiec, nie powiem z jakiego ośrodka ze Skierniewic, rzucił pomysł, że powinno się jeszcze certyfikować i kontrolować zaprawiarki do nasion! Stwierdzenie spotkało się ze sporym poparciem pozostałych!

Tragedia! Ci ludzie mają pomagać, a nie rzucać kłody pod nogi! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wymagania  badania certyfikaty  kontrole  zgodności hacapy świadectwa  rejestry i inne bzdury wymyślane przez brukselskich (i nie tylko ) urzędników  nie mających pojęcia na czym polega rolnictwo a przede wszystkim co może ścierpieć papier gdzie te wszystkie bzdury trzeba zapisywać .A najważniejsze że żywność sprowadzi się z poza unii gdzie obowiązuje jedna zasada ,ma być taniej ,patrz chiny i mleko.!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie wszystko da sie zrobić.Więkrzosć wymogów wynika same z siebie.Silosy na zboża to bardzo dobra sprawa sam myśle od dawna nad zakupem.Teraz zajmuje się stodoły w więktzości a maszyny stoją pod niebem.Dobra wentylacja w oborze to podstawa.Jak pracowac w niedogodnych dla zwirząt warunkach.Do wszystkiego trzeba podejsć ze spokojem nie bedzie tak żle jak myślice.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skąd te fundusze , a z banku , a potem je spłacać do  us.... , ale poco się denerwować, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Wina leży przedewszystkim w naszych poprzednikach.Przynajmniej w moim przypadku.Bo o wymogach wiadomo od dawna jakie będą i że pomału trzeba im sprostać.Ja jestem w trakcie budowy obory wolnostanowiskowej na 40szt.Sam buduje i za własne pieniądze.Owszem nie jest łatwo sprostać temu wszystkiemu.Z tego co słyszałem to mniejsze gospodarstwa mają być kontrolowane latem,a więkrze w okresie zimowym gdzie krowy są w oborach.tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawi

Wymagania stawiane rolnikom są absurdalne! :( Paszy nie można trzymać na górach, muszą być oddzielne budynki do oprysków, ropy itp. Za 2 lata obowiązkowe silosy, kto to wytrzyma? :(

Z tego co ja słyszałem to już w tym roku będzie z kontrolowane 2% gospodarstw pod kontem przechowywania pasz.Więc silosy już są potrzebne.Ja zwiękrzyłem jak mogłem liczbę krów mlecznych i to jest mój cały dochód.Co oge to modernizuje a czas pokaż e co będzie dalej.Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coraz wieksze wymagania,tylko coraz mniej zarabiamy.Nie po darmo za Unijne pieniądze organizowane są rózne kursy,po których zdobywa sie konkretny zawód,bo jak nas wykopią z rolnictwa to gdzie pójdziemy? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze skoczkiem. Wszyscy tyle mówią o dopłatach. Niech sprawdzą ceny, jakie mieliśmy oferowane przed wstąpieniem do UE i porównają je z dzisiejszymi. Kolosalna różnica. I jeszcze do tego ceny środków ochrony roślin ciągle pną się w górę. Można się załamać :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/mieso-laboratoryjne-wiele-pytan-bez-odpowiedzi,140923.html

Aaa to dlatego sztuczne mięso jest tak forsowane.

" W połowie stycznia lokalny start-up Aleph Farms otrzymał zielone światło od izraelskiego ministerstwa zdrowia na wprowadzenie na rynek steku wołowego in vitro."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie sorose gatesy i inni muski w to zainwestowali 

 

Edytowano przez jarki
Muski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0