ikgiwona

Jak odzyskac dzialke siedliskowa?

4 posty w tym temacie

Z wielka uwaga przeczytalem list pani Barbary K z opolskiego.

Mam taki sam problem o przyznanie na wlasnosc dzialki siedliskowej nr 168 o pow 0,24 ha.Sprawa jest bardziej skomplikowana.

Moi rodzice w 1975 roku takze przekazali gospodarstwo rolne

na rzecz Skarbu Panstwa w zamian za rente.Zabudowania mieszkalne i gospodarskie staly sie przedmiotem ich prawa wlasnosci, jako odrebny od gruntu przedmiot wlasnosci,co zostalo ujawnione w ksiedze wieczystej.Postanowieniem Sadu

zabudowania mieszkalne i gospodarskie w calosci przeszly na moja wlasnosc.Nastepnie zlozylem w Starostwie Powiatowym wniosek przyznajacy nieodplatnie na wlasnosc dzialke pod budynkami,bedaca w zasobie Skarbu Panstwa.I tu zaczelo sie pieklo, jak sie okazalo  w 1989 roku dokonano

pomiaru granic mojej dzialki  168 o pow 0,24 ha oraz podzialu w

swietle przepisow art 6 ustawy z dnia24 lutego 1989 r.

Co ciekawe ze z dokumentacji geodezyjnej wynika ze powierzchnia dzialki nr 168 przed pomiarem rowna 0,24 ha, zostala skorygowana i po pomiarze jej powierzchnia wynosila

o,22 ha,nastepnie wyodrebniono dzialke nr 168.AM 1, o pow

0,10 ha,na ktorej znajduje sie budynek gospodarczy oraz dzialke dozywotniego uzytkowania 168 AM 1 o pow ,0,10 ha.

Przyznano mi tylko 0,22 ha.takim oto sposobem moj budynek

mieszkalny znajduje sie teraz na dzialce gminnej

o pow 0,02 ha.Samorzadowe Kolegium Odwolawcze 2 decyzje uchylilo do ponownego rozpatrzenia a 3 decyzje utrzymalo w mocy twierdzac iz dzialka oznaczona nr 202 o pow 0,02 ha w roku 1961 byla wlasnoscia Skarbu Panstwa a wladala nia Gminna Spoldzielnia ; Samopomoc Chlopska´´Decyzja Wojewody Wroclawskiego w 1991 roku Gmina Zmigrod nabyla z mocy prawa wlasnosc dzialki zabudowanej nr 202 o pow 0,02 ha na ktorej stoi moj dom mieszkalny.Z dokumentacji geodezyjnej wynika ze dawna dzialka 168 miala 0,24 ha gdzie stoi moj dom     

Aktem nadania ojciec moj otrzymal gospodarstwo rolne o ogolnej pow 5,10 ha wraz z dzialka 168 na ktora jest zalozona ksiega wieczysta. Dawniej jeszcze przed przepisem  dzierzawilem z gminy dzialke 168 o pow 0,14 ha.Chcialbym

zlozyc sprawe do sadu ale nie wiem jakie mam szanse na odzyskanie tej czesci dzialki.Bardzo prosze wszystkich niezmiernie o pomoc .Kazimierz Goracy z dolnoslaskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie prosze ludzi dobrej woli o informacje,

ktore pomoglyby mi w ustaleniu stanu prawnego mojej dzialki.

Mianiwicie, zaginely dokumenty z ksiegi wieczystej w Trzebnicy

jak i rowniez z ksiegi osedlenczej dla obrebu Borzecin w Zmigrodzie.Jest niedopuszczalnym faktem zeby w Panstwie demokratycznym urzednik w obrone interesow Gmin przyczynial sie do szkodzenia obywatelom polskim.Wlasnosc to rzecz swieta

i nienaruszalna.Z powazaniem.Kazimierz Gorący, z Borzęcina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci adres wyszukiwarki, dzięki niej znajdziesz księgę wieczystą szukanej nieruchomości po adresie lub numerze działki. Księgę przejrzysz i wydrukujesz, lub spiszesz sobie jej numer. W ten sposób znalazłem księgę wieczystą budynku. Fakt będziesz musiał zapłacić 30zł ale anim zapłacisz za darmo sprawdzisz czy szukana przez ciebie nieruchomość znajduje się w bazie. http://www.taki-kredyt.pl/ksiega-wieczysta-przez-internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Kazimierz Gorący po ponad siedmiu latach to przeczyta, to pomogłeś. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się