Ksieciuniu72

Szkody łowieckie

715 postów w tym temacie

U mnie wiosną w zbożu i burakach gadali że za mała szkoda. I odpuściłem, bo faktycznie była mała a zgłosiłem, bo miałem prawo do tego i żeby więcej do chodzenia było. Ale na UZ to ponad połowa działki była zniszczona i raczej swoje osiągnąłem. Teraz jest inaczej bo dziki sa, a kiły nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam już za sobą teraz jest lepiej ??? . Szacowali chłopaki z kiły pyrzyckiej, szybko i uczciwie, stosując przeliczniki rynkowe 1q (w tym przypadku kiszonki z qq). Jest jedno ale, przelew idzie piechotą przez Papuę Nową Gwineę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podlasie to też "dzikie" zagłębie. I pewnie też zawzięte kiły. Bo takie to raczej z reguły są. Ale trzeba się uczyć z nimi wygrywać, walczyć o swoje i nie odpuszczać, bo oni i tak mają o wiele lepiej od nas, a dla ściemy płaczą, że nie mają pieniędzy na odszkodowania. Tylko że rolnika nie stać na bycie myśliwym.

A z drugiej strony nawet gdyby było mnie stać, to zielonego polaru bym i tak nie chciał nosić.

Mało miałem z nimi na razie do czynienia, ale zdążyłem już trochę poznać ich metody oszukiwania. Takie poradniki z wir-u, pirol-u i rady od doświadczonych kolegów są bardzo pomocne. Z takim zapleczem można brać "za szablę".

 

W agrobiznesie właśnie był temat dzików i wypowiedź rolnika, u którego były szkody. Że zdaje sobie sprawę, że kiły nie mają pieniędzy i poszedł z nimi na ugodę i nie żądał pełnej kwoty odszkodowania.

No jak my tak ich będziemy uczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę moderow o skasowanie wszystkich moich wypowiedzi w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że należy zostawić wszystkie wpisy

Zwłaszcza w tym temacie bo temat bez Kolegi @ar nie istnieje

Mało tego przywrócić ostatni link oczywiście za zgodą kolegi

Przecież dopiero co wypowiadaliśmy się na ten temat

Jakoś zdania administracji nikt nie widział

 

@ar jeśli masz nerwa na portal to Twoja sprawa

Tu na forum jesteś potrzebny a w tym temacie NIEZASTĄPIONY

 

KROPKA

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, prędzej sam się zbanuję niż usunę Twoje posty, szczególnie w tym temacie. Tworzysz razem z nami to forum i koniec.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu czytać, jak kolegi wpisów nie będzie? Toż to będzie forum bez jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, posłodzili to teraz do roboty. dzięki za miłe słowa.

Był pewien problem z adminem, który zbyt ( wg mnie ) restrykcyjnie podszedł do swojej roboty. Wystarczyło wyedytować treść a nie całkowicie usuwać. Z komentarza admina:

"(...) co więcej zachęcamy do dalszego komentowania, ale z poszanowaniem naszego regulaminu. Wówczas możemy zapewnić, że nie będziemy ingerować w treść. "

wynika że ingerować. A kasował. . Ten usunięty tekst zawierał 3 niecenzuralne słowa, 1 wykropkowałem w czasie pisania, pozostałe powinny być z automatu usunięte. 1 przeleciało.

 

 

Niniejszym chciałbym przeprosić użytkowników i redakcję za używanie słów potocznie uznawanych za wulgarne. Ale nauczyłem się już nowych więc nie będę używał wyrazów wulgarnych, a obejdę je od sempiterny strony. :P :P

W nerwach zacząłem mieszać w tym temacie za co Was przepraszam. Modery tu ban się należał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ten admin do kiły należy i coś go zabolało...

 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Musiałem w słowniku sprawdzać, co to znaczy.

 

http://monitorlowiecki.pl/prawo-lowieckie/108-przedawnienie-roszczen-o-wynagrodzenie-szkody-lowieckiej-w-uprawach-i-plodach-rolnych.html

 

Wrzuciłem, bo nie znalazłem wcześniej w tym temacie forum podobnych informacji, a może komuś to się przyda.

Dobrze, że kiła nie może szybciej przedawnić szkód. Najlepiej po tygodniu by chcieli.

 

http://www.lowiecki.pl/dziennik/forum.php?f=11&t=416339&numer=2781

 

Zwróćcie uwagę na wpisy niejakiego Predatora II. W pierwszym tłumaczy, jak kiła może uciec od komornika. A w drugim, jakich haków szukać na rolnika, żeby obniżyć odszkodowanie do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.lowiecki.pl/dziennik/forum.php?f=11&t=416339&numer=2781

 

Zwróćcie uwagę na wpisy niejakiego Predatora II. W pierwszym tłumaczy, jak kiła może uciec od komornika. A w drugim, jakich haków szukać na rolnika, żeby obniżyć odszkodowanie do minimum.

 

Rolnik ma posiadac faktury na odstraszacze? W sepiczyms mu sie poprzewracalo. Sianie kukurydzy w waskich pasach w celu wyludzania? Przestań. Min 300 zl/ha ziarno, a prawdopodobieństwo wyplaty 100% znikome. Czym jest bezczynność w zapobieganiu szkodom? Nie masz prawa przeganiac, nie masz prawa straszyć. Zobacz, to sa te myki o ktorych ci pisałem na priv. Zglaszajac szkody/założenie uprawy na drukach z WIR rozbijasz jego tok myślenia.

Co do komorników, widać ma doświadczenie ;) ale w tym roku mieliśmy przyklad co może komornik.

Oni nasze portalowe dyskusje gdzies nawet wklejali. Z komentarzem w stylu bambry sie zbroja...

Jedno jest pewne. Taki leon wie wiecej o obrocie ziemi niz cały byly rząd :)

Wklejaj takie rzeczy, przydadzo się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ar z własnego doświadczenia wiem ze lepiej złożyć zamiar założenia uprawy, robię to na około 7 dni przed i to działa ten rok wzorowa współpraca złego słowa nie mogę powiedzieć w moim " ulubionym" kole zmienił się łowczy i komisja szacowania strat ( poprzednią wykończyłem:)) zostało mi jeszcze drugie koło. >:D

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3782187,dzik-poszedl-w-szkode-a-zaplaci-rolnik-walczy-z-kolem-lowieckim,2,id,t,sa.html

 

Najlepsza jest wypowiedź tego kłusownika na drugiej stronie. Szkody to wina rolników i rolnik jest zły, bo się szkoli o odszkodowania.

Za takich nas mają i dlatego tak ciężko wywalczyć swoje.

Do tego te 4zł za kg. Z góry wie, ile za kabana dostanie, a rolnik zawsze hoduje z niewiadomą za ile sprzeda.

To teraz wiem, ile kasy mi łąkę ryje. 1/4 sztuk u mnie chodzących by ubili i byłbym pocieszony a za pozostałe sztuki mieliby dla siebie lub na inne odszkodowania. I qrde kasy nie mają. Mogę ich doradcą zostać.

 

I jeszcze to:

https://sgp.pl/szkody-lowieckie-aspekty-prawne-i-praktyczne/

 

Czyli istniejemy dzięki kile, bez niej bankrutujemy. Błogosławiona niech będzie kiła, która daje nam chleb na każdy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze że powiedział o tych butelkach pod amboną i groźbach. Albo jak ten zielony nibyrzeczoznawca gadał, że facet nie dopełniał wymagań agrotechnicznych. Kombinują jak tylko potrafią i się szkolą nawzajem, żeby tylko nie płacić za to, co ich dziki robią. U mnie w żniwa sąsiad wypuścił balota na ogrodzenie (niby nie zauważył tego), krowy wyszły i połamały ok 20 m^2 qq drugiego sąsiada. Taką miałem od niego jazdę, że głowa mała, mimo że to nie z mojej winy. A zielone polary żywią swoje zwierzaki na naszych uprawach i to jest w porządku. Parę dni temu widziałem, że 500m od mojego pola na ugorze zostawili buraki. Zamiast karmić te chabety daleko w lesie to zapraszają na pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki, ta dziewczyna, Agnieszka ona jeszcze w tym temacie namiesza :P

Dać jej tylko wejście i głos na komisję.

 

@Grzegorz, bo właśnie tym działaniem wyeliminuje się jakiekolwiek problemy potem. W tym poradniku z TA jest fajne stwierdzenie. Od momentu założenia urprawy zabezpieczaj dowody tak jakbyś miał iść do sądu. Będzie łatwiej.

@Marecki, jeśli będą odstrzały, będzie działanie koła to niech nawet przy samym polu wysypuja.

Ja w tym roku dałem kołu kiszonki z kuku tylko po to aby zatrzymać zwierzynę przed kukurydzą. Lepiej stracić kilka ton niż kilka ha. A i myśliwce działali dobrze.

 

Gdybym miał oceniać tylko po oglądnięciu programu to uznałbym że pan Szmulewicz naprawdę dba o polskiego rolnika

poseł Wziątek, jak się cieszę że się nie dostał :P

pan kandydat na posła, włoch ... straszne

 

2 część programu w studiu , wygląda tak jak podczas większości szacowań. :P

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gdybym miał oceniać tylko po oglądnięciu programu to uznałbym że pan Szmulewicz naprawdę dba o polskiego rolnika"

 

Ty UWAŻAJ co piszesz on jest z PSLu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oprócz ministra to one wszystkie z pslu :P jeszcze :P

na tacę dam, aby poszły

ale o swojego kier powiatowego chociaż psl będę walczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@AR nie każdy dzik z pesla to świnia, nasz kierownik to swój człowiek a legitymację musiał zrobić przez stanowisko ;D

"Trawa rolowana, jak i np. kukurydza to uprawy obce. Stamtąd dzika nie można wypłoszyć. Poza tym to rośliny, które zawierają dużo białka, przez co zwierzęta szybciej osiągają wiek rozrodczy i mogą się rozmnażać nawet kilka razy w roku. Dlatego na takie gatunki upraw powinny być oddzielne przepisy - tłumaczy Jacek Piechocki, obrońca pozwanych" - nie ma jak fachowe podejście.

 

Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3782187,dzik-poszedl-w-szkode-a-zaplaci-rolnik-walczy-z-kolem-lowieckim,2,id,t,sa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. W czym ci pomogła obecna izba, i jakie ugrupowanie polityczne reprezentuje? :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się